Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érjem el a páromnál,...

Hogy érjem el a páromnál, hogy ne kelljen dolgoznom?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy lusta lennék. Egyszerűen olyan magas elvárásai vannak velem szemben, hogy munka mellett lehetetlen teljesíteni.

Általában este 7 körül ér haza, ilyenkorra vacsorának kell lennie az asztalon, majd ezután igényli, hogy csakis rá figyeljek egész elalvásig. Ilyenkor beszélgetünk vagy megnézünk egy filmet, vagy a hobbijával foglalkozik, de akkor is ott kell ülnöm mellette és figyelni, mit csinál. Mert közben magyarázni akar. Szívesen hallgatom, mert érdekes, és jól magyaráz, csak ezzel elmegy az este. Hajnali 1-2 között fekszünk le.

Ő 10-11 körül jár be dolgozni, szóval kilenckor kelünk, olyankor ágyba viszem neki a kávét, reggelit, még összebújunk kicsit.


Most hogy nincs munkám, miután ő elment, nekiállok főzni, kitakarítani, vásárolni, elintézni amikre megkért, tornázni, zenélni, futni. Igazság szerint ezek kitesznek egy teljes műszakot (3 óra zenélés, 1 óra torna, 1 óra futás, 1-2 óra főzés-takarítás, 1-2 óra egyéb).

Amíg dolgoztam, le kellett mondanom a zenélésről és az alvásról, aminek egyébként mára egészségügyi következményei is lettek (hónapokon keresztül napi 4-5 óra alvással léteztem, annyira stresszes lettem, hogy hétvégén se tudtam aludni, most se tudok sajna, de így legalább egy kicsit több időm van, 6-7 órát alszom egy nap, amióta nem dolgozom). Hosszútávon viszont csak a zenélésnek van értelme, jó pénz is lenne benne, csak sok munkát igényel.

Sokszor volt, hogy szaladt a lakás, így munka után kellett még nekiállni megcsinálni ezt-azt, és olyan is volt, hogy hetekig nem volt időnk főzni, így rengeteg pénz elment rendelt kajára.


Igazság szerint azt látom, hogy mindkettőnknek az lenne a legjobb, ha én nem dolgoznék, hanem megcsinálnék minden felmerülő feladatot, hogy az este csak róla szólhasson, ne kelljen már semmi muszáj-dologgal foglalkoznunk.

Az anyagi alapja meglenne, 350-400-at hoz haza havonta. Ebből 50 a lakhatásunk, ennek ugye a felét tudnám állni, ha dolgozom. A kaja 50-150 között mozog kettőnknek, ha én főzök és azt viszi magával, szerintem még kevesebbe is kerül a kettőnk kajája, mintha a munkahelyi menzán ebédel, vacsorát meg rendel.

Egyetlen pluszköltség jelentkezne, a tb-m, amit fizetnie kéne. De összességében nem sokat veszítene a dolgon ahhoz képest, hogy mit nyerne. Főleg úgy, hogy ez az állapot jó eséllyel nem tartana sokáig, mert el tudnék kezdeni a zenélésből pénzt csinálni. Szerintem maximum néhány éven belül bőven megtérülne anyagilag is a dolog.


Ő viszont mereven elzárkózik a kérdéstől, nem is hajlandó átgondolni, merthogy nem akar senkit eltartani. De miután az elvárásait munka mellett lehetetlen teljesíteni, és az anyagi lehetősége is adott annak, hogy így csináljuk (főleg hogy abszolút nincsenek nagy igényeim, no meg ha keresnék is 80 ezret, abból se nagyon sok mindenre telne), nagyon jó lenne, ha legalább végiggondolná.

Tudom, furcsán hangzik ez így, de nagyon nem logikus? Tulajdonképpen ebben a helyzetben azon túl, hogy manapság illik mindenkinek dolgozni, semmi nem indokolja, hogy lehúzzak napi 8 órát valami értelmetlen helyen. Vagy rosszul látom a dolgot?


