Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki középiskola után...

Ha valaki középiskola után továbbtanul, kötelező, hogy dolgozzon is?

Figyelt kérdés

Egyre több válaszoló tanácsolja - biztosan jó szándékkal - de szerintem egy egyetemistának nem az az első dolga, hogy dolgozzon. Arra ráér a suli befejezése után is. Nem? Persze, akinek muszáj, az evidens, hogy elmegy. De akinek ez nem feltétlenül szükséges, arra miért akarják ráerőszakolni?


Akinek nem inge, ne vegye magára!


2010. jan. 11. 18:02
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
60%
A kedvencem nekem is az, hogy menjek levelezőre. igaz, hogy levelezőn fizetnem kéne, és kb. a tandíjat keresném meg, aminek megint rohadt sok értelme van, de mindegy.
2010. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
Szia! Nem olvastam végig a válaszokat, de azt kell mondjam, teljesen igazad van. Rengeteg nappali szak nem teszi lehetővé. Biztosan van olyan, ami igen. És vannak szakok, amik nem hirdetnek államilag támogatott levelező képzést. Másrészről, kinek érzi itt magát bárki, hogy átküld egy nappali tagozatos hallgatót levelezőre? Érthetetlen...A lényeg, hogy ebben a kérdésben is a "jó szándék" irányítja az embereket.
2010. jan. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
Na mostmár beleolvastam. Hogy jön bárki ahhoz, hogy leszólja a másikat a végzettsége miatt? Azzal éppenséggel senkit nem nézett le, hogy azt mondta, hogy azok szidják a nem dolgozókat, akiknek nincs diplomájuk. Ha tetszik ha nem, általában kibukik a válaszokból, hogy így van. Senki nem nézi le a szakmunkásokat, nagyon nagy szükség van rájuk, diplomásokra is. El nem tudom képzelni, hogy lehet fújni egymásra egy ilyen dolog miatt...
2010. jan. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:

Tegnap 19:36! Egyetértek veled.


Tegnap 19:38! Miért gondolod, hogy "minden egyetemista" lóg az órákról és kocsmába jár? (Én ezt speciel a szakiskoláról hallottam. Illetve azok tanulóiról.)


tegnap 19:41! Persze, ez tény, hogy te szakmunkásként többet keresel, mint egy diplomával rendelkező. Ha megszűnik a munkahelyed, lesz hova menned dolgozni? (Remélem igen. De van akinek nem!)


Tegnap 20:04! A te válaszod a legérdekesebb. Nagyon ügyesen kiforgattad a szavaimat. Sajnálatos, hogy téged anyukád nem tudott támogatni, de akit támogatnak a szülei azt miért nézed le?

"Úgy vagyok vele, ha én is kibírtam, akkor más is kibírja. " Na erre írok egy csúnya példát.

Van aki belehal a szülésbe, van aki könnyedén megszül 3-4 gyereket (ikreket) egyszerre. Tehát ez elég gyenge érv. Bocs. Mindenki más, van akinek sikerül van akinek nem. Ennyi. Ezt sem értem, miért az az általános vélemény az egyetemistákról, hogy buliznak és mindig részegre isszák magukat. Megkérdezhetem, melyik években voltál egyetemista?


"Miért gondolod, hogy egyetem után fogsz?" Köszönöm a jóindulatod!!!

Az, hogy félárva vagyok, nem jelenti azt, hogy csak egy anyukám van. (Nevelőapám van, azért írtam a többesszámot)


"Ez nem haszon, hanem egy természetes dolog." Nem állok le vitázni, de ezzel a mondatoddal nem értek egyet.

"Szóval kérlek, állj már elő valami értelmesebb indokkal, amiért szegény szerencsétlen egyetemistaként nem vagy képes dolgozni!" Nem hiszem, hogy épp neked kellene magyarázkodnom. És a kérdés nem rám irányult, hanem általánosságban.

És nem én pontoztalak le, mielőtt leharapod a fejem. :)


20:29! Szerencsés vagy!


20:33. Nem véletlenül lettél leszavazva, szerintem.

20:33. Az sem véletlen, hogy te meg 100%-os vagy.

20:34. Számolgattam.

20:36. Egyetértek veled. :)

20:41. Na ugye, itt egy egyetemista, aki bejár az órákra.

20:46. Engem még nyáron se nagyon alkalmaznak, mert szeptemberben visszaülök az iskolapadba.

20:46. Neked legszívesebben 200%-ot adnék. :)


Mellesleg van olyan szakmunkás, aki nem kap munkát, csak feketén tudna dolgozni. Azt meg ugye büntetik.


20:54 Vitatkozni felesleges.

20:56. Igazad van. Van olyan ismerősöm, akit felvettek, mert neki nyelvvizsgája van. Kiküldték külföldre, alig tudta magát megértetni. Hiába tudja a nyelvtant, meg szituációkat, meg tételeket amiket megtanult, a hétköznapi "nyelvet" nem beszéli.


