Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom szeretne dec 24-én...

A párom szeretne dec 24-én átmenni a volt feleségéhez és a gyerekükhöz. Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt, nagyon meglepett ezzel. Vannak közös programok, néha én is elmegyek velük. De karácsonykor nem mehetek.


Az én szüleim vidéken élnek, oda 26-án megyünk, a párom szüleihez 25-én. A 24 lenne a miénk, de így órákat itthon leszek egyedül.


2013. nov. 17. 15:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen normális.Bárcsak minden apa ilyen lenne.
2013. nov. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
29%

Na ne!Miért kellene a volt férjnek a volt feleséggel karácsonyoznia?Ezt ti se gondoljátok komolyan kedves anyatigrisek ugye?

A gyerek legyen náluk 24.-én délután,mondjuk 5-6-ig utána anyával.Ott ebédel velük,fa díszítés meg stb.Mondjuk 5 körül jöhet a Jézuska a gyerekhez...aztán anyánál már vár a Jézuska úgy 7-kor és ennyi.Mi az,hogy jópofizunk a gyerek előtt karácsonykor,hogy anya mrg apa milyen jól megérti egymást?A gyerek kombinál,hogy akkor miért is nincsenek együtt....jajj meg sorolhatnám.

ÉS LE LEHET PONTOZNI ANYATIGRISEK EZERREL!

2013. nov. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
28%

Miért kell a gyereknek hazudni,hogy mi pedig megértsük ám egymást apával jól,de csakis Karácsonykor!

Szándékosan vágjátok át a gyerekeiteket,erre nem gondoltok?

2013. nov. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem normális. Nekem is elváltak a szüleim, és nagyon-nagyon örültem volna, ha utána is van közös karácsony, de nem volt, pedig új kapcsolat sem volt még egyik részről sem. Respekt a párodnak, hogy ennyire törődik a gyermekével!

Reagáld le empatikusan, kedvesen, nem is tehetsz mást, hiszen családos emberrel jöttél össze. Nekem egy napom sincs kettesben a párommal (ünnepek alatt), mert hol itt, hol ott vagyunk, hogy minden családtaggal tudjunk ünnepelni. De ez nem is baj, a karácsony a szeretet ünnepe, és én nem csak a vőlegényemet szeretem. Romantikázni máskor is lehet.

Megértem az ex feleséget, hogy nem akarja, hogy te jelen legyél, ez még idővel változhat is, a körülményektől függően. De ott nyilván nem alszik náluk a párod, napközben pihenj, este mosolygósan várd, és ünnepeljetek meghitten, jobb lesz, mintha jelenetet rendeznél.

2013. nov. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
73%

#5:

Igen, és valószínûleg a majdani közös gyerekeitek is pont ennyire nem lesznek fontosak neki... én ezen elgondolkodnék a helyedben.

2013. nov. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
72%
5-ös gratulálok a párodhoz, igazán példaértékű! Neked ez meg még tetszik is.
2013. nov. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 A kérdező kommentje:

Nem ez az első karácsony a válás óta. De eddig mindig ment a párom.

A gyerek 13 éves.


Nem nagyon hiszem, hogy az anyja beleegyezne hogy szenteste itt legyen a gyerek, hiszen akkor ő lenne egyedül.

2013. nov. 17. 15:46
 18/72 anonim ***** válasza:
83%

Jajj, még hogy anyatigrisek :) Nekem pl. egy darabig még tuti nem lesz egy gyerekem sem...

És kisebb koromban is csak fiatal voltam, nem hülye, TUDTAM, hogy vége a szüleim kapcsolatának, nem is reménykedtem semmiben. De attól még a család az család, jó lett volna kulturáltan legalább egy-két órát együtt tölteni, beszélgetni, ennyiről van szó, nem többről. Azért ha két felnőtt ember EGYÜTT gyereket vállal, annak vannak következményei. Ha a szerelem el is múlt, attól még a gyereknek mindkét szülőjére szüksége van, és nem akkora kérés (legalább kisebb korában) évi egy-két órát együtt tölteni, szerintem. Aztán idővel lehet átszoktatni.

A kérdező mindössze fél éve van a párjával, a gyereknek nyilván idő kell, míg ezt megszokja, az apa nem követ el bűnt azzal, ha karácsonykor átnéz...

2013. nov. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
81%

Így van, utolsó.


Két értelmes ember külön tudja választani a dolgokat. Csak sajnos kevés az értelmesen szétmenő pár.


Nincs abban semmi, ha együtt töltenek egy kevés időt Szenteste alkalmával.

2013. nov. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim válasza:
73%

Nekem is elváltak a szüleim. 16/L

Mindig úgy van , hogy 24-én apu átjön ebédre aztán nála vagyok 4-5ig ajándokázás meg ilyenek.. aztán hazahoz és 25-én együtt ebédelünk. :)

2013. nov. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!