Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a lányomnak,...

Hogy mondjam meg a lányomnak, hogy nem tudom vállalni a szalagavató báljának a költségét mert nincs rá pénzem?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 05:57
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
96%

temebélet,tánctanár,100ezres tétel?

Úristen.


Nekünk 2006ban volt szalagavató,a táncos ruháinkat 3ezerért varrta ismerős varró,a táncot alattunk évfolyamból egy lány tanitotta be,ő el se akart fogadni semmit,talán 20ezer értékben vettünk igy ajándékot.

Terembérlet minek,hisz ott voltak az osztálytermek,feldiszitettük,szülőknek annyit kellett hogy fejenként tálca kaja (beosztva ki hoz sütit,ki hidetálat,de max 2ezer volt szülőnként), és 2 üveg üdítő.

Éjfélig ott voltunk,utána szülők haza,mi bulizni...

2012. okt. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
27%
Igen sajnos 100ezres tétel :(
2012. okt. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
93%
Az iskola torna-termében volt. A folyosó végében volt egy büfé. A családok otthon csináltak nagy felhajtást ha akartak, ha tudtak, családi körben ünnepeltünk. (Már akinek ünnep, mert mi van ott, ahol bukásra áll a diák??)
2012. okt. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk az iskola tornatermében volt a szalagtűzés, és utána az osztályonkénti tánc. A szalagtűzésre a 4 éve meglevő kötelező matrózblúzt kellett felhúzni, a táncra a mindenkinek meglévő fekete nadrágjához egy rózsaszín felsőt, fiúknak fekete inget. A bálra pedig nem volt kötelező elmenni. Sajnos, én elmentem, ezért pénzbe került a felső, meg a szoknya, amit később a családtagjaimra hagyományoztam. Ha lesz gyerekem, nem fogom olyan iskolába íratni, ahol menyasszonyi ruhában parádéznak. Azt majd megteheti az esküvőjén, már ha lány lesz.
2012. okt. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk egy fillérbe nem került a szalagavató. Az iskola tornatermében, saját szervezésben történt, az osztályok adtak elő vicces műsorokat, volt tanártáncoltatás, és szalagtűzés. Egy inget vagy elegánsabb ruhát vett fel mindenki. Nem is értem, minek az a nagy felhajtás, és sajnálom is azokat, akiknek keresztül kell rajta menni.

Mindenképp jelezd a gyereknek és az iskolában is, hátha tudnak megoldást találni.

2012. okt. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
93%
Nekem leghamarabb 8 év múlva lesz aktuális a gyerekemnél, de így is megdöbbent és felháborít. A lányod előtt úgyse tudnád eltitkolni, meg kell mondanod neki, amilyen egyszerűen csak lehet. De biztos ő is nyitott szemmel jár, tudja, milyen anyagi keretetek van, sejtheti, hogy horribilis összegeket nem tudsz kicsengetni. Az jónak tűnik (bár igazából nem hiszek az eredményességében), hogy a szülők közösen lobbizzanak a magas költségek, a felhajtás, a felesleges rongyrázás ellen. Minden jót!
2012. okt. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
93%
Nekem 2010-ben ruhával együtt 15 ezer forintba fájt a szalagavatóm...Nem kell mindenből a legdrágább.
2012. okt. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
71%

Én úgy gondolom és azt is tanácsolom, hogy a szülők azért kezdjenek el időben spórolni a végzős évre, mert vannak itt azért költségek rendesen sajnos és ha anno anyuék nem gondolkodnak előre, akkor elképzelhető, hogy én sem tudtam volna megoldani.

