Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Működhet egy kapcsolat külön...

Működhet egy kapcsolat külön kasszán, ha az egyik fél sokkal többet keres?

Figyelt kérdés
2013. júl. 7. 14:55
 141/189 anonim ***** válasza:
90%

Akkor sokak szerint az lenne a fair megoldás, hogy minden közös költség 50-50% beleértve a gyereket is? Ki-ki a maga szükségleteit pedig magának akármennyit keres ő és a párja?


Tehát ha az egyik fél gyeden van és a párja akár 10x annyit keres, akkor is a gyerek pelenkáját 50%-ban ő fizesse, ha nem tudja, akkor mi van?

Vagy ha megkíván egy csokit amit ő egyedül enne meg és nem tudja kifizetni?

Nem mondom, hogy a 100 évvel ezelőtti családmodellhez kell visszatérni, de azért ilyen szintű individualizmus már nem normális.

Ha valakik 1 családot alkotnak, akkor miért legyen benne szegényebb fél és gazdagabb fél? Nem kell feltétlenül közös kassza, de garasoskodás se legyen már. Még mindig lehet házassági szerződést aláírni, hogy az elején bevitt értékek ne vesszenek el.

2013. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/189 anonim ***** válasza:
55%

"Nálam is az csapta ki a biztosítékot, hogy míg egyedülállóként érdekes módon nem tepernek azon, hogy hawaii útra is elég pénzük legyen, addig a többet kereső pasijuktól elvárják, hogy elvigye őket"


136-os!Nem tudom, láttad-e ezt a hozzászólásomat:


"Most nem azért, de sztem valamit nagyon félreértettél.Miért lefele kaparásszak, ha felfele is kaparászhatok?Miért kéne összejönnöm egy olyannal, aki kevesebbet keres, mint én??itt nem arról van szó, hogy csak olyan pasikkal állok szóba, akik 400ezret keresnek.Hanem arról, hogy nem kell egy olyan pasi, akinek nincsenek ambíciói.Egyébként az a véleményem, hogy senkinek nem szabadna számítani senkire anyagilag.Magyarul, ha én szeretnék egy jó kocsit pl, vagy szeretnék elmenni nyaralni, akkor küzdjek érte, ha szingli vagyok, ne gazdag pasik után rohangáljak.Viszont, ha van valakim, és tehetős, akkor igenis legyen velem nagyvonalú, vigyen el nyaralni, hívjon meg ide-oda, illetve, ha a férjem, akkor ne számolgassa, hogy ki mit ad bele a rezsibe.Ez az én elvárásom."


Nyilván nem...

2013. júl. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/189 anonim ***** válasza:
22%

ma 21:24


Nagyon lemaradtál valamerre drága!


Megvitattuk már,hogy a gyerek más téma,ő semmitől sem tehet!


De aranyos vagy,hogy tudatlanul okoskodsz,észt osztasz!!!!

2013. júl. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/189 anonim ***** válasza:
0%
Itt nem arról van szó, hogy én nem akarok dolgozni, illetve el akarom magam tartatni, hanem hogy nem bírom elviselni, mikor valaki sóher.Mikor megtehetné, hogy adjon, és inkább ül a pénzén, meg azt nézi, h mikor vágom át.Utálom a kicsinyes embereket, nem tehetek róla.
2013. júl. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/189 anonim ***** válasza:
65%

"Miért lefele kaparásszak, ha felfele is kaparászhatok?"


Miért egy pasin akarsz felfelé kaparászni?

Mi ez,hegy????


Miért nem arra kaparászol fel,hogy legyen egy jól fizető

állásod,legyen ez egy cél,képezd tovább magad,hogy több lehetőséged legyen,és ne másra kelljen számítanod???


Ja jól kereső pasihoz könnyebb hozzá csapódni,igaz? :)

2013. júl. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/189 anonim ***** válasza:
78%

ma 21:13 EZEKET TI ÍRTÁTOK!


mégis 0-% os lett!!!


Tehát saját magatokat pontoztátok le!!!!


Vége én kiszálltam,ezt már tényleg gusztustalan!!!

2013. júl. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/189 anonim ***** válasza:

Ezt is én írtam:


"Nekem például nem kell minimálbérből élő pasi.Kinőttem már az ilyen szerelmesdi hülyeségből.Én rengeteget dolgozom a pénzért, heti 6 napot, 15 órában.És még így sem keresek 12o, max 130 nettónál többet egy hónapban.Igaz, pályakezdő vagyok, de innen felfele vezet az út, és azért csinálom, hogy majd egyszer jobb legyen.De biztos nem állnék le egy minimálbért kereső hapsival...legyen már bennük egy kis ambíció!"


Vedd már észre, hogy én nem egy magát eltartató típusú nő vagyok!esküszöm, olyan mintha a falnak beszélnék, 10 oldalon keresztül próbáltam elmagyarázni, hogy miről van szó, de egyszerűen nem vagy képes felfogni.szörnyű egy pasi lehetsz...

2013. júl. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/189 anonim ***** válasza:
59%

olvass vissza 86-os!!!!!


"nem,nem normális 65-ös a gyerek nem tehet arról,hogy a szülei/vagy az egyik szülő keveset keres,ha eljutok odáig,hogy gyereket vállalok(ilyen nők mellett jelenleg nem nagyon),akkor mindent meg fog kapni!!!!!


A gyerek semmiről sem tehet szerintem!"

2013. júl. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/189 anonim ***** válasza:
55%

ma 21:31


Engem már pont nem érdekel!


Ez inkább vicces!!!

2013. júl. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/189 anonim ***** válasza:

21:24 vagyok, bocs, nem volt időm mindent elolvasni, csak még amikor utoljára írtam, ezen ment a pörgés.


Akkor a kapcsolat melyik fázisának a pénzügyei vannak jelenleg terítéken?


Mert az elején nyilván nem várható el semmi drága dolog, de ha valakik már együtt élnek, akkor azért nem sóherség - amit az első 21:28-as írt - hogy ül a pénzén?

Én sem várom el a páromtól, hogy eltartson, ugyanúgy dolgozom, hasonló a végzettségem, mégse keresek annyit. Ráadásul pont ő beszélt le a posztgraduális képzésről amivel jobb munkám lett volna, hogy drága, hogy fizetném ki. Talán ha nem kellene a luxuskiadásainak a felét is állnom, akkor kijönne. Nálunk akkora egyenlőség van hogy mindent felezünk, a tamponomba is belefizet, de én is a motorjába, amit csak ő használ.

Inkább lenne külön minden.

2013. júl. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!