Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki középiskola után...

Ha valaki középiskola után továbbtanul, kötelező, hogy dolgozzon is?

Figyelt kérdés

Egyre több válaszoló tanácsolja - biztosan jó szándékkal - de szerintem egy egyetemistának nem az az első dolga, hogy dolgozzon. Arra ráér a suli befejezése után is. Nem? Persze, akinek muszáj, az evidens, hogy elmegy. De akinek ez nem feltétlenül szükséges, arra miért akarják ráerőszakolni?


Akinek nem inge, ne vegye magára!


2010. jan. 11. 18:02
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
69%
Még annyit akartam hozzátenni, hogy azért gondolj bele, hogy ha nem lennének tanárok, orvosok, hol tartana az emberiség...minden szakma fontos, ne csak a sajátodat nézd! És én úgy gondolom, hogy nemcsak az számít, hogy mennyit keresünk. Nekem nem ez számít, hanem az, hogy embereket képezhetek, a tudásomat átadhatom. Ez hivatás, ami sokkal több, mint egy munkahely. Szóval engem nem hat meg, hogy más mennyit keres, mert engem nem a pénz motivál. A család a fontos meg a hivatás.
2010. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
29%

"Tény, hogy vannak szakmák, amiket nem lehet, de a fizikai dolgokat előbb gépesítik, mint az irodista ücsörgő, szerinted haszontalan népséget."


Na te meg ez a véglet vagy. Mutass olyan gépet, ami elkészít egy tetőszerkezetet. Mutass olyan gépet, ami felszerel egy csapot, mosdót, WC-t. Mutass olyan gépet, ami beköti a villanyvezetéket. Mutass olyan gépet, ami elkészít egy könnyűszerkezetes házat. Mutass olyan gépet, ami elülteti a fákat. Mutass olyan gépet, ami kihordja a leveleket. Folytassam? Gondolkozzunk már jó, hogy kit lehet könnyebben helyettesíteni?!

2010. jan. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
Abban teljesen egyet értek, hogy nem kellene ennyi diplomás, de nem az emberek hibája, hanem az államé, mert olyan szakokat meghirdetnek, amiről tudják, hogy az életben nem tudod hasznosítani. Egyik kollégám is így járt az egyik szakjával. Megmondták nekik anno első évben, hogy sosem fognak tudni elhelyezkedni...tudod, hogy miért hirdette meg az egyetem az adott szakot? Mert "fejpénzt" kap az egyetem a diákok után az államtól. Szóval megint oda lyukadtunk ki, hogy a pénz miatt van ez. Meg az is bele rögzült az emberek tudatába, hogy az egyetemnek nagyobb a megbecsülése, ezért tanulniuk kell. A szakmunkások le vannak nézve sok ember által még akkor is, ha többet keresnek. Szerintem az, hogy ez így van, a kultúra miatt van. Van, ahol papírmániásak, mint Mo-n. Vagyis nem az igazi tudásra kíváncsiak, de ezzel mi, földi halandók nem tudunk mit kezdeni. Az oktatási rendszert kellene megreformálni, de akárhányszor megtörtént ez, még sokkal rosszabb lett a helyzet, mint előtte.
2010. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
Itt a kérdés nem erről szólt. Nem a hivatástudatról, nem a családról. Itt arról van szó, hogy nem kell nyavalyogni hogy egyetemista vagyok és hogy ilyen nehéz meg olyan nehéz. Nézz körül, hogy hány egyetemista nyafog hogy nincs munka,nincs munka, és hány szakmunkás. Szerintem egyetemistából kicsit több van. A lényeg az, hogy a mai világban 90% nem dolgozik mert nem tud, 10 % dolgozik éhbérért és eltartja a 90%-ot. Komolyan, higgyétek el hogy a mai világban már nagyon túlsúlyban van az egyetemista és nincs rá szükség annyian vannak. Nem vitatkozom senkivel sem, de emlékezzetek majd 10 év múlva amit mondtam. Figyeljétek meg hogy ki(k) után fognak kapkodni. Nem az egyetemista után, ezt garantálom.
2010. jan. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
Valamelyikőtök irta hogy aki nem végzett egyetemet az nem tudja milyen is az és azért tanácsolja a munkavállalást mellette.Én pl pont megcáfoltam ezt,irtam hogy fogtechnikusnak tanulok és simán tudok mellette normálisan dolgozni,de egyetem mellett meg nem hiszek hogy tudnék.Amugymeg nem kell ócsárolni sem az egyetemisták,sem a szakmunkásokat.Én sosem szégyelltem hogy nem lesz diplomám és nem is fogom,de aki egyetemre megy és az állambácsi fizeti,az k.ra megdolgozott érte (hacsak nem valami büfészakra jár) csak meg kell nézni a tavalyi ponthatárokat. Csak egy példa,ha valaki pénzügyet szeretne tanulni 450 körül mozognak a ponthatárok.Ez azt jelenti,hogy mind a 80 töbletpontot meg kell nszerezni ,kitünő tanulónak lenni és a két választott tantárgyból 95% felettire megirni az érettségit.Hát ezek után nem értem miért kell leszolni azt aki nem költségtéritésesre jár? Lenne oylan hülye,aki ha nem a tanuláson mulna,hanem választhatná elmenne k.t re,had jusson egy kis pénz szegény államnak is?:-D Ez nevetséges. Aki hamar önálló akar lenni,az meg elmegy levelezősre ami mellett lehet állandót dolgozni és el tudja magát tartani,vagy elmegy kollégiumba és akkor elvan az ösztöndijakból meg a diákmunkákbol is,vagy elmegy egy szakképzésre (saját példám).Nemhiszem hogy bárkit is le kellene szólni azért mert iskolába jár és nem dolgozik,valahogy meg kell szerezni a végzettséget nem? Igen,ez nem biztositék semmire,és én elhiszem hogy jópáran gazdagodtak már meg egy érettségivel,de valljuk be kevesebb az esélyed rá joval.ti szerencsések vagytok,hogy nektek összejött,hát örüljetek neki. Ugyanigy ha valakinek van 3 diplomája,de nincs meg a magához valo esze,a talpraesettsége,nincs joidőben johelyen,vagy nem füllik a munkához a foga nem fog pénzt keresni.
2010. jan. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%