Nálunk az egyen kosztümből volt probléma, 30 ezerért akarták varratni, az osztály szegényebb rétege viszont közölte, hogy ennyi nincs rá, így végülis mindenki ott varratta, ahol akarta. Kis szoknya kosztüm, egy szatén blúzzal 16 ezer forint volt, ebben is ballagtunk később el és az egyetemen is használtam minden vizsgaidőszakban, szóval ezt nem tartom pénzkidobásnak. Szóval ez kész lett szalagavatóra, mellette táncos ruhát varrattunk, az 7 ezer volt (nálunk nem módi ez a menyasszonyosdi), tangoztunk. A tánctanár fejenként 2500 forintra jött ki. Terembérlet nem volt. Utána vacsora és élő zenekaros banzáj volt, erre mindennel együtt 3000 forintot kellett befizetni, illetve volt még egy ilyen párszázas tétel díszítésre, szalagokra, egyebekre. Egy kis koktél ruhát is varrattam a vacsorára, mert életemben nem volt ilyen csinos ruhám és ott "illett" abban megjelenni(+11 ezer).

Tehát csak a szalagavatóra ráment 40 ezer forint.


Először is én szülői értekezleten megemlíteném a tanárnak, hogy gond van az anyagiakkal, hátha több anyuka is kiáll melletted és találtok olcsóbb megoldásokat. Azután mérlegelném, hogy nem tudok-e tényleg bárhonnan pénzt keríteni rá és csak a végén mondanám azt a lányomnak, hogyha szalagavatózni akar, akkor el kéne mennie dolgozni suli mellett.

2012. okt. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
84%

Én mondjuk nemértem ezeket a befizetősdiket :)


Az osztálypénz mire megy? Ezt kérdezném meg attól az ofőtől, aki külön pénzt követel a vacsorára, tánctanárra.


A kosztümökhöz: egynekosztum varratása? tessék? Nálunk pl. 5 éve még matrózblúz volt, abban tűzték a szalagot. És senkit nem érdekelt, hogy hozzá szoknyát vagy nadrágot veszel-e, nem volt egyencucc. Ez valami új pesti módi?


Ruha: ha tömegesen, egy helyről veszi ki az osztály, akkor valóban hatalmas kedvezményeket kaptok.


Hely: iskolai tornaterem...


Az agyam eldobom, ma mekkora sznobizmus terjeng ma a dolog körül...

Nekem nem rossz az anyagi helyzetem, a szüleimé sem volt az, mikor ilyen korú voltam, de ha valaki azt mondnaá, hogy 100.000-be fog kerülni ez az egész baromság, akkor közölném, hogy köszönöm szépen, nem kérek belőle!

Pofátlan lehúzás az egész, azért a pár óra műsorért. Ráadásul senki ne higgye, hogy majd pár hét alatt megtanulnak a gyerekek táncolni, ahány szalagavatót láttam, csak bénáztak a keringőnél, tébláboltak a gagyi poliészter menyasszonyi ruháikban, és azt képzelték ők a világ teteje....

2012. okt. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
63%

normális osztályfőnök már 11.ben elkezdi gyűjteni az osztálypénzt erre a célra. nálunk is így volt, én 2006ban érettségiztem.

a ruhát saját pénzből bérelte mindenki, a szalonos nő jófej volt, 15ért odaadta nekem ill. az osztálytársnőimnek is, akik ott béreltek.

palotásra is béreltük a cuccot, de az sem volt drága, mert kaptunk kedvezményt.

kosztümöt varrattunk, de az is a gyűjtött pénzből ment.

vacsora nem volt, asszem a teremért kellett fizetni, egy művházban tartottuk a műsort.

utána elmentünk egy csoffadt diszkóba, aztán mindenki hazament szépen éjszakai busszal.


nem tudom mennyibe kerülhetett összesen, de még a legcsóróbb lány is ki tudta fizetni.


itt sztem az ofő a ludas, mert nem kezdte időben gyűjteni a lóvét. próbálj beszélni vele, h tud-e segíteni, van-e az iskolának valami alapítványa, ami fordítana rátok némi összeget. nálunk pl volt alapítvány, abból fizették a szegényebb diákok kirándulását, szalagavatóját.

2012. okt. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!