Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki középiskola után...

Ha valaki középiskola után továbbtanul, kötelező, hogy dolgozzon is?

Figyelt kérdés

Egyre több válaszoló tanácsolja - biztosan jó szándékkal - de szerintem egy egyetemistának nem az az első dolga, hogy dolgozzon. Arra ráér a suli befejezése után is. Nem? Persze, akinek muszáj, az evidens, hogy elmegy. De akinek ez nem feltétlenül szükséges, arra miért akarják ráerőszakolni?


Akinek nem inge, ne vegye magára!


2010. jan. 11. 18:02
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

Én pl. egyrészt jól tanulok, félárva vagyok (sajnos) plusz olyan testi fogyatékosságom van, ami mellett nem kapnék nagyon munkát, viszont kapok rá havi X összeget. Ja, és az egyetemet meg nem a szülők fizetik, hanem állambácsi.

És a szüleim több hasznomat veszik itthon, mintha dolgoznék diákmunkát, és azt hazaadnám. Így legalább megtanulok sütni-főzni, takarítani, milyen foltot hogy lehet eltüntetni stb.

2010. jan. 11. 18:20
 12/51 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha valaki tisztességesen tanul,és ugy hogy nincs még végzettsége,lehet ugyan diákmunkázni (nem mindegyik szakon),de képtelenség el is tartani magad belőle.ugy némileg könyebb,ha kevés gyakorlatod vagy kötelező orád van,de ha minden nap be kell járnod nem találsz olyna munkát amivel egy honapban 30 ezernél kb többet össze lehet szedni..sokan tanácsolják,hogy kötlözz el,dolgozzál egyetem mellett de (a nagy átlagra értem,nyilván van aki megtudja tenni) ez nem kivitelezhető. (én nem egyetemre járok,hanem szakképzésre (fogtechnika),nincsen kötelező oraszámom ,csak vizsgáim,és vagy bemegyek a tanmühelybe vagy nem,kétheti egy elméleti nbapom van.E mellett például simán lehet dolgozni ugy hogy meg is tudok élni albérletben,de ugye nekem otthon nem kell tanulnom több száz ,több ezer oldalakat vizsgákra,és a bejárásom sem kötött. Egyeteme mellett szerintem nagyon nehéz ezt megcsinálni.
2010. jan. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:
És pl. nekem is írták már azt, nem egyszer, hogy menjek el dolgozni, mert ne legyek egy lusta, elkényeztetett lány. Egyrészt a kérdésemnek semmi köze nem volt ehhez a témához, másrészt nem ismerik a családi hátteremet.
2010. jan. 11. 18:22
 14/51 anonim ***** válasza:
93%

Szia mi ketten vagyunk egyetemisták a szűk családban a nővérem és én. Habár nem vagyunk hű de milyen anyagi körülmények között, egyikünk sem dolgozik, mert a szak mellett lehetlen. (egyedül éjjszakai melót lehetne vállalni valamilyen szórakozóhelyen, az meg fárasztó, annyira hogy tönkreméssz annélkül hogy megérné) Ennek ellenére nem érzem elkényeztetve magam, a pénzemet kizárólag kajára s albérletre no meg könyvekre költöm, szórakozni nagyon nagyon ritkán megyek el, akkor sem költök ezres nagyságrendben. Ami nagyobb kiadás, hogy néha leutazom a páromhoz(aki szintén egyetemista) de ezt a pénzt összespórolom abból, hogy a 3 napos kenyeret is megeszem és ha úgy van lekváron élek egy hétig...

a szüleimnek meg hálás vagyok...

aki valami kivetnivalót lát ebben áldásom...

ne foglalkozz a rosszindulatú megjegyzésekkel....

