Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha lek*rváznak a...

Normális, ha lek*rváznak a szüleim ilyen miatt?

Figyelt kérdés
Kicsit megvagyok zavarodva, szóval a szüleim egyfolytában k*rváznak, r*bancoznak, g*ciznek, moslékoznak, r*ngyóznak engem, normális ez, vagy csak az én szüleim csinálják? Leírom a körülményeket: elit gimnáziumba járok, a jegyeim átlaga 4egész körül mozog, viszont régebben sokat jártam bulizni, sok fiús ügyem volt (de egyikkel sem feküdtem le) és most van egy barátom több mint egy éve. Édesanyámék tudják, hogy lefeküdtünk. Az a bajuk, hogy ilyen régóta vagyunk együtt, merthogy a barátom csak kihasznál meg minden ilyesmi... Ami nem igaz! Tablettát sem szedek, gumival védekezünk ő vette el a szüzességemet is. Az én problémám, hogy lassan fel sem tudom dolgozni, amiket mondanak... pl hogy "g*civel le kéne kenni és úgy végigvonszolni a városon, mert azt érdemlem".... Mit lehet ilyen esetben tenni? Egy elkeseredett 16 éves lány :(
2013. máj. 6. 20:59
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
49%
Hogy lehet hogy ddig nem törölték?
2013. máj. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
73%

No problemo,szerintem ne vedd a szívedre:) Engem akkor is képes volt leribancozni,lehordani sárga földig az anyám,amikor 21 éves létemre ott merészeltem aludni a pasimnál,akivel már akkor is jó ideje együtt voltunk:) Nem csoda,hogy 14 évesen inkább az apukámhoz költöztem...

De a te szüleid azért ritka betegek:/ Hogy mondhat ilyeneket egy ember a saját lányának? Őszintén szólva nem tudom hirtelen,hogy mit kéne csinálnod,de azért tudd,hogy együttérzek veled:(

2013. máj. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 A kérdező kommentje:
köszi, nagyon jól esik a sok jó válasz. de tényleg. :(
2013. máj. 6. 21:59
 44/63 anonim ***** válasza:
61%
Soha semmilyen esetben nem érthető, ha egy szülő így beszél a gyerekével! Kérdező sajnállak, de nem tudom mi a megoldás, amíg nem vagy 18 nem tudsz elköltözni sem.
2013. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
74%
Az emberek tényleg rettenetesen elhülyültek ebben a 21. században. Undorító, hogy egyes szülők képesek ilyeneket mondani a saját gyereküknek, de én még azt se tartom elfogadottnak, hogy a jelenlétükben valaki másra mondjanak hasonlót. A szüleidet kb el kéne ásni de jó mélyre. Szerintem próbálj minél jobban tanulni és amint lehet lelépni a családodtól. Az ilyen embereknek nem kéne gyerekeket vállalniuk :/
2013. máj. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 A kérdező kommentje:
ha nagyon kivagyok, a barátomhoz menekülök... szerencsére kisírhatom magam a vállán, nagyon megértő, és nagyon szeret... Ma volt a névnapom, ma is találkoztunk, elvitt kajálni meg moziba, karácsonyra csinált nekem egy rózsát vasból, amit le is festett, eredeti aranyport rakott rá, valentin napra szívecske alakú rántotthúst sütött meg ilyenek... szóval ha emiatt mondanák, akkor is alaptalan... :(
2013. máj. 6. 22:13
 47/63 Norandi ***** válasza:
55%
Boldog névnapot. Kitartást a szüleidhez. 2 év múlva el tudsz költözni és majd akkor jönnek rá,hogy nagyot hibáztak!
2013. máj. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
56%

Az ilyen szülő egy paraszt, nem való neki gyerek. Természetesen nem normális, sőt igazán beteg dolog akárkinek ilyet mondani, nemhogy az ember SAJÁT GYEREKÉNEK!

Amint lehet elhúzni otthonról.

2013. máj. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
61%
Ha legközelebb így beszélnek veled, vedd fel diktafonnal (sokszor telefonban is van), és szüli- vagy névnapjuk alkalmábòl játszd le nekik. Ja, és tedd hozzá, hogy a hangfelvételt minden közeli rokonhoz és baráthoz eljuttattad. Ha pedig nem állìtják le magukat, a következö lépés a youtube lesz.
2013. máj. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
81%

Az én párommal is ezt csinálta az anyja sajnos. AMikor összejöttünk, ő 17 éves volt én 26. De komoly, hosszútávú kapcsolatnak szántam és kölcsönös volt a szerelem. (15 éve együtt vagyunk, néha rezeg a léc, de ennyi idő azt hiszem bizonyítja az én tisztességemet is.)

És a kedves anyósjelölt azt mondta a lányának, hogy viszket a pitschája, hogy örökké átjön hozzám (a tüdőfejű hülyegyerekhez), meg hogy örökké basszni akar, meg ilyen hülye, meg olyan hülye. Amikor "megjött" neki és görcsben fetrengett (megviseli a menzesz), akkor meg azt mondta, hogy "csak döglik és nem segít semmit". Stb stb. Kedves anyósom csillagos ötös az antiszociális pocskondiázásból.


Ennek aztán az lett a végeredménye, hogy van egy lelki sérült párom, aki ma, 32 évesen is sokszor úgy viselkedik, mint egy rosszul szocializált szeszélyes bakfislány.


Úgyhogy vigyázz magadra, Kérdező! Szívből azt kívánom Neked, hogy lelki károsodás nélkül éld túl a szüleidet.


Mindenki (nem csak a kérdező) figyelmébe ajánlom Susan Forward: Mérgező szülők című könyvét. Konkrét esetpéldákon keresztül szemlélteti, hogy a lehúzó, romboló attitűddel rendelkező szülők milyen károkat okoznak a gyerekeikben, akik soktíz évig viselik ezen stigmákat életükben. Van olyan is, ahol az illető már idős, a szülők rég nem élnek, de még mindig ezek miatt torz a lelkivilága.

Sajnos a szülők ezt a nagymérvű felelősséget nem ismerik fel, azt hiszik, hogy a negatívkodás és a pocskondiázás majd "helyrepakolja" a gyereket. Hát nem, csak megsebzi.

2013. máj. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!