Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érjem el a páromnál,...

Hogy érjem el a páromnál, hogy ne kelljen dolgoznom?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy lusta lennék. Egyszerűen olyan magas elvárásai vannak velem szemben, hogy munka mellett lehetetlen teljesíteni.

Általában este 7 körül ér haza, ilyenkorra vacsorának kell lennie az asztalon, majd ezután igényli, hogy csakis rá figyeljek egész elalvásig. Ilyenkor beszélgetünk vagy megnézünk egy filmet, vagy a hobbijával foglalkozik, de akkor is ott kell ülnöm mellette és figyelni, mit csinál. Mert közben magyarázni akar. Szívesen hallgatom, mert érdekes, és jól magyaráz, csak ezzel elmegy az este. Hajnali 1-2 között fekszünk le.

Ő 10-11 körül jár be dolgozni, szóval kilenckor kelünk, olyankor ágyba viszem neki a kávét, reggelit, még összebújunk kicsit.


Most hogy nincs munkám, miután ő elment, nekiállok főzni, kitakarítani, vásárolni, elintézni amikre megkért, tornázni, zenélni, futni. Igazság szerint ezek kitesznek egy teljes műszakot (3 óra zenélés, 1 óra torna, 1 óra futás, 1-2 óra főzés-takarítás, 1-2 óra egyéb).

Amíg dolgoztam, le kellett mondanom a zenélésről és az alvásról, aminek egyébként mára egészségügyi következményei is lettek (hónapokon keresztül napi 4-5 óra alvással léteztem, annyira stresszes lettem, hogy hétvégén se tudtam aludni, most se tudok sajna, de így legalább egy kicsit több időm van, 6-7 órát alszom egy nap, amióta nem dolgozom). Hosszútávon viszont csak a zenélésnek van értelme, jó pénz is lenne benne, csak sok munkát igényel.

Sokszor volt, hogy szaladt a lakás, így munka után kellett még nekiállni megcsinálni ezt-azt, és olyan is volt, hogy hetekig nem volt időnk főzni, így rengeteg pénz elment rendelt kajára.


Igazság szerint azt látom, hogy mindkettőnknek az lenne a legjobb, ha én nem dolgoznék, hanem megcsinálnék minden felmerülő feladatot, hogy az este csak róla szólhasson, ne kelljen már semmi muszáj-dologgal foglalkoznunk.

Az anyagi alapja meglenne, 350-400-at hoz haza havonta. Ebből 50 a lakhatásunk, ennek ugye a felét tudnám állni, ha dolgozom. A kaja 50-150 között mozog kettőnknek, ha én főzök és azt viszi magával, szerintem még kevesebbe is kerül a kettőnk kajája, mintha a munkahelyi menzán ebédel, vacsorát meg rendel.

Egyetlen pluszköltség jelentkezne, a tb-m, amit fizetnie kéne. De összességében nem sokat veszítene a dolgon ahhoz képest, hogy mit nyerne. Főleg úgy, hogy ez az állapot jó eséllyel nem tartana sokáig, mert el tudnék kezdeni a zenélésből pénzt csinálni. Szerintem maximum néhány éven belül bőven megtérülne anyagilag is a dolog.


Ő viszont mereven elzárkózik a kérdéstől, nem is hajlandó átgondolni, merthogy nem akar senkit eltartani. De miután az elvárásait munka mellett lehetetlen teljesíteni, és az anyagi lehetősége is adott annak, hogy így csináljuk (főleg hogy abszolút nincsenek nagy igényeim, no meg ha keresnék is 80 ezret, abból se nagyon sok mindenre telne), nagyon jó lenne, ha legalább végiggondolná.

Tudom, furcsán hangzik ez így, de nagyon nem logikus? Tulajdonképpen ebben a helyzetben azon túl, hogy manapság illik mindenkinek dolgozni, semmi nem indokolja, hogy lehúzzak napi 8 órát valami értelmetlen helyen. Vagy rosszul látom a dolgot?


