Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az lehetőségről, ha valaki nem veszi fel a férje nevét házasságkötéskor?

Figyelt kérdés
Tehát magyarán marad a lánykori neve. Nekem kicsit furcsa. Sőt nem is kicsit.Én azt érzem mögötte, hogy az a valaki nem akarja igazán ezt a dolgot.Nem szerető hitves, hanem egy "önálló" nő. Összeházasodtak, mert már 37 éves, összeházasodtak, mert muszáj volt...(Indoknak légyszi olyat ne írjatok, hogy "mert macerás az új papírokat beszerezni. Nem macerás. Egy napp alatt el lehet mindent intézni, onnan már a Hivatalok dolga!)
2009. dec. 3. 09:27
 21/95 anonim ***** válasza:
67%

A legtöbb férj sem veszi fel a felesége vezetéknevét. Biztos azért, mert muszáj volt megházasodniuk, elmúltak 37 évesek, túl önállóak, és nem szerető hitvesek.


36/N

2009. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/95 A kérdező kommentje:
mi ez a "sok lúd disznót győz?" :))) Én értem a tréfát , csak nem szeretem :D
2009. dec. 3. 09:48
 23/95 anonim ***** válasza:
54%
09:48-as válaszoló: ott a pont!
2009. dec. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/95 anonim ***** válasza:
70%
Valószínűleg én is megtartom a sajátomat. Semmiképp nem akarok -né lenni, a vőlegényem vezetéknevét a sajátom helyett szívesen felvenném(kötőjelezéshez "hülye" neveink vannak), de ezt ő nem akarja, mert "nem testvérek vagyunk". Úgyhogy nekem csak ez marad. :)
2009. dec. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/95 A kérdező kommentje:
hagyjuk a férjeket. Ha már vannak különféle szokások (amikhez igen is ragaszkodik az emberek 80%-a), akkor az is egy szép szokás, hogy a feleség így fejezi ki a "hozzátartozást". Annyira feminimek vagyunk már, meg harcias nők, hogy még ezt is sértésnek vesszük...?:)
2009. dec. 3. 09:53
 26/95 anonim ***** válasza:
71%
Nekem az a furcsa, ha azért elítélsz valakit, mert nem vette föl a férje nevét... én sem vettem föl, és emellett imádom a férjem, gyermeket is vállaltunk. A férjem teljesen más -erősen pozitív értelemben-, mint a családja, talán ezért is! Ha bármikor egyetlen szóval jelzi, hogy neki ez fontos, akkor úgy lenne. Amúgy a mi nevünk idétlenül hangzik kötőjelesen, mindenki röhögött, amikor úgy mondtam.
2009. dec. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 anonim ***** válasza:
78%
Lehet röhejes de én felvettem anno a férjem nevét pedig nekem is van szép nevem:)és méghozzá az egész nevét.Igaz azóta elváltunk.és ugyan olyan ember maradtam azzal a névvel is.Elméletileg újból férjhez megyek:)igaz most úgy van hogy az ö vezeték neve -né vel és az én nevem.Mert nekem így tetszik meg neki is.Pedig fiatal vagyok
2009. dec. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/95 anonim ***** válasza:
31%

09:39es vagyok, és rokonlélek, kedves kérdező:)

Nekem furcsa ha valaki nem veszi föl!Szerintem úgy nem igazi család!És mi lesz a gyerekekkel??Őket akkor hogy fogják nevezni??Vagy mind a két nevet megkapják??hát nem tudom....nekem nem tetszik ez a fene nagy önállóság...

2009. dec. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/95 anonim ***** válasza:
56%
Én ugyan nem vagyok még férjnél, de ha összeházasodunk a párommal, nem veszem fel a nevét, jó nekem a sajátom. A papírok intézése igenis macerás, egy ismerősömét igencsak elszúrták, a saját vezetéknevéből képezték a -nét.
2009. dec. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/95 anonim ***** válasza:
55%
Én felvettem a párom nevét és né lettem :)Nekem nagyon tetszik,mert ebből is látszik,hogy össze tartozunk.Mondjuk az nekem sem tetszik mikor valaki úgy mutatkozik be Pl:Kiss Árpádné.A Kissné Nagy Jolán verzió tetszik :D
2009. dec. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!