Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan, aki a házasságkötés...

Van olyan, aki a házasságkötéskor nem, de később összetegeződött az anyósával/apósával?

Figyelt kérdés
Nekem nem ajánlották még fel. Nem is ez zavar, csak annyira figyelnem kell, hogy nehogy letegezzem őket, hogy folyton attól "rettegek", hogy egyszer el fogom téveszteni és kínos helyzetbe kerülök.
2011. júl. 1. 17:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
74%
Nekem felajánlotta anyósom, hogy tegezzem, de nem tudom. Szerintem ez egyfajta tiszteletadás, hogy magázom.
2011. júl. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
50%

Kerdezo, ne erezd magad emiatt rosszul. Es ha elteveszted? Nem fogjak leharapni a fejedet. Egyebkent en a 2 anyosomat anyunak (a ferjem apja ujranosult), aposomat apunak szolitom. Szemely szerint nem allna ra a szam, hogy a keresztnevukon szolitsam oket, nekem az olyan furcsa, hisz 30-40 evvel idosebbek nalam. En azt olyan kozonsegesnek erzem, a tulzott formalitast meg szinten nem oda illonek, hisz kozeli rokonokrol van szo. Nalunk sosem volt kinos pillanat. Szerintem orultek neki, mikor mondtam, hogy ez lenne a legjobb. Ha valaki azon megsertodik, hogy veletlenul letegezed egy ilyen kozeli kapcsolatban, abban nagy hiba van. Tudod, ki elne felelemben ilyen piti dolog miatt...


Borzasztoan hulye dolognak tartom, hogy pl. a szuleim felajanlottak sogornomnek, hogy tegezze oket, a sogornom szulei, akik 15-20 evvel fiatalabbak az en szuleimnel meg elvarjak a magazast a testveremtol tobb ev hazassag utan. Pedig a sogornom szulei a fiatal generacio, most 40-esek es ilyen beszukultek. Ilyen miatt rettegesben elni, kinos pillanatokat okozni a masiknak, teljesen eszement dolog.

2011. júl. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Hát igen, a név a másik.

"-ni"-re végződik az anyósom neve, így hülyén is hangzik a "....ni néni". Keresztnév nekem ebben a kontextusban nem megy.

Úgyhogy kínosan kerülöm a közvetlen megszólítást.

2011. júl. 1. 18:56
 14/16 anonim ***** válasza:
53%
Jo, de egy eleten keresztul nem kerulheted. A mai vilagban illene felajanlani. Nem tudom, hogy miert ilyen begyepesedettek egyes szulok...es mennyire kozeli a kapcsolatotok? Nem akarod oket anyunak, apunak szolitani? Vagy miert nem hozol fel csak annyit, hogy nem tudod, hogy mi lenne a legjobb megszolitas, ok mit javasolnak. Ugy beszelsz anyosodekrol, mintha ok nem is emberek lennenek, hanem feletted allo hatalmak, akikhez szolni sincs engedelyed. Pedig hidd el, hogy a jo kapcsolat titka a kolcsonos tisztelet, szeretet es nemcsak a te reszedrol kell ez, hanem a masik reszerol is. Az egyenloen kezelt felek jonnek ki a legjobban, nem az ilyen ala-fole rendelt viszonyban elok. Merd kinyitni a szadat.
2011. júl. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Anyósom foggal-körömmel védi a tiszteletet iránta, ezért nem ajánlotta fel, igaz, nem is jönne a számra, ezért nem is zavar a magázás. Egyébként nála idősebb kolléganőket tegeztem, sőt mindig is megadtam a tiszteletet. Ez a legnagyobb butaság, mert az emberek többsége magázva bármelyik politikust elküldené melegebb éghajlatra :) Amúgy meg vicces, amikor a férjemhez meg őhozzá is szólok többesszámban, akkor a férjemet is magázom :D
2011. júl. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Anyóst-újférjapóst tegezem, a rendes apa-apóst magázom.

Ők ajánlották fel, először fura volt de már megszoktam. :)

2011. júl. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!