Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a lányomnak,...

Hogy mondjam meg a