2013. márc. 5. 13:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
18%

HUh, engem a férjem páros lábbal rúgott volna ki, ha el kellett volna engem tartania, amikor még nem is voltunk házasok sem és nem is volt még gyerek sem, és én meg munkaképes nőként ilyen ötlettel előálltam volna.

Gondolom akkor nem várta el a Párod hogy legyen mindennap kaja, amikor dolgoztál. Mi lesz ha lesz gyereked? Akkor a gyerek veszi az estéd nagy részét, sőt Őt nem lehet irányítani:) Fiatal lehetsz még, mert a napi beosztásod is olyan jellegű, amit az átlag nő nem tudna megvalósítani.

Én tuti nem akarnék soha eltartott lenni, de Te tudod mit csinálsz. Nem olyan jó dolog egész nap csak otthon lenni. A másik, hogy a Párod kicsit sokat akar, ha munka mellett ugyanezt elvárná tőled. Én két pici gyerek mellett dolgozom, tanulok és mellette még szoktam sportolni és a Kicsim egész éjjel fent volt sokáig. A munkát feladhattam volna, amit a két gyerek mellett csinálok, de akkor nem lenne annyi pénzünk, és a férjem besegít így elvagyunk egy ideig. Szerintem tök igaza van a Párodnak, mert nincs okod otthon lenni, nem vagy se beteg, nincs gyerek sem.

2013. márc. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy most nagyon tetszik neked ez az életmód, de hosszútávon marhára bele fogsz fásulni. Évekig ezt nem lehet művelni, mert begyöpösödsz.

Mindenképpen vállalj be legalább egy 4 vagy 6 órás melót, azon felül pedig üljél le a barátoddal és beszélgess el vele, hogy közösen vegyétek ki a részeteket a házimunkából.

Ő főzött már valaha neked vacsorát? Vagy megkérdezte már tőled, hogy mihez lenne kedved, nem vagy-e fáradt, vagy valami hasonlót?

Nem lehet, hogy azért akarja, hogy dolgozz, mert túl sokat lógsz a nyakán? Csak te érzel késztetést arra, hogy vigyázzba állj, ha otthon van és teljesítsd minden kívánságát? Nem akarlak elszomorítani, de az ilyen kapcsolatoknak nagyon hamar vége lesz, vagy átmegy olyan szintű lelki terrorba, amitől marha boldogtalan leszel.

Gondolkodj józanul, ez volt az álmod? Ilyen férfival élni ilyen elvárásokkal? Mert lehet, hogy most az anyagiakat előtérbe helyezed és feladsz magadból nagyon sok mindent, de hosszú távon más fog érdekelni, az őszinte és viszonzott szeretet, tisztelet, amit te marhára nem kapsz meg.

2013. márc. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:
20%
Kérdező, magamból kiindulva sehogy se fogod tudni elérni... egy munkaképes felnőtt ember semmilyen alapon nem várhatja el, hogy egy másik munkaképes felnőtt ember tartsa el hosszú távon, különös ok nélkül, azt gondolom.
2013. márc. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:
27%
Amúgy meg ha valaki egész nap otthon van, akkor nem nagy elvárás, hogy rend legyen és legyen valami ennivaló is.
2013. márc. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
98%

13

ne csak egy mondatot ragadj ki a kérdező soraiból, hogy 1-2 óra takarítás. Beviszi a reggelit, előtte elkészíti, gondolom a vacsorát is elé teszi, kiszolgálja lepakol stb...

Én sokszor kiszolgálom a férjem de nem kötelező nálunk egy gesztus és a férjem is szokott ágyba hozni nekem reggelit. Azt megnézném hogy ez a pasi a kérdezőnek hányszor visz. Még egy pohár vízért sem állna fel neki.