2013. márc. 5. 13:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem mi a probléma, leültök megbeszélitek, te elmész dolgozni, ő meg besegít otthon a házimunkába. Te hazaérsz mondjuk délután addig gyakorolsz, hazajön akkor főztök közösen, elmosogattok közösen (lehet ám eközben is beszélgetni) akkor még maximum odaülsz egy kicsit mellé, ha van kedved, vagy ha még gyakorolnál azt csinálod, 11körül meg elmész aludni, hogy másnap tudj kelni. Hétvégén meg együtt takarítás, plusz valami közös program, sport.
2013. márc. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 anonim ***** válasza:
38%

Egyszerűen mutasd meg neki a kérdést. Vagy próbálj részidős állást keresni. Vagy mondd el neki hogy miben fog változni az élete, hogyha te is dolgozni fogsz. Magának kell majd reggelit csinálni (remélem nem szakad le tőle a keze), segítenie kell a háztartásban, kevesebb időt tölthettek majd együtt.


Azt én sem hiszem hogy a programjaidat nem lehet munka mellett csinálni, de így biztos kényelmesebb. Mondjuk heti 3 óra torna vagy futás elég, és ha a zenéből is visszaveszel, már is tudsz dolgozni. Főzni este is lehet, heti 3x elég egy hétre.

2013. márc. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/81 anonim ***** válasza:
0%

Szülsz 3. gyereket aztán otthon maradsz 10-15. évig háztartásbelinek.

Bár ilyen férfinak szülni....

2013. márc. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 anonim ***** válasza:
100%

"A magas elvárások nem a külsőre vonatkoznak, bár nem nézek ki rosszul úgy se, hogy nem kozmetikázom agyon magam. Hanem például hogy töltsek vele sok és minőségi időt, legyek tájékozott a világ dolgaiban, legyek művelt, olvasott, segítsem őt, stb. Ez lényegesen jobb, mint például amit az exem csinált, aki elvolt, alig beszélgettünk, igaz mellette volt időm minden másra."


Ezek a "magas elvárások" kiknek nem fontosak? Melyik férfi/nő nem akarja, hogy a párja minőségi időt töltsön el vele, legyen tájékozott, művelt, olvasott, segítse stb.??

Mit csináltál az exeddel ha alig beszéltettek? Szex mindig mindenhol vagy miiii??!


Az írásodból az jön le, hogy tulajdonképpen nem akarsz dolgozni menni mert keveset fizetnek (abszolút érthető), helyette inkább sétálgatsz meg futkorászol a parkban, mivel tudod hogy a pasas jól keres, gondolod hogy akkor minek is menj dolgozni? Ehhez bebeszéled, hogy neked nincsenek is nagy igényeid, sőt tök igénytelen vagy, meg halál-nagy-támasz amúgy is óriási elvárásoknak felelsz meg mint pl. "minőségi időt" töltesz vele..

Szerintem egy egyszerű de elég butácska nő lehetsz. A pasas el van veled, mert kussolsz (szerinted "hallgatsz") (egyszerű vagy, nem az a nagyszájú plázaribi) és tudja hogy fölényben van mert 1. fiatalabb 2. elég jól keres.


Megalázó és kiszolgáltatott helyzetben vagy, de nem nagyon veszed észre.. sajnállak.

2013. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem értitek, hogy akar dolgozni a kérdező?

Kedves Kérdező!

Az a baj, hogy ifjú barátod nem fogadja el a te életmódodat. Gyermeteg és önző.

Vedd elő a jobb agyféltekédet (érzelmi oldal), és próbáld meg a nőiségedet latba vetni annak érdekében, hogy megszerezd a támogatását. Nemcsak anyagi, hanem lelki támogatásra is szükség van. Már felmerült bennem, h lehet, h egyáltalán nem repesne az örömtől, ha te akkor mennél el fellépni, amikor ő pont hazaér...


Ha meg hiába a szép szó (mert követelésről szó sem lehet), akkor hiába minden. Ha igazán szeretne és tisztelne, ajándékba adhatná neked azt az áhított hangszert. Én egyik karácsonyra (nem akármilyen) gitárt vettem a barátomnak. Most már a férjem. Egyébként csak hobbiból zenél.


