Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha lek*rváznak a...

Normális, ha lek*rváznak a szüleim ilyen miatt?

Figyelt kérdés
Kicsit megvagyok zavarodva, szóval a szüleim egyfolytában k*rváznak, r*bancoznak, g*ciznek, moslékoznak, r*ngyóznak engem, normális ez, vagy csak az én szüleim csinálják? Leírom a körülményeket: elit gimnáziumba járok, a jegyeim átlaga 4egész körül mozog, viszont régebben sokat jártam bulizni, sok fiús ügyem volt (de egyikkel sem feküdtem le) és most van egy barátom több mint egy éve. Édesanyámék tudják, hogy lefeküdtünk. Az a bajuk, hogy ilyen régóta vagyunk együtt, merthogy a barátom csak kihasznál meg minden ilyesmi... Ami nem igaz! Tablettát sem szedek, gumival védekezünk ő vette el a szüzességemet is. Az én problémám, hogy lassan fel sem tudom dolgozni, amiket mondanak... pl hogy "g*civel le kéne kenni és úgy végigvonszolni a városon, mert azt érdemlem".... Mit lehet ilyen esetben tenni? Egy elkeseredett 16 éves lány :(
2013. máj. 6. 20:59
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 A kérdező kommentje:
hát nálunk is hasonló a helyzet, és én is ebben reménykedem:(
2013. máj. 7. 08:15
 52/63 anonim ***** válasza:
76%

Én csak azt tudom neked mondani, hogy kitartás! Szörnyű, hogy ilyen dolgokat mondanak neked, egyáltalán nem jogos.

Próbálj kitartani még két évig, és mikor elmész egyetemre akkor költözz koliba, vagy költözz össze a barátoddal, keress diákmunkát.

Ennyi megaláztatás után én képtelen lennék visszanézni. A szüleimmel megszakítanám a kapcsolatot.


Szóval kitartás! Ha olyan a helyzet, akkor esetleg odaköltözhetsz a barátodhoz, de ha nem, akkor pedig próbáld valahogy kihúzni ezt a 2 évet.

Tudom hogy nehéz, és könnyű mondani, de egyik füleden be, másikon pedig ki.

2013. máj. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 A kérdező kommentje:
18 éves koromban, ha a híd alá is, de elmegyek innen... addig meg itt szívok...
2013. máj. 7. 08:37
 54/63 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!

Egyáltalán nem jogos és nem normális, hogy ilyeneket mondanak Neked a szüleid. Egy szülőnek a gyermeke bármit is tesz a gyermeke marad, aki erejéhez mérten támogatnia és persze feltétel nélkül szeretnie kell. Ebbe pedig a folytonos megalázás nem tartozik bele. Érdemmi tanácsot nem tudok adni, csak azt mondom próbáld meg kihúzni 18 éves korodig, hogy elköltözhess, akár koli, akár albérlet. És szívből kívánok Nektek még sok boldog évet a barátoddal.

2013. máj. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem szólj az osztályfőnöknek, védőnőnek, iskolapszihológusnak!

Bárkinek aki "magasabb rangban" van a szüleidnél.

Nekik is komoly problémájuk van (lelki) és ezt sajnos rajtad töltik le.

Rokonhoz (keresztanya, nagyszülő) nem tudsz menni?

Ne nyelj, ne tűrj még két évig.

Én léptem és minden jobb lett.

Ha akarod, megírom.

2013. máj. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudsz átköltözni a barátodhoz? Vagy koliba? Keress diákmelót, vagy bármilyen munkát és valahogy költözz el, mert ezek egyáltalán nem normálisak. Félelmetes, hogy milyenek tudnak lenni az emberek, mint valami pszichopaták. És egyáltalán nem jogos, nem is normális, hogy ilyeneket mondanak. Szerintem az emberek nagy része 16 évesen veszti el a szüzességét.
2013. máj. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
79%

Jogosan vagy elkeseredett, mert nem normális az, amit a szüleid csinálnak. Soha nem lehet jogos az, ha az ember így beszél a gyerekéről! És rendkívül súlyos, maradandó lelki sebeket okozhat.


Kérj segítsléget! A legjobb volna egy ifjúsági pszichiáter vagy pszichológus, de első körben az osztályfőnök is tud segíteni, ha normális. Azt peidg tessék megmondani a drágalátos mosdatlan szájú szüleidnek, hogy amit művelnek, az símán belefér a gyermekbántalmazásba, ugyanis lelki terrornak számít.


Gyk: büntethetőek is érte.

2013. máj. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok elköltözni a barátomékhoz, kollégiumon gondolkozok még.. De elég durva ez az egész, nem gondoltam, hogy ennyire komoly a helyzet....:/
2013. máj. 8. 19:54
 59/63 A kérdező kommentje:
nem javul a helyzet :( már elegem van. nagyon be akarok rúgni, mert nem bírom :(
2013. máj. 23. 19:44
 60/63 Pouka válasza:
78%
És az miért jó,ha berúgsz?Attól nem fog megoldódni semmi,inkább le kéne ülni a szüleiddel,és normálisan megbeszélni a dolgokat.Felnőttek módjára.Csak ebből is látszik hogy még gyerek vagy,merthogy te egyből berúgsz..azt hiszed az megoldás.Meg sztem próbáld meg megismertetni,a szüleiddel a barátod,az talán megoldás lenne.
2013. jún. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!