Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érjem el a páromnál,...

Hogy érjem el a páromnál, hogy ne kelljen dolgoznom?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy lusta lennék. Egyszerűen olyan magas elvárásai vannak velem szemben, hogy munka mellett lehetetlen teljesíteni.

Általában este 7 körül ér haza, ilyenkorra vacsorának kell lennie az asztalon, majd ezután igényli, hogy csakis rá figyeljek egész elalvásig. Ilyenkor beszélgetünk vagy megnézünk egy filmet, vagy a hobbijával foglalkozik, de akkor is ott kell ülnöm mellette és figyelni, mit csinál. Mert közben magyarázni akar. Szívesen hallgatom, mert érdekes, és jól magyaráz, csak ezzel elmegy az este. Hajnali 1-2 között fekszünk le.

Ő 10-11 körül jár be dolgozni, szóval kilenckor kelünk, olyankor ágyba viszem neki a kávét, reggelit, még összebújunk kicsit.


Most hogy nincs munkám, miután ő elment, nekiállok főzni, kitakarítani, vásárolni, elintézni amikre megkért, tornázni, zenélni, futni. Igazság szerint ezek kitesznek egy teljes műszakot (3 óra zenélés, 1 óra torna, 1 óra futás, 1-2 óra főzés-takarítás, 1-2 óra egyéb).

Amíg dolgoztam, le kellett mondanom a zenélésről és az alvásról, aminek egyébként mára egészségügyi következményei is lettek (hónapokon keresztül napi 4-5 óra alvással léteztem, annyira stresszes lettem, hogy hétvégén se tudtam aludni, most se tudok sajna, de így legalább egy kicsit több időm van, 6-7 órát alszom egy nap, amióta nem dolgozom). Hosszútávon viszont csak a zenélésnek van értelme, jó pénz is lenne benne, csak sok munkát igényel.

Sokszor volt, hogy szaladt a lakás, így munka után kellett még nekiállni megcsinálni ezt-azt, és olyan is volt, hogy hetekig nem volt időnk főzni, így rengeteg pénz elment rendelt kajára.


Igazság szerint azt látom, hogy mindkettőnknek az lenne a legjobb, ha én nem dolgoznék, hanem megcsinálnék minden felmerülő feladatot, hogy az este csak róla szólhasson, ne kelljen már semmi muszáj-dologgal foglalkoznunk.

Az anyagi alapja meglenne, 350-400-at hoz haza havonta. Ebből 50 a lakhatásunk, ennek ugye a felét tudnám állni, ha dolgozom. A kaja 50-150 között mozog kettőnknek, ha én főzök és azt viszi magával, szerintem még kevesebbe is kerül a kettőnk kajája, mintha a munkahelyi menzán ebédel, vacsorát meg rendel.

Egyetlen pluszköltség jelentkezne, a tb-m, amit fizetnie kéne. De összességében nem sokat veszítene a dolgon ahhoz képest, hogy mit nyerne. Főleg úgy, hogy ez az állapot jó eséllyel nem tartana sokáig, mert el tudnék kezdeni a zenélésből pénzt csinálni. Szerintem maximum néhány éven belül bőven megtérülne anyagilag is a dolog.


Ő viszont mereven elzárkózik a kérdéstől, nem is hajlandó átgondolni, merthogy nem akar senkit eltartani. De miután az elvárásait munka mellett lehetetlen teljesíteni, és az anyagi lehetősége is adott annak, hogy így csináljuk (főleg hogy abszolút nincsenek nagy igényeim, no meg ha keresnék is 80 ezret, abból se nagyon sok mindenre telne), nagyon jó lenne, ha legalább végiggondolná.

Tudom, furcsán hangzik ez így, de nagyon nem logikus? Tulajdonképpen ebben a helyzetben azon túl, hogy manapság illik mindenkinek dolgozni, semmi nem indokolja, hogy lehúzzak napi 8 órát valami értelmetlen helyen. Vagy rosszul látom a dolgot?


2013. márc. 5. 13:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 anonim ***** válasza:
90%

Meló után amig te összeütsz valami kaját 2 napravalót,addig ő takarit egy kicsit,utána máris van idő egymásra bőven.


Érdekes módon ezt sokan képesek igy megoldani.


Én se tartanálak el.

bár a pasit se szolgálnám ki.

2013. márc. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 anonim ***** válasza:
92%

4: "Igaza van. Millió nő van a világon, aki 8-10 óra munka mellett háztartást vezet es meg gyerekért is nevel. Szóval igen, rosszul latod"


Ja, és közben mosott sz.r a fáradtságtól, megéri ám, persze. Ha a pacák nem óhajtja eltartani - ez rendben van - és megköveteli hogy az asszonykája dolgozzon, akkor vagy segítsen a háztartásban, vagy vegyen fel és fizessen egy bejárónőt.


Ha a pasi nem akar kitartott nőt, akkor fogadja el azt, hogy a nő meg nem akar cseléd lenni.

