Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érjem el a páromnál,...

Hogy érjem el a páromnál, hogy ne kelljen dolgoznom?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy lusta lennék. Egyszerűen olyan magas elvárásai vannak velem szemben, hogy munka mellett lehetetlen teljesíteni.

Általában este 7 körül ér haza, ilyenkorra vacsorának kell lennie az asztalon, majd ezután igényli, hogy csakis rá figyeljek egész elalvásig. Ilyenkor beszélgetünk vagy megnézünk egy filmet, vagy a hobbijával foglalkozik, de akkor is ott kell ülnöm mellette és figyelni, mit csinál. Mert közben magyarázni akar. Szívesen hallgatom, mert érdekes, és jól magyaráz, csak ezzel elmegy az este. Hajnali 1-2 között fekszünk le.

Ő 10-11 körül jár be dolgozni, szóval kilenckor kelünk, olyankor ágyba viszem neki a kávét, reggelit, még összebújunk kicsit.


Most hogy nincs munkám, miután ő elment, nekiállok főzni, kitakarítani, vásárolni, elintézni amikre megkért, tornázni, zenélni, futni. Igazság szerint ezek kitesznek egy teljes műszakot (3 óra zenélés, 1 óra torna, 1 óra futás, 1-2 óra főzés-takarítás, 1-2 óra egyéb).

Amíg dolgoztam, le kellett mondanom a zenélésről és az alvásról, aminek egyébként mára egészségügyi következményei is lettek (hónapokon keresztül napi 4-5 óra alvással léteztem, annyira stresszes lettem, hogy hétvégén se tudtam aludni, most se tudok sajna, de így legalább egy kicsit több időm van, 6-7 órát alszom egy nap, amióta nem dolgozom). Hosszútávon viszont csak a zenélésnek van értelme, jó pénz is lenne benne, csak sok munkát igényel.

Sokszor volt, hogy szaladt a lakás, így munka után kellett még nekiállni megcsinálni ezt-azt, és olyan is volt, hogy hetekig nem volt időnk főzni, így rengeteg pénz elment rendelt kajára.


Igazság szerint azt látom, hogy mindkettőnknek az lenne a legjobb, ha én nem dolgoznék, hanem megcsinálnék minden felmerülő feladatot, hogy az este csak róla szólhasson, ne kelljen már semmi muszáj-dologgal foglalkoznunk.

Az anyagi alapja meglenne, 350-400-at hoz haza havonta. Ebből 50 a lakhatásunk, ennek ugye a felét tudnám állni, ha dolgozom. A kaja 50-150 között mozog kettőnknek, ha én főzök és azt viszi magával, szerintem még kevesebbe is kerül a kettőnk kajája, mintha a munkahelyi menzán ebédel, vacsorát meg rendel.

Egyetlen pluszköltség jelentkezne, a tb-m, amit fizetnie kéne. De összességében nem sokat veszítene a dolgon ahhoz képest, hogy mit nyerne. Főleg úgy, hogy ez az állapot jó eséllyel nem tartana sokáig, mert el tudnék kezdeni a zenélésből pénzt csinálni. Szerintem maximum néhány éven belül bőven megtérülne anyagilag is a dolog.


Ő viszont mereven elzárkózik a kérdéstől, nem is hajlandó átgondolni, merthogy nem akar senkit eltartani. De miután az elvárásait munka mellett lehetetlen teljesíteni, és az anyagi lehetősége is adott annak, hogy így csináljuk (főleg hogy abszolút nincsenek nagy igényeim, no meg ha keresnék is 80 ezret, abból se nagyon sok mindenre telne), nagyon jó lenne, ha legalább végiggondolná.

Tudom, furcsán hangzik ez így, de nagyon nem logikus? Tulajdonképpen ebben a helyzetben azon túl, hogy manapság illik mindenkinek dolgozni, semmi nem indokolja, hogy lehúzzak napi 8 órát valami értelmetlen helyen. Vagy rosszul látom a dolgot?


2013. márc. 5. 13:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
98%

Óh, te szegény és szegény férj. Komoly problémák ezek, csak vele kell foglalkozni este 7től 2ig, az igen....komoly melója lehet a férjednek...napközben pedig intézed amire megkért,emellet tornászol és zenélsz...számomra sem indokolt hogy lehuzzak 8 órát egy értelmetlen helyen.