2010. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
Figyelj, aki le akar valakit nézni, az talál rá okot. Sőt, még csak szándék sem kell, vannak emberek, akik egyszerűen attól érzik jól magukat, hogy mindenkit fikáznak. Nekem van egy csoporttársam, aki fizetősre jár, mellette dolgozik minden szabadidejében szinte, amúgy egy nagyon szép és csinos fiatal lány, és különben eléggé gazdagok is a szülei, de mégis dolgozik, mert nem szeretné, hogy a szülei fizessék a tandíját, ezért minden keresetét rögtön a szülei számlájára utaltatja (mondjuk ő nem albiban lakik, hanem otthon a szülőkkel). És mégis van, aki lenézi, mert hogy milyen csicska, hogy csak költségtérítésesre vették fel. Pedig nem buta csaj egyáltalán, csak vannak, akik nem kedvelik, és erre fogják rá. De amúgy engem is van aki megszól, engem meg azért, mert gyerekem van, és mégis nappalira járok, pedig hát "normális ember ilyenkor már dolgozik, és nem az egyetemen lébecol, hanem pénzt keres". Nem kell az ilyenekkel foglalkozni. Mindenki úgy intézi a dolgait, ahogy tudja, meg amire lehetősége van, ennyi.
2010. jan. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
100%
3 szakos voltam az egyetemen. Örültem neki, ha éjjel 2-kor le tudtam feküdni és próbáltam minél előbb befejezni a tanulmányaimat, hogy ne kelljen az 5 év egyetemnél tovább a szüleimre támaszkodni. Van olyan, aki 7-8 év alatt végez el 1 szakot és ez nem olyan ritka, mint gondolná elsőre az ember. Inkább az a gáz. Szóval ezért nem dolgoztam egyetem alatt. Sehogy sem lett volna rá időm. Megosztani a tanulás és a munka között nem könnyű az időt. OK, akinek van 1 szakja és kb. 3-4 félnapot tölt bent az egyetemen hetente, meg tudja oldani, de ennyi szakkal nekem lehetetlen volt. Így is 2 hetente jártam haza, mert olyan messze laktam, azzal meg elment a hétvége. Kolis voltam. Én nem látom, hogy ettől rossz ember lennék.
2010. jan. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:
Egyetértek veletek. Kezdem azt hinni, hogy azok írják ezeket a "tanulás mellett is nyugodtan elmehetsz dolgozni" akik középiskola után esetleg szakmát tanultak, vagy azt sem, és dolgoznak. Szóval, akik nem jártak egyetemre.
2010. jan. 11. 19:28
 18/51 anonim ***** válasza:
53%

Igen én is bele botlottam már ilyen emberekbe, de hidd el, hogy belőlük csak az irigység beszél általában, mert ők nem tanultak tovább és nem lesz olyan jó munkájuk mint pl neked ha elvégzed az egyetemet. Az ilyenekkel tényleg nem kell foglalkozni mert nem érdemes. Mert könnyen mondják, hogy menjél te is szart lapátolni, de abba nem gondolnak bele, hogy ha mindenki szart lapátolna ahogy ők akarják akkor pl ha kórházba kerül ki a fene fogja őt meggyógyitani ha senki nem tanult...

És igen aki nem járt főiskolára, egyetemre nem tudja, hogy egy rendes nappali szakot nem lehet úgy össze egyeztetni a munkával, hogy ne menjen a tanulás kárára...ezt már én is tudom...

2010. jan. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
27%
Persze 4-6 éven keresztől fizesse a szülő az alkohol számlát. A legtöbb egyetemista 2-3 órára jár be a nap többi részét meg kocsmákban tölti. Talán beleférne a programjukba néhány órányi munka.
2010. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
53%

"Igen én is bele botlottam már ilyen emberekbe, de hidd el, hogy belőlük csak az irigység beszél általában, mert ők nem tanultak tovább és nem lesz olyan jó munkájuk mint pl neked ha elvégzed az egyetemet."


haha, jó vicc volt:) sose végeztem egyetemet, de már most többet keresek mint sok friss egyetemista;) nem te nézed le azokat akiknek nincs egyeteme?


nem a suli teszi az embert, hanem, hogy mit hogyan tesz.

2010. jan. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!