20:59. Én nem szeretném, ha igazad lenne.


21:00 Neked is megadnám a 200%-ot.

21:00 Én évente 1x járok el bulizni, a születésnapomon. És ez évek óta így megy.


21:38. Na igen. Viszont aki megteheti, hogy kifizeti a tandíjat, és nem veszik fel áll.támogatottra, annak jó, hogy van ez a lehetőség.

2010. jan. 12. 16:31
 45/51 anonim ***** válasza:

Aki írta, hogy külföldön 300 e Ft-ért mosogat, az inkább egy szót se szóljon, hogy ki tanul az adófizetők pénzéből, mert tudtommal ő nem ide fizet adót, tehát az ő adójából nem tanul senki.


A 3 szakot egyszerre csinálótól meg azt kérdezném, hogy mi volt az a 3 szak, amit együtt csinált? Mert gondolom nem infó-gépész-villanymérnök 3-as volt teszem azt. Amiből ha valaki csak egyet csinál, már az is k*rva kemény...

2010. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
0%
Na jó, beszélhetünk itt erről annyit amennyit akarunk, mindenkinek megvan a véleménye szerintem. Kérdező, te élj az állam pénzén és örülj a fejednek. Kutyát-macskát érdekli hogy te akarsz-e dolgozni vagy nem. Aztán majd meglátjuk 5 év múlva, hogy ki mire megy a nagy egyetemi végzettségével.
2010. jan. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%
Húúú ez az utolsó válasz mennyire rosszindulatú volt...istenem...meg sem lepődöm. Tipikus irigység. Már az is baj, ha valaki nem fizet, hogy tanulhasson. Nem értem miért ilyen gonoszak itt az emberek, de ez tényleg durva volt. Nemhogy örülnél, hogy tanulnak a fiatalok, ehelyett leszólod a diplomásokat. Nem csak a kérdezőt bántottad meg :(
2010. jan. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
Tanuljatok. De nem kell fennhangon közölni, hogy ő aztán egyetemista és márpedig nem dolgozik. Mert nem mindenki képes arra, hogy huszonévesen egy iskolapadban ücsörögjön, és más nyakán lógjon. Akinek van lehetősége tegye meg, de nem kell itt hangoztatni hogy ő neki nem szükséges dolgoznia. És utána megy a csodálkozás ha le vannak szólva. Szerintem rohadt idegesítő tud lenni, amikor egy egyetemista, aki mondjuk a saját erejéből lett egyetemista és saját maga teremtette elő az anyagi vonzatot a továbbtanulására azt látja, hogy más fennhangon közli hogy ő megvan sértődve hogy más azt mondja hogy menjen el dolgozni amikor ő neki nem szükséges mert más megkeresi a tanulmányaira a pénzt. Mert ez a kérdés igenis provokáló azok számára, akik saját erejükből lettek azok akik.
2010. jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
6%
Egy normális embernek nem provokáció, csak egy irigy ésmegkeseredett idiótának.
2010. jan. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Fizetősre járok, mert népszerű szakra jelentkeztem és maximum ponthoz közeli határok szoktak lenni. Nem azért jelentkeztem közgázra, mert húdeszép és trendi a szak neve, hanem azért, mert gimis koromban már érdekelt a téma. Koliban önként és szívesen jártam le a közgázos klubba. És elárulom. Sokkal jobban megy nekem a suli, mint néhány csajnak, akik hozták a lóf*sz gimijükből a kitűnő átlagból meg a 0 nyelvvizsgájukból származó pontokat, és államira nyertek felvételt.


Eszem ágában sincs dolgozni éhbérért. Ha motiváció kell tanuláshoz, rágondolok a tescoban dolgozó ötvenes arufeltöltőkre. Én nem úgy akarom "végezni". Nem kell félreérteni, nem nézem le a kétkezi munkásokat, sőt: autószerelő szívesen lennék, mert imádom a kocsikat, és állandóan lábatlankodtam a szomszéd szervizében, már kiskoromban is. Én azokat nézem le, akik munkanélküli meg ilyen-olyan segélyekből élnek, és nem is akarnak rajta változtatni. :)


A tandíj mellett lakást, autót, ruhát, kaját, sportolást is a szüleim finanszírozzák (cigizni nem cigizek, alkoholt is max havi 1x, ha iszok, akkor is mértékkel, drogokat se fogyasztok). Egy hónapban többe kerülök, mint amennyit a legtöbben keresnek. Dolgozhatnék napi 35 órát diákmelóban, hogy a mostani költésgeimet kitudjam fizetni...

Tudom, hogy elvagyok kényeztetve, de ezzel nem kérkedem, és azokról sincs semmi negatív véleményem, akik ezt nem engedhetik meg maguknak. Nem is találkoztam még emiatt negatív visszajelzéssel, csak itt a gyakorikérdéseken. Aki meg a hátam mögött irigységből lehord, az tehet egy szivességet. :)

2010. jan. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!