Ha gyerekük lesz, akkor az egész sokkal rosszabb lesz, a nőnek még két perce se lesz magára, aztán megkapja hogy nem csinos, elhanyagolta magát és természetes hogy így meg lelép mellőle a férje...

2013. márc. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/81 anonim ***** válasza:
19%
Cseléd??? Mitől, a napi kb 2 órától, ami bevallása szerint takarításra es főzésre fordít? Ne rohogtess.
2013. márc. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 anonim ***** válasza:
93%

Próbálkozhatsz 4-6 órás munkával is.Engem tuti zavarna ekkora anyagi függés.Az pedig,hogy esténként ő a hibbijával foglalkozik,te meg nézed és hallgatod... engem idegesítene.Nem muszáj együtt lefeküdni aludni.Lefekszel 10 körül, ő meg hobbizik 1-2-ig.


Szerintem rosszul látod,de én nem vagyok házitündérke típusú nő.


Eltartani nem akar,szeretné,ha az ő életritmusát vedd fel,pedig nem sok esély van arra,hogy te is 11 órakor ess be dolgozni.

2013. márc. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj de ez az egész helyzet nagyon gáz.Te nem a párja vagy hanem a cselédje és ágyasa egyben.

Nem akar eltartani de elvárások vannak. Én ilyenbe bele sem mennék hogy márpedig este 7 re vacsora legyen az asztalon. És mi van akkor ha nincs kedvem főzni.Mert egy normális asszonynál ez előfordul. Nálunk a házimunka , kaja nem kötelező. Nincs olyan hogy megkell csinálnom.Ha van kedvem megcsinálom ha nincs akkor rendelünk kaját, vagy elmegyünk valahová. A takarítás megvár( amúgy sincs nagy rendetlenség soha) de azt nem bírnám elviselni hogy ha kötelező lenne. És igenis pont azért kellene harcolnod hogy mehess dolgozni. Egyszer kidob te meg ott maradsz munka tapasztalat és pénz nélkül.És az ő igényeit kell lefaragni méghozzá nagyon.Ez az egész nálatok nagyon diktatúra szerű és szögletes, nálunk ahogy esik úgy puffan. Ne haragudj de én úgy rúgtam volna p.icsán a párodat hogy csak úgy nyekkene.

2013. márc. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 anonim ***** válasza:
33%
Ne haragudj, de aki dolgozik annak is van hobbija, szeretne mozogni, pihenni, rendben tartja a lakást. Ezenkívül nekem pl nem csak a férjemről kell gondoskodnom hanem a gyermekemről is. Több millióan megoldják mindezt munka mellett, nem lehetetlen.
2013. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/81 anonim ***** válasza:
84%

"Cseléd??? Mitől, a napi kb 2 órától, ami bevallása szerint takarításra es főzésre fordít? Ne rohogtess."


Már bocs, de a napi 2 óra háztartás munka után pont elég idő ahhoz, hogy ne jusson idő egyéb dolgokra... Ha valaki szerint CSAK napi 2 óra, akkor csinálja ő!

2013. márc. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/81 anonim ***** válasza:
37%
Bocs, kedves kötekedő, a kérdező irta, idézem :" Most hogy nincs munkám, miután ő elment, nekiállok főzni, kitakarítani, vásárolni, elintézni amikre megkért, tornázni, zenélni, futni. Igazság szerint ezek kitesznek egy teljes műszakot (3 óra zenélés, 1 óra torna, 1 óra futás, 1-2 óra főzés-takarítás, 1-2 óra egyéb). "
2013. márc. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/81 anonim ***** válasza:
98%

10 nagyon nincs igazad

Mert itt nem azon van a hangsúly hogy miért nem akar dolgozni,( az az ő dolga) hanem próbáljuk meggyőzni hogy alá van rendelve, el van nyomva.És ez nem normális egy párkapcsolatban. És úgy van ahogy valaki írta, hogy most akarja eldobni a függetlensége utolsó szikráját is. A mi kapcsolatunkban a férjemmel egyenlőek vagyunk, nagyjából azt nyújtunk amit kapunk.Nem kell tanítanunk egymást, nem kell ott ülnöm mellette , nem kell ugyanabban az időben aludni mennünk. Együtt vagyunk de nem nyomjuk el a másikat.

2013. márc. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/81 anonim ***** válasza:
91%

Akkor fogsz tényleg nagyot koppanni, ha talál másik nőt aki jobban tetszik neki. Kitesz az utcára és akkor gondolkozhatsz azon, hogy de jó lett volna ha előbb gondolkoztam volna...

Keress inkább munkát. Teljesen úgy tűnik semmi életcélod nincs a világban. Az ilyen embereket mindenki megveti aki normális. Te nem szeretnél a normálisak közé tartozni?


A pasid egy óriási h.re. Semmi más. Azt megértem hogy nem akar eltartani, de azt se várja el, hogy fényesre nyalod a valagát minden nap!

2013. márc. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!