Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki középiskola után...

Ha valaki középiskola után továbbtanul, kötelező, hogy dolgozzon is?

Figyelt kérdés

Egyre több válaszoló tanácsolja - biztosan jó szándékkal - de szerintem egy egyetemistának nem az az első dolga, hogy dolgozzon. Arra ráér a suli befejezése után is. Nem? Persze, akinek muszáj, az evidens, hogy elmegy. De akinek ez nem feltétlenül szükséges, arra miért akarják ráerőszakolni?


Akinek nem inge, ne vegye magára!


2010. jan. 11. 18:02
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
49%

Három szakot csináltam az egyetemen, ebből egy fizetős volt. A szüleim (vagyis szülőm) 18 éves korom óta egy fillérrel sem támogattak, az ösztöndíjam akkor sem haladta meg a havi 10 000 forintot, ha 7,16-os korrigált kreditindexet produkáltam (tessék kiszámolni, ehhez hány kredit kell színötösre), és a szoctámom is csak 3-4 000 forint volt.

Választhattam, vagy elmegyek dolgozni, vagy éhendöglök.


Vállaltam magántanítványokat, szünetekben, vizsgaidőszakokban meg mindenféle gyárakban, üzletekben dolgoztam. Kibírtam, megéltem, lediplomáztam, nem a szüleim nyakán lógtam, ÉS emellett van pár év szakmai gyakorlatom. Ami ugye nem hátrány egy pályakezdőnek...

Úgy vagyok vele, ha én is kibírtam, akkor más is kibírja.


Mindig is röhögtem azokon, akik egyszakosként (a mostani rendszerben mindenki az) sírnak és sajnáltatják magukat, hogy nekik milyen nehéz az életük, holott szorgalmi időszakban egész héten egyik buliból a másikba szédelegnek részegen és beszívva, nappal alszanak, a délután kettőkor kezdődő órára esetleg bemennek, aztán meg nyavalyognak, hogy az a k*csög XY tanár nem engedi őket vizsgázni a hiányzások miatt.


Kérdező! Az egyik beszólásod nagyon kivágta nálam a biztosítékot. Idézem:


"Én pl. egyrészt jól tanulok," Én is jól tanultam, mindig 4,5 felett volt az átlagom.


"félárva vagyok (sajnos)" Apámról húsz éve nem tudok semmit, azt sem, hogy él-e, vagy nem. Soha nem fizetett gyerektartást, és árvaságit sem kaptam. Egy csoporttársam viszont remekül elvolt a havi 25 000 forintos árvaságijából, meg a 90%-os utazási kedvezményéből, ami nekem sosem járt.


"plusz olyan testi fogyatékosságom van, ami mellett nem kapnék nagyon munkát," Miért gondolod, hogy egyetem után fogsz?


"viszont kapok rá havi X összeget." Amire nem vagy rászorulva.


"Ja, és az egyetemet meg nem a szülők fizetik, hanem állambácsi." Tehát az állambácsi nyakán nem bűn élősködni? Ezért áll így az ország, mert nagyon sokan így gondolkodnak. Csak tudod, az állam mi vagyunk, te, én, és minden adófizető. Én meg nem igazán bírom, ha valaki az én adómon él, és láthatólag nem akaródzik neki változtatni.


"És a szüleim több hasznomat veszik itthon," Mintha azt mondtad volna, hogy félárva vagy... Miben veszik hasznod? Mosogatsz? Én is ezt tettem. Takarítasz? Én is megtettem, meg mindenki megteszi. Ez nem haszon, hanem egy természetes dolog.


"mintha dolgoznék diákmunkát, és azt hazaadnám."

Mondd azt, hogy egyszerűen nem vagy rászorulva a pénzre, mert anyu-apu ellátja mindennel az ő egyszem csillagvirágát!


"Így legalább megtanulok sütni-főzni, takarítani, milyen foltot hogy lehet eltüntetni stb." Hanyatt fogsz esni, de én is tudok sütni-főzni, és akkor is pedáns tisztaság volt a koleszban, mikor a szobatársaim magasról tettek a takarításra, és hétvégente négy emberre takarítottam, mert nem bírtam nézni a mocskot. Engem nem anyukám tanított takarítani, hanem az élet.


Szóval kérlek, állj már elő valami értelmesebb indokkal, amiért szegény szerencsétlen egyetemistaként nem vagy képes dolgozni!

