Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a lányomnak,...

Hogy mondjam meg a lányomnak, hogy nem tudom vállalni a szalagavató báljának a költségét mert nincs rá pénzem?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 05:57
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim válasza:
90%
Én idén végzek, és most februárban lesz a szalagavatóm. Már szeptemberben megmondtam az ofőnek, hogy nem fogok táncolni, mert egyrészt nincs kedvem, másrészt mert piszok drága. A szalagtűzésre azért el szerettem volna menni, bár az is elég húzós. Erre meg egy nappal előtte szól az ofőm, hogy ha nem fizetem ki az elmaradt osztálypénz tartozást, még azt a rohadt szalagot sem kaphatom meg. Na szép. Esküszöm, a tanárok bele sem gondolnak, hogy nem mindenkin tud hirtelen zsebből 30 ezreket kifizetni. Agyam elszáll. Én egy viszonylag gazdag iskolába járok, így persze a tanár nem is érti a fennakadásomat. És persze nálunk mindenkinek a legdrágább és legjobb ruha/terem/tánctanár/helyszín meg minden egyéb kell. Nagyobb felhajtás van körülötte, mint egy esküvőn. Már most elegem van az egészből, a tanárok és a diákok mentalitásából. Persze, majd ha az osztálytársaim gyerekei fognak szalagavatózni, akkor majd nem lesz ekkora a vigyorgás mint most.
2012. okt. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
hát ezért kellett volna rendszeresen fizetni, nem utólag, mint amikor az áramszolgáltató fenyít be, hogy fizess, vagy kikapcsolom... persze van, aki havonta se tudja fizetni rendszeresen, ilyenkor lehetne vmi megoldás, hogy szolidaritásból átvállalja a többi szülő, én tuti benne lennék, hogy kicsivel többet fizessek.
2012. okt. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:

Csak engem zavar, hogy a kérdező meg sem mukkan?

Kedves kérdező: mennyibe kerülne a lányodnak a szalagavató?

2012. okt. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
Az egész oktatás elavult úgy ahogy van. A nevelési, oktatási módszerei, a hagyományai. A régi oskolákba polgárgyerekek jártak, jómódúak. Ők indították el a máig szokásban lévő hagyományokat. Igen, ám, de akkor még súlya volt egy érettségi bizonyítványnak. Teljesen feleslegesnek tartom mai viszonyok közt, mondom én, hogy haladni kellene a korral.
2012. okt. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
Na, mi van, kérdező?
2012. okt. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 A kérdező kommentje:
Itt vagyok de egyes válaszoktól teljesen el vagyok.Mivel három gyereket neveltem fel sajnos /nem akarok bele folyni miért de nem az én hibámból/tök egyedül,a szüleim meghaltak nincs testvérem nincs a gyerekeknek másik nagyszülő ja és nem utolsó sorban még gyerektartást sem kaptam.Nem panaszkodom mert azért a két nagy fiam is le éretségizett de sokkal kevesebb költségből és még akkor volt értéke a keresetnek.A tisztelt válaszolónak irom,hogy a szalag tüző amire kosztümöt kell varratni és egyéb kiadás már most mindjárt december 20-án 35000 ft.Havonta megy a 2000 ft osztálypénz.A bál ruhával belépőkkel,fényképpel,tánctanár,szerenád stb.legszűkebben is 70000 ft.
2012. okt. 17. 04:54
 67/67 anonim ***** válasza:

Én azért rákérdeznék az ofőnél, hogy akkor hova tűnt az eddig beszedett osztálypénz.Nálunk is volt ilyen hogy szedett osztálypénzt, csak nem költöttük semmire, itt azt értem ezalatt,hogy ha valami összeget be kellett fizetni, az sosem az osztálypénzből hanem mindig magunknak. Aztán rákérdeztünk holvan és miért nem abból finanszírozzuk a dolgokat...Azt mondta hogy azt másra tartogatja...De hogy mire, máig nem tudtam meg, holott leérettségiztem már tavaly.

Kegyetlen sokba fáj ez a kb másfél 2 óra. És persze a tehetősebbek bele se gondolnak, hogy ez másnak talán nem megfizethető, és nem az hogy akkor keresnének osztályszinten olyan megoldást, ami jó lehet mindenki számára, hanem "akkor te nem veszel részt". Tavaly nálam is ez volt, és a mai napig felb*sz ha erre gondolok.

2012. okt. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!