Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A középiskola befejezése után...

Dejong kérdése:

A középiskola befejezése után a szüleim azt akarják, hohy hétfőtől szombatig iskolába jarjak még három évig. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A szombati suli távutas,azt szeretném én is,és hétköznap meg dolgoznek, mondtam nekik h pénzt szeretnék én is,azt mondjak mire neked az...autót szeretnék vásárolni majd belőle,de lehetetlen velük megbeszélni,hajthatatlanok,mit tegyek? Azt mondják mit akarok dolgozni,hétköznap is menjek szépen iskolaba
2013. ápr. 27. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
az a bajod, hogy egyetemre akarnak küldeni?
2013. ápr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sima érettségivel kb arra a munkára jelentetsz mint 8 osztállyal. Egy sima érettségivel nagyon kicsi a munkalehetőség, főleg arra hogy ne minimálbérért dolgoz 10 órákat. Igazuk van a szüleidnek tanulj csak.
2013. ápr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem írta sem azt, hogy egyetem, sem azt, hogy sima érettségi. Sőt, azt sem, hogy érettségi...


Mit tanultál, biztosan el tudsz helyezkedni?


Kössetek kompromisszumot, ha annyira dolgozni akarsz, dolgozz egy évet, aztán meglátod, vagy mellette, vagy helyette választhatod újra a tanulást.

2013. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Középiskolába nagy általánosságban érettségit szereznek az emberek, szakképzőben meg szakmát.

Ezért írtam.

2013. ápr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem,én szívesen elmegyek a szombati távutas sulira,bakalár titulussal végződik,csak hétköznap dolgozni szeretnék,nem egy másik suliba járni,két iskolához úgy érzem nincs már erőm se kedvem
2013. ápr. 27. 19:23
 6/7 anonim ***** válasza:

A szakmunkásképző is középiskola, mint a gimi és a szakközép, ugyanis ezek a középfokú oktatási intézmények...


Kérdező, jól sejtem, hogy nem Magyarországon élsz?

A szüleid azt szeretnék, ha nappali tagozaton tanulnál, te pedig mást szeretnél. Meggyőzni csak te tudod őket. Nem tudom, ők tanultak-e munka mellett, nehéz. Nyilván a legjobbat akarják neked, te meg nekik minél kisebb terhet akarsz jelenteni.


Ha szorgalmas, jó képességű diák vagy, akár neked és nekik is jó megoldás, ha hétköznap tanulsz és hétvégén vállalsz munkát. LAssabban lesz autód, de megmarad a békesség :)

2013. ápr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen,szlovákiábol,érettsegi után lenne ez a dolog,maradnak a jelenlegi iskolámban felépítmenyin még két évre hétköznap,szombaton meg lenne a főiskola...
2013. ápr. 27. 20:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!