2010. jan. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%

Én egyke gyerek vagyok, egyetemista és nem dolgozok. Életemben egyszer dolgoztam, egy kicsit, akkor is rokonnál, meg néha meggyet szedek, de az végül is nem számít annak, mert csak a sajátunkat szedem, és megkapom az árát annak, amit leszedtem.


Mikor kitalálom, hogy dologzni akarok, apám mindig kiakad, hogy az ő lánya nehogy már dolgozzon, nekem az a dolgom, hogy tanuljak, majd dologozhatok mikor végzek egészen addig, amíg fel nem fordulok, nyugodjak csak meg, addig meg örüljek, hogy nem kell.

2010. jan. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
25%
Teljes mértékben igaza van az utolsó előtti válaszolónak. Nekem nincs egyetemem, szakmunkás vagyok, külföldön dolgozom. Beismerem mosogatok, havi 300.000-ért. Az a baj, hogy az egyetemisták nézik le a szakmunkásokat, holott nem az egyetemista az aki termel, hanem a szakmunkás. Valaki 25 évesen is egyetemre jár, éldegél az adófizetők pénzéből, termelés semmi, elvégzi az egyetemet és otthon ücsörög mert ő pályakezdő és nem alkalmazzák. A másik dolog, hogy egyetemistából annyi van hogy az nemigaz, szakmunkásból semmi, ezáltal kialakult az a harci helyzet, hogy rengeteg a munkanélküli. Ha én okos lennék, biztos egyetemista lennék. De hogy nem ebben a mostani helyzetben az 100%. Tehát választhatnék most ebben a pillanatban újra hogy egyetem vagy szakma, hát 100% hogy szakmát választanék. Egyrészt mert hiány van belőlük, és nagyobb az esély hogy munkát találjak, sőt még a keresetem is több lehet mint egy pályakezdő egyetemistának. Másrészről pedig tapasztalatból mondom, hogy a sok egyetemistának szart sem ér a munkája. Én nem nézem le őket, különösebben nem érdekel. De aki szerelőiparban dolgozik vagy dolgozott, csak 1 dolgot rakjon össze amit egyetemes nyakkendős úriember végzett. Csak 1-et. Tehát, nem tartom sokra a munkájukat, de mint már mondtam különösebben nem érdekelnek. Persze van kivétel, csak igen ritka, de van, aláírom. Mint pl. az utolsó előtti válaszoló. Látszik hogy nem az a semmittelen fajta. Tehát nem kell nyafogni hogy huuu de rossz meg így meg úgy. Kéremszépen. Ti választottátok az egyetemi pályát. Ha nem élsz meg, fogd meg magad és dolgozz, ne másra mutogass, meg mentsd ki magad hogy neked ilyen-olyan bajod van. És ismétlem, jelenleg külföldön dolgozom, havi 300.000-ért, segédmunkát. Tehát elvégeztem a 10 osztályt+3 év szakmunkást, 19 évesen már nem jártam iskolába. De szerintem kicsit több a fizum mint sok egyetemistának. Mert tudjátok van a tankönyvi mese, meg van a nagybetűs ÉLET! Na, az utóbbiba kell provokálni, és nem számít hogy te neked milyen papírod van. Tudsz dolgozni vagy nemtudsz?! És akik kikerülnek huszonévesen az egyetemről, nem nagy hajlandóságot mutatnak a fizikai munka iránt. Pedig most ez a világ jön. Vége van az irodában ücsörgős semmittevős százezreket keresek dolognak. Kéremszépen,le lehet pontozni, de amit itt leírtam azt tapasztalni fogjátok
2010. jan. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem alatt is volt, hogy megpróbáltam dolgozni menni, diákmunkát vállalni. Nem ment. A tanulás volt a fontos.
2010. jan. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
96%

Félárva vagyok én is. Annyi pénzt kapok ami az árvasági plusz még az ösztöndíj.Ami nem túl sok olyannak aki külön lakik a szüleitől. Gondolok itt albérlet,koli,kaja plusz még a többi dolog(pl.ruha,cipő)

Nekem nem az van,hogy gondolkodok ,,elmenjek e dolgozni,,?

Nekem muszáj. Otthonról nem kapok már pénzt 15éves korom óta. Úgyhogy nem mindegy hogy valakinek megvesznek minden szükséges dolgot,lakhat otthon,kaját sem kell vennie.

