Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az lehetőségről, ha valaki nem veszi fel a férje nevét házasságkötéskor?

Figyelt kérdés
Tehát magyarán marad a lánykori neve. Nekem kicsit furcsa. Sőt nem is kicsit.Én azt érzem mögötte, hogy az a valaki nem akarja igazán ezt a dolgot.Nem szerető hitves, hanem egy "önálló" nő. Összeházasodtak, mert már 37 éves, összeházasodtak, mert muszáj volt...(Indoknak légyszi olyat ne írjatok, hogy "mert macerás az új papírokat beszerezni. Nem macerás. Egy napp alatt el lehet mindent intézni, onnan már a Hivatalok dolga!)
2009. dec. 3. 09:27
 61/95 anonim ***** válasza:
51%
mit jelent az, hogy ugrásra kész feleségek?
2009. dec. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/95 A kérdező kommentje:
ők is csak leírták a véleményüket. Most idézzek a másik szemszög válaszaiból is?? Felesleges. szeretem más véleményét, indokait olvasgatni. egész jókat talál az ember, mégha nem is egyezik az övével. Ha ideges lennék, és a körmömet rágnám, hogy "mennyi nő van, aki teljesen ostobán látja" , akkor már pontozgatnék lefelé. De nem teszem. Ők így látják, mi (a kis csoport) meg úgy. Csak nem szeretem, ha rögtön támad valaki ...
2009. dec. 3. 10:34
 63/95 anonim ***** válasza:
93%
Még nem vagyok házas, de már tervbe van véve. Részemről "-né" szeretnék lenni (nem XY-né, hanem Xné YZ), még ha tényleg régiesen hangzik is. Ezzel is szeretném kifejezni a férjem iránti odaadásomat. Természetesen nem ítélek el senkit, aki másként dönt, szerintem nagyon jó dolog, hogy a nőknek most már ebben is van választásuk. Egyébként ahogy olvastam a kialakult vitát és a hozzászólásokat, eszembe jutott valami, csak egy kérdés: ahhoz mit szóltok, hogy a házasságban született gyermekek az édesapa vezetéknevét kapják meg?
2009. dec. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/95 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tipikusan olyan vita, aminek soha nem lesz vége, mert mindenki foggal körömmel ragaszkodik az álláspontjához:)

Lehetne még ragozni 80oladalon keresztül..

2009. dec. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/95 anonim ***** válasza:
56%

10:17-es vagyok.


Kedves kérdező azt írod, hogy elfogadod mások nézeteit, akkor miért tartasz minket ostobának?

MI így látjuk, ti úgy. Egyik sem rossz, csak más.

2009. dec. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/95 anonim ***** válasza:
49%

Én vagyok a 17 éve házas, de férje nevét sehol nem viselő feleség. A gyerekeink a férjem vezetéknevét kapták, ez annyira természetes, hogy ez fel sem merült bennem soha.


Amúgy a házasságkötés előtt megkérdezik a pároktól, hogy a születendő gyerekek milyen vezetéknevet fognak kapni, és ott is lehet válogatni a lehetőségek közül. Kaphatja mindkét szülőét, kötőjellel, vagy egyiknek csak a betűjét, pld. Kovács P. Szilvia... de nem ez volt most a kérdés. :)

2009. dec. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/95 anonim ***** válasza:
55%
Még mindig nem értem, hogy az én - a tiédtől eltérő - véleményemet miért veszed támadásnak, de mindegy. Tudom, hogy vannak emberek, akik szerint ők az egyedüli üdvözítő tudás birtokosai, és meg kell világosítaniuk a többi, tévúton járó szerencsétlent. Velem kapcsolatban ez nem fog sikerülni, ez már nem értelmes vita a részedről, hanem masszív védekezés a nem létező támadások ellen. Kár, mert érdekesen indult, de részemről kiszálltam.
2009. dec. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/95 anonim ***** válasza:
39%

szerintem ez, h a feleség megtartja a lánykori nevét NYUGATI KULTÚRSZENNY/ÓCSKA DIVAT !!

Mellesleg később a gyerek kinek a nevét fogja akkor viselni.Kicsit gáz lesz majd szegény gyereknek az iskolában, ha el kell mondania az anyja nevét, akkor is ha az apja nevét viseli a gyerek, mert az anyjáé más, de akkor is ha ugyanaz a vezetékneve mint az anyja leánykori neve..mind a kettő azt sugallja, h törvénytelenül született, fél kézről van.....szegény gyerek :S

2009. dec. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/95 anonim ***** válasza:
59%
Ma már nem érdekes, hogy kit hogy hívnak, a gyerekek körében sem. Hány, de hány csonka család van, vagy az új apuka a nevére veszi a feleség hozott gyerekeit.. szerintem meg ez a régies felfogás.
2009. dec. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/95 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdező azt írod, hogy elfogadod mások nézeteit, akkor miért tartasz minket ostobának?"


Olvassatok, olvasatok már szöveghűen :)) Épp az, hogy nem tartalak "titeket" ostobának, mert akkor lepontozgatnék meg beszólogatnék, hogy "ti tudatlanok" jajj... elnézést nehogy valaki ezt is felvegye magára, mert csak PÉLDA!!:)) De még mindig azt írom, hogy az értelmes, nem ingerült válaszadókat jó olvasgatni, és teljesen mindegy, hogy 1etértenek-e velem vagy nem! :)

2009. dec. 3. 10:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!