2013. márc. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:
49%
Vállalj be 3 gyereket és akkor mint főállású anya, már otthon lehetsz a gyerekek 6 éves koráig, amíg iskolába indítod őket. De utána akkor is el kéne menni dolgozni. Szóval csak az időt tudod húzni. Arról nem beszélve, hogy gondolom te sem akarod megkapni később, hogy fogd be a szád, én tartalak el, neked semmi közöd semmihez, semmi beleszólásod semmibe, aztán egy szép napon harminc évesen az utcán találod magad nincstelenül.
2013. márc. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 A kérdező kommentje:

Hű, kaptam hideget-meleget :)


Nem arról van szó, hogy életem végéig kitartott akarok lenni. Zenélni szeretnék. Csak ezzel az a gond, hogy rengeteg energiát kell előre beleölni, mielőtt jövedelmezővé válna. Ha viszont bejön, akkor elég jól lehet keresni vele (utánajártam, ha pl. esküvőkön játszom, egy este nettó 20-50 ezret kereshetek).

Most valamilyen betanított munkára tudnék elmenni, mert a zenélésen kívül máshoz nem igazán értek. Ott keresnék egy bő minimálbért, és utána nem maradna energiám zenélni. Mármint gyakorolni, mert ahhoz nagyon ott kell lenni szellemileg. Szórakozni hobbiszinten lehetne, de annak meg nincs értelme.

Ha most nem is, de a jövő nyarat szerintem már végig tudnám haknizni, ha van módom ráhajtani a gyakorlásra. És persze lényegesen jobb pénz lenne benne.


Ő egyébként valóban magas elvárásokkal van felém, nem én találom ki, hogy este mellette akarok ülni (szeretem, de néha jobb volna inkább olvasni vagy ilyesmi), de sokat is kapok tőle. Támogat, ha valamibe belefogok, lesi a kívánságaimat, nem megy el úgy vásárolni, hogy ne hozzon nekem valami apróságot, ha valahova vinni kell, megoldja hogy elvigyen, tényleg egy szavam nem lehet.

Csak ebben a munka kérdésben nem értünk egyet..

2013. márc. 5. 14:08
 28/81 anonim ***** válasza:
63%

"3 óra zenélés, 1 óra torna, 1 óra futás, 1-2 óra főzés-takarítás, 1-2 óra egyéb"


Igazi szobacica vagy.

Minek minden áldott nap egy óra torna ÉS egy óra futás is??? Egy átlagos embernek, aki nem sportoló, heti 3 edzés bőségesen elég, de ha minden nap akarsz mozogni, akkor legyen napi váltásban futás-torna.


Zenész vagy? Akkor keress állást úgy, vagy taníts zenét zeneiskolában, magántanulóknak, iskolában, bárhol... De attól, hogy otthon zenélsz napi 3 órát, attól nem fogsz sehol keresni, és nem fogsz fejlődni sem igzaán.

2013. márc. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ilyen pasi mellett ne akarj otthon maradni! Még ha el is érnéd nála, világ életedben felhánytorgatná, vagy gondolna egyet és kirakna az utcára.

Viszont akkor ő meg igenis vállalja a házimunka és az elintéznivalók felét. Sőt, ha úgy alakul, hogy te végzed a nehezebb munkát, akkor az otthoni munkák nagyobb részét kell vállalnia. Ez így igazságos.

2013. márc. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
4%
Ez egy nagyon kényes kérdés a nők számára. Sajnos a feminista érdekérvényesítés eljutott odáig, hogy egy ilyen helyzetben egy férfinak semmi joga,pontosabban elvárása nem lehet, a nőnek pedig jogos elvárása az eltartás és a szabadidejének a saját hasznára való eltöltése. Okádni tudnék az ilyen hozzáállástól. Csak egy ember emelje fel a szavát és már is záporoznak a férfielnyomós,kihasználós dumák. És az a szép az egészben, hogy ti nők még észre sem veszitek az óriási igazságtalanságot,amit elvártok.
2013. márc. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!