Jól látod! Maradj otthon, aztán ha egyszer nem úgy leszel szörtelenítve, ahogy ő elképzeli, akkor repülsz, az utcára, egyedül,munka nélül!

Még jobban meg tundál alázkodni a férjednek,még akkor is ha neked kényelmes?

2013. márc. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
95%

Oké, ő nem akar senkit eltartani. De mi van akkor ha te pedig nem akarsz senkit ellátni és a cselédje lenni?

Mondjuk alapból unszimpatikus nekem ez az egész, hogy a férjednek ennyi elvárása van, és mindennek pontosan megvan a maga helye, ideje, és hogy csak rá kell figyelned és vele kell foglalkoznod. Gondolom ha valamit nem teljesítesz, kiveri a palávert..

Én először ezt beszélném meg vele, és nem azt, hogy érdemes-e dolgoznom vagy sem. Nem akar eltartani, de gyakorlatilag a leírásod alapján azért nem tudnál elmenni dolgozni, mert akkor az ő igényeit nem tudnád kielégíteni. Nekem ez nagyon furcsa..én nem tudnék meglenni egy ilyen kapcsolatban, de mindenki más, és más a tűrőképessége is.

2013. márc. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
96%
Ne akarj te ilyen pasi mellett otthon maradni. Legyen csak fix munkád, sosem tudod, mit hoz a jövő. Amúgy neked párod van vagy gazdád? Mi az, hogy előírja, mit vár el? Dolgozik ő is te is, meló után meg közös az otthoni feladat. Mellette kell! ülni, vele kell! foglalkozni, mégis ki az atyaúristen ez a pali? Vagy miért képzeli magát annak?
2013. márc. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
33%
Igaza van. Millió nő van a világon, aki 8-10 óra munka mellett háztartást vezet es meg gyerekért is nevel. Szóval igen, rosszul latod
2013. márc. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
96%

kerek perec megmondanám neki hogyha melózok akkor felejtse el hogy a szabadidőm 100%an az övé.

Akkor az igényeit lejjebb kell engedje,sőt a házimunkát is felezném úgy mint másoknál.

2013. márc. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
90%

hagyd abba amit csinálsz. ne ülj fölötte, egyetek maradékot, ha épp marad...


ha dolgozol, reggel 7kor kell legkésőbb felkelned, így nem működik...

2013. márc. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
94%
Én hozzá sem mentem volna egy ilyen emberhez, mert úgy látom, hogy teljesen elveszítetted önmagad, csak neki és érte élsz... és még most azon gondolkozol, hogy a függetlenséged utolsó szalmaszálát is elszakítsd, amit egy munka és az önálló kereset jelentene. Sosem értettem, hogy hogyan tud valaki ennyire alárendelt szerepben élni. De persze ha te így vagy elégedett, akkor győzködd tovább. Mondjuk ezt, amit ide leírtál, told az orra alá és számoljátok ki együtt, hogy a nap 24 órájából mennyit töltesz el az ő ajnározásával és azzal, hogy az általa előírt dolgokat teszed, és emellé szerezzen neked olyan munkát, ami még belefér a fennmaradó időbe.
2013. márc. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
46%
20 perc múlva lesz ebédszünetem,ha a végén lesz időm,akkor megsajnállak...
2013. márc. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 A kérdező kommentje:
Jó, nyilván nem kötelez arra, hogy vele foglalkozzak munka után, de jobban szereti, és el kell ismernem, hogy én is szívesebben tanulok tőle, minthogy a tűzhely meg a mosogató előtt álljak esténként ahelyett hogy valami értelmessel foglalkoznék.
2013. márc. 5. 13:33
 10/81 anonim ***** válasza:
39%
Óóó Kedves Kérdező? Te még új vagy itt??? Hát nem tudod, hogy ide ilyen kérdést kiírni szégyen és gyalázat? Aki itt nem dolgozik, az csak szánalmas, haszontalan, semmirekellő, lusta, kövér, igénytelen nő lehet. Majd mindjárt leordítják a fejedet, Te szegény, csak győzd olvasni.
2013. márc. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!