Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az lehetőségről, ha valaki nem veszi fel a férje nevét házasságkötéskor?

Figyelt kérdés
Tehát magyarán marad a lánykori neve. Nekem kicsit furcsa. Sőt nem is kicsit.Én azt érzem mögötte, hogy az a valaki nem akarja igazán ezt a dolgot.Nem szerető hitves, hanem egy "önálló" nő. Összeházasodtak, mert már 37 éves, összeházasodtak, mert muszáj volt...(Indoknak légyszi olyat ne írjatok, hogy "mert macerás az új papírokat beszerezni. Nem macerás. Egy napp alatt el lehet mindent intézni, onnan már a Hivatalok dolga!)
2009. dec. 3. 09:27
 71/95 anonim ***** válasza:
73%
És az én válaszom nem tetszett senkinek? :(( Hogy a férj miért nem lesz Szabó Jolánné akkor???
2009. dec. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 anonim ***** válasza:
69%

10:50


Nekem tetszett :)

2009. dec. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/95 anonim válasza:
97%

Ütős a kérdés,olyan mintha azt kérdezted volna meg,hogy melyik volt előbb a tojás vagy a tyúk!

Vélemény: nekem mindegy hogy felveszi vagy sem.

2009. dec. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/95 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező!

Te dilis vagy! Nem emlékszel arra, mit írtál a kérdésed után? Idézlek:

"Nekem kicsit furcsa. Sőt nem is kicsit.Én azt érzem mögötte, hogy az a valaki nem akarja igazán ezt a dolgot.Nem szerető hitves, hanem egy "önálló" nő. Összeházasodtak, mert már 37 éves, összeházasodtak, mert muszáj volt..."

TE ÍRTAD, hogy az nem szerető hitves, és hogy nem akarja igazán a házasságot, csak muszáj volt. Akkor miért beszélsz mást utána, ha ezt szóvá teszik, és megírják, hogy nem a név felvétele jelenti az igazi összetartást, hanem vmi egészen más. Olvasd vissza mit írtál, és utána előről a kommenteket...

Amúgy nem vagyok házas, de felvenném a férjem nevét vmilyen formában. Mégis azoknak adok igazat, akik nem vették fel, és úgy reagáltak, mert Te írtál nagy marhaságot!

2009. dec. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/95 A kérdező kommentje:
hát ja, mindig vannak kivételek, remélem ilyenkor megnyugszik kicsit a lelked , hogy dilisnek , meg.. várjál minek is...?
2009. dec. 3. 11:08
 76/95 A kérdező kommentje:
ja igen! dilisnek nevezel meg "marhaságokat" írok. Köszi.
2009. dec. 3. 11:09
 77/95 anonim ***** válasza:
69%
meg bizony :P
2009. dec. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/95 anonim ***** válasza:
55%
10:54, köszi hogy tetszett. :) Végre valakinek tetszett :)))
2009. dec. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 anonim ***** válasza:
67%

Várj! Írjak vmi jobbat!

Fiatal vagyok, nem vagyok még házas, de felvenném a férjem nevét né-s formában. És mégis a másik tábornak adok igazat, hogy beszól a kérdésedre, jobban mondva az utána lévő magyarázatra, mert nem helyénvaló, amit írsz. Bocsánat, nem dilis, hanem "feledékeny", és nem marhaság, hanem "nem helyénvaló". Elnézést kérek. És igen, megnyugodott a kicsi lelkem.

2009. dec. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/95 anonim ***** válasza:
95%

Érdekes ez a kérdés, mert én is mostanában azt fontolgatom, hogy felveszem a férjem vezetéknevét.

5 éve házasodtunk össze, akkor el sem tudtam volna képzelni, hogy megváltozzon a nevem.

Viszont mostanában jól esne úgy mondanom, hogy X-né és a nevem.

Ki érti ezt? :-) Szerintem én változtam jó nagyot, "beleérődtem" az asszonykorba :-)

Arra gondoltam, hogy meglepem majd vele, biztos jól esne neki, annak ellenére hogy egyáltalán nem bántotta annak idején, hogy nem vettem fel a nevét.

30/N

2009. dec. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!