egy csomó szak mellett képtelenség dolgozni, pl orvosin az első 3-4 évben 8-tól 4-ig, akár 6-ig is előadások, órák vannak, nyáron meg gyakorlat


aki meg olyanokat mond valakire hogy "kis elkényeztetett gyökér mindent a segge alá toltak" csak mert az a valaki egyetemistaként havi zsebpénzt kap a szülőktől, na az ilyen "megszóló" süllyedjen el szégyenében, amiért megmérgezte a sárga irigység


és nem minden egyetemista alkoholista állat, a mi baráti körünk kábé havonta egyszer tud elmenni bulizni de néha az se jön össze.

2010. jan. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
És szakmunkásokból valóban hiány van,ezt szerintem mindenki tudja.Ez viszont nem egyenlő azzal,hogy arányosan nagyobb is lenne a fizetésük mint egy diplomásnak alap esetben.. (van rá precedens,de nem ez az általános).
2010. jan. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
De hiába nagyobb a fizetésük ha egyszerűen nincs munkájuk. Érted? Hiába több a diplomás minimálbér ha nem tudsz elhelyezkedni mert túltelített és kénytelen vagy elmenni havi 70.000-ért segédmunkázni.
2010. jan. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:

De egyszerűen hülyeség ezt kijelenteni hogy a diplomásoknak nincs munkájuk. Vannak tultelitett szakok,amivel dunát lehet rekeszteni (egy példa:jogász,közgazdász)

és vannak a keresett diplomás szakemberek akikből hiány van,főleg a természettudományok,környetvédelem témában.

2010. jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
Ahh. Még mindig nem érted. Én nem ezt mondtam hogy nincs egyiknek sem munkája. Az előbb leírtam hogy ma ebben az országban az emberek 90%-a munkanélküli, 10% dolgozik és eltartja a 90%-ot. Ebbe a 10%-ba beletartozik a szakmunkás a diplomás meg mindenki. De a maradék 90%, 70%-a diplomás. Csak nézz utána neten egy kicsit. Így már érted?:-)
2010. jan. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!