Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki középiskola után...

Ha valaki középiskola után továbbtanul, kötelező, hogy dolgozzon is?

Figyelt kérdés

Egyre több válaszoló tanácsolja - biztosan jó szándékkal - de szerintem egy egyetemistának nem az az első dolga, hogy dolgozzon. Arra ráér a suli befejezése után is. Nem? Persze, akinek muszáj, az evidens, hogy elmegy. De akinek ez nem feltétlenül szükséges, arra miért akarják ráerőszakolni?


Akinek nem inge, ne vegye magára!


2010. jan. 11. 18:02
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
83%
Ez így van, senki nem is vitatja.
2010. jan. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Több kérdésben is ócsárolták a kérdezőt, mert felsőoktatási intézményben tanul, és mit képzel magáról, hogy nem dolgozik.
2010. jan. 11. 18:08
 3/51 anonim ***** válasza:
72%
Én egyetemistaként valahogy nem lennék képes a szüleimre támaszkodni, huszonakárhány évesen :) Főleg, hogy sokadik gyerek vagyok. Egyrészt emiatt, másrészt meg amiatt, hogy a munkának jó jellemformáló képessége van, javaslom mindenkinek, hogy végezzen valamiféle diákmunkát. A saját kereset érzése egyébként is nagyon jó, főleg ha nem megy el minden megélhetésre, és az ember félretehet magának, elkezdhet gyűjteni egy autóra, telefonra, egy szebb életre :)
2010. jan. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
94%
Persze ez nem azt jelenti részemről, hogy lenézem azt aki nem dolgozik, inkább megbecsülöm azt akinek nem lenne muszáj, mégis.
2010. jan. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
81%
Senki nem erőszakolja.Akkor szokott ilyen tanács születni,ha olyan a kérdező,aki nem értékeli a pénzt,mert a szülőktől kapja.Nem drága neki a 15ezer ft-os cipő vagy sz@arik bele a tanulásba,inkább lóg és piára meg bulira költi a szülei pénzét.Nyilván,akinek nincs olyan háttere és még tandíjra is kell,annak nem kérdés,hogy el kell menni dolgozni,különben nem tudja fizetni.De azoknak sem ártana,akik az egyetemi évek alatt sem érnek felnőtté.Vagyis élvezik a szabadságot,mert már nagykorúak,elszakadnak a családtól,de elvárják,hogy a hülyeségeiket a szülők finanszírozzák.Na az ilyeneknek ajánlanám az órabérben dolgozást és akkor százszor meggondolja,hogy mire költi azt a pénzt,amiért megkínlódott.
2010. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván nem vonatkozik ez mindenkire. De tudod vannak olyan gyerekek is, akik 18 éves koruk után már azt hiszik övék a világ és mindenkinek ki kell szolgálni őket és nekik igenis minden jár. Mert az egy dolog, hogy a szülő finanszírozza a főiskolát/egyetemet, de mondjuk az már nem a szülő dolga, hogy a sok tízezres bulikat finanszírozza. Sajnos sok gyereknél látom, hogy ez elvárás és csak azt hangoztatják, hogy az apjuk mekkora szemét, mert csak heti 10ezer forintot ad bulizni, az meg semmire nem elég. Na én ilyenkor szoktam írni, hogy ha nem tetszik, akkor tessék elmenni dolgozni, aztán majd meglátja, hogy mennyi idő alatt keresi meg azt a 10ezret, amit néhány óra alatt elver.
2010. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
63%
Én egyszerre két suliba is járok. Én így biztosítom a jövőmet. A munka csak elvenné az időmet a tanulástól, rosszabb tanuló lennék, kevesebb esélyem lenne jó munkát találni. Ha akarnék se lenne időm dolgozni, és aki engem ezért lenéz... Hát én pl nem szoktam lenézni másokat, de az ilyen embert megvetem.
2010. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
94%
Ez attól függ, hogy milyen a háttered. Ráadásul vannak szakok, amelyek mellett szinte képtelenség rendszeresen dolgozni.
2010. jan. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
94%
Mellesleg a tanulással is lehet pénzt keresni. Ha tényleg komolyan veszed, a legtöbb egyetemen szép kis ösztöndíjakat osztogatnak. Ha belegondolsz,ezt csak azért kapod, mert megtanulod amit kell. Ennél jobb állás szerintem nincs. :)
2010. jan. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim válasza:
92%
Iskola mellett érdemes olyan munkát vállalni - előre gondolkodni a jövőre nézve -, ami minél több szakmai tapasztalatot, gyakorlatot ad. Ez a későbbiekben nagyon hasznos lehet az elhelyezkedésben. Nem csak egy szál papírral állsz a sok munkanélküli között, könnyebb lesz elhelyezkedni.
2010. jan. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!