Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom szeretne dec 24-én...

A párom szeretne dec 24-én átmenni a volt feleségéhez és a gyerekükhöz. Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt, nagyon meglepett ezzel. Vannak közös programok, néha én is elmegyek velük. De karácsonykor nem mehetek.


Az én szüleim vidéken élnek, oda 26-án megyünk, a párom szüleihez 25-én. A 24 lenne a miénk, de így órákat itthon leszek egyedül.


2013. nov. 17. 15:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
86%
Képzeld magad a gyerek helyébe. Ő mikor láthatná az apját, ha 25-26-án máshol vagytok?
2013. nov. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
79%
Igen, normális. Alap, hogy a Szentestét a gyerekével szeretné tölteni...
2013. nov. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 A kérdező kommentje:
A gyerek 28tól lesz nálunk jan 2-ig, Ausztriába megyünk együtt.
2013. nov. 17. 15:26
 4/72 anonim ***** válasza:
90%

és ő is képbe van,hogy csak a 24-e lenne a tietek?

lehet hogy a gyerekei miatt fontos neki. esetleg megbeszélhetnéd vele,hogy délután 5-6ig nálatok lennének a gyerekek,aztán visszavinné az anyukájához.

2013. nov. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
16%
hát az én elvált párom nem járkál a volt asszonyhoz meg két gyerekhez karácsonykor sem, max néha látogatja őket, visz egy rakás dolgot a gyerekeknek a látogatás legtöbbször max fél óra, és ennyi.
2013. nov. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem normális dolog tőle, és ne akard kisajátítani, mert ez előbb-utóbb problémát fog okozni.


Nyilván azért van veled, mert a volt feleségével nem működött a dolog. Tehát felesleges féltékenykedned.


Ha nem tudod megemészteni a dolgot, akkor keress olyan férfit, akinek nem volt még felesége és gyereke sincs.

2013. nov. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim válasza:
69%
Talán nem a volt feleségén van a hangsúly, hanem a közös gyermeken. Szerintem normális. A karácsony nagyon sokak szemében inkább a családról szól. De lehet nem mond el a párod valamit...ezt neked kell tudni ha már amúgy is voltak a családdal közös programok... (ilyenre gondolok, hogy megkérte a gyereke, hogy csak Ő menjen, vagy a volt felesége kérte ilyenre, de akármilyen variáció előfordulhat, az is lehet, hogy csak egyszerűen szeretne egyedül tölteni egy kis időt a "volt" családjával.)
2013. nov. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
82%
Az nem lenne normális, ha Karácsonykor nem találkozna a gyerekével a "fél éves" barátnője miatt.
2013. nov. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
96%

Én 10 éve vagyok a párommal, 5 és másfél évesek a gyerekeink.


Anno, amikor összejöttünk, 10 és 17 évesek voltak a lányai az exétôl. Az elsô karácsonyon én magam küldtem ôt át a gyerekekhez Szentestére, én meg hazajöttem aznapra anyukámhoz. Csak telefonon beszéltünk, úgy kívántunk egymásnak boldog karácsonyt.

Másnap persze már találkoztunk.


Úgy gondoltam, hogy elég nehéz egy válás a gyerekeknek, pláne egy 10 évesnek anélkül is, hogy szembesülnének az elsô apa nélküli karácsonnyal. Lesz még olyan elég, hogy mi együtt ünnepelünk. Nekem meghalt apukám 8 éves koromban, és jól emlékszem az elsô ünnepre egyedül...


Szóval úgy gondolom, jól tettük, hogy a gyerekek érdekeit tartottuk szem elôtt akkor. A gyerekek sem felejtették el nekem, a párom sem, és bár akkor kicsit rossz volt, de tudtam, hogy így helyes.


Azóta már sok Szentestét töltöttünk együtt. Amióta saját, közös gyerekek is vannak, még sokkal jobb az egész. :)

2013. nov. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ilyen kapcsolatba nem kell bemászni, mert sok a konfliktus es te mindegyikböl vesztesen jössz ki

En is voltam ilyen kapcsolatban. Nem éri meg. Egy életed van, egy idegrendszered. A nyugalom mindennél fontosabb. Le fogsz epulni szellemileg. Ha a " párod" be is hódolna neked, utólag , évek múltán felhánytorgatná es megutálna, h miattad hátatforditott a családjának

2013. nov. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!