Az, hogy az előző kapcsolatod vmiért rossz volt, az nem jelenti törvényszerűen azt, hogy a jelenlegi jobb.


Én tényleg csak azt látom, hogy elvárásai csak neki vannak.

2013. márc. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 anonim ***** válasza:
0%
Erdekes nekem van hivatasom gyerekeim hobbym sportolok es megis van idom a ferjemre.A haztartas sem szalad.Tervezes az egesz ennyi.
2013. márc. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/81 anonim ***** válasza:
26%

Sehogy nem fogod elérni.


Most jó neki így,főzöl mosol rá,kiszolgálod,lesed mint a menhelyi kutyus.

Aztán ha betölti a 30-at,akkor elgondolkozik a családalapitásonm,rádnéz,lát egy öregebb tanulatlan nőt,aki dolgozni is lusta,és keres magának egy értelmes dolgos nőt,aki a gyerekeik előtt példa lehet.

2013. márc. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 A kérdező kommentje:

Hű, na ilyet se mondtak még nekem :D

"Szerintem egy egyszerű de elég butácska nő lehetsz. A pasas el van veled, mert kussolsz (szerinted "hallgatsz") (egyszerű vagy, nem az a nagyszájú plázaribi) és tudja hogy fölényben van mert 1. fiatalabb 2. elég jól keres."

Bár az tény, hogy nem vagyok egy nagyszájú plázaribi. De ez nem is olyan nagy baj. Nem hinném, hogy valakinek attól lesz összetettebb a személyisége, hogy nagyszájú :D

Jó, végiggondolva azt hiszem, nem érted a problémát. De akkor is vicces ilyet mondani nekem :D

2013. márc. 6. 14:45
 79/81 anonim ***** válasza:
65%
Tudod kérdező, ha nem lennének olyan nők, akik hagyják magukat megalázni, cselédkedni, akkor valószínúleg nem lennének olyan férfiak sem, mint a te párod. Ez a te hibád is, mert hagyod magad, vagy túlságosan szerelmes vagy,ami elfedi előled a párod valódi énjét,vagy nincs elég tapasztalatod párkapcsolatok terén és nem volt még olyan férfi az életedben, aki egyenrangú félként kezelt volna. Mi az,hogy vele foglalkozni KELL ettől eddig, neked ezt és amazt KELL. Egy olyan kapcsolatban, ami a közös tiszteleten, megbecsülésen alapszik ilyeneknek nics helye. Mi lenne, ha te most kapnál egy viszonylag kedvező munkát,de 8-tól 4-ig tartana és már 6-7 között kelned kellene, akkor is elvárná tőled, hogy ott ülj mellette hajnal 2-ig és csüngj a szavain, reggel főzz még kávét neki, munka után pedig irány a házimunka? Gondold már át, olvasd végig a hozzászólásokat, talán a párodnak meg is mutatnám az oldalt, ha odáig fajulni a beszélgetésetek, mert erről teljes feldolgozottsággal kell tárgyalnotok a kedves uralkodó párocskáddal. A másik dolog, a zenészek általában kreatívak, eljárnak társaságba, tájokozódnak, művelődnek, te meg mindent feladnál, még azt is, hogy teljes munkaidős cseléd legyél egy idióta miatt. Tényleg ezt akarod? Szerinted mi lesz, ha majd lesz gyereketek? Mi lesz, ha majd utána elváltok? hmmm. Még lehet, hogy a gyerek az apánál maradna, mert te nem tudod támogatni a gyereket, mivel se munkád, munkatapasztalatod sem. Elgondolkodtál már ezeken? Kérdező, ne légy buta, hagyd magad élni.
2013. márc. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 anonim ***** válasza:
52%

szerintem a kerdezo ezt a kerdest 1928 ban tette fel?

a gondolkodasa mult szazad beli

Mit er egy ember ma ha se hivatasa se baratai se onnalo elete nics.??

2013. márc. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!