Ha külön laknál te is, neked sem lenne elég egy hónapban az a pénz amit írtál hogy kapsz.

Számolj csak utána.

2010. jan. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
69%

"És akik kikerülnek huszonévesen az egyetemről, nem nagy hajlandóságot mutatnak a fizikai munka iránt. Pedig most ez a világ jön. Vége van az irodában ücsörgős semmittevős százezreket keresek dolognak."


Tény, hogy vannak szakmák, amiket nem lehet, de a fizikai dolgokat előbb gépesítik, mint az irodista ücsörgő, szerinted haszontalan népséget.

2010. jan. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%
nekem pl nem érné meg dolgozni jelenleg,mert h. ne kelljen félévente százezreket fizetnem a tandíjra, hanem államin maradjak, igenis tanulnom kell és benn lenni az órákon, nem bulizok stb, hanem bejárok és tanulok. ha elmennék nappali mellett dolgozni, akkor kapnék havi 30-40 ezret, amit oké h. hazaadok, h mégse én éljek a szüleim nyakán, na de miből lesz a tandíjam? és azok a tárgyaim amin katalógust is vezetnek h. lennének meg? merth. nálunk ezt is elég komolyan veszik. a melóban meg nem hiszem h. tolerálnák, h. "bocs, de órám lesz, lépek".
2010. jan. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%

20:04!

Nem hiszem, hogy le kellene valakit szólni, mert a hátrányos helyzete miatt pénzt kap. Én is félárva vagyok, és egyetemre járok, és bevallom, elég sok pénzt kapok emiatt. De elhiheted, hogy jobban örülnék, ha élne édesapám és egészséges lenne. De ha már 15 éves koromban öngyilkos lett mert alkoholista volt, nem szégyellem, hogy igenis megpályázom, és elköltöm azt a pénzt. Szerintem.


Egyébként kérdező, én sem dolgozom, de ugye van a szoctámom, meg általában elég jó az ösztöndíjam is, úgyhogy 25-30 ezret összeszedek egy hónapban ebből. Én ebből fedezek mindent, könyveket, bulit, még a fogorvost is. Nagyon szeretem amit tanulok, de mivel az össze-vissza órák miatt ha dolgoznék, nem tudnék bejárni, inkább azt választom, hogy bejárok. Nyáron viszont 14 éves korom óta dolgozom (21 éves vagyok).

2010. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%

"vége van az irodában ücsörgős semmittevős százezreket keresek dolognak. "


Már elnézést, de te a másik véglet vagy, aki azt hiszi, hogy az összes irodista semmit sem csinál és százezreket keres. Mikor a valóságban a szellemi munka is tud olyan fárasztó lenni, mint a fizikai. Arról nem beszélve, hogy a fizetés sem biztos, hogy olyan fényes. Nekem van olyan szakmunkás rokonom, aki jobban keres, mint a diplomás ismerőseim. Én nem sajnálom tőle, ő dolgozik érte, de ne hidd már azt, hogy a diplomásnak nem kell dolgoznia. Ne érts félre, én abszolút nem nézem le a szakmunkásokat, de mindenkire szükség van. A szakmunkásra és a diplomásra is, ugyanis vannak olyan diplomás munkák, amiket diploma nélkül nem tudsz csinálni. Ha nem hiszel nekem, akkor menj be tanítani egy gimibe (mert én azt csinálom) és akkor mondd, hogy a diplomásoknak nem kell semmit tudni és nem csinálnak semmit. Egyetem nélkül nem tudsz fizika tanár vagy ügyvéd lenni. Erre úgy kellene nézni szerintem, hogy a társadalomban mindenkire szükség van akár diplomás, akár szakmunkás.

2010. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
77%
Igen, értelek én utolsó. Mint már mondtam, nem minden egyetemista olyan amilyet leírtam. Szükség van mindenkire. De itt a mérleg nyelve nagyon kibillent. Mostmár szakmunkás sehol sincs, mindenki egyetemista. Ebből adódóan nagy a munkanélküliségi ráta, mindenki az állam pénzén ücsörög, dolgozni senki nem akar. Érted? Kell egyetemista ez tény, de mostmár nagyonnagyonagyon túlsúlyban vannak.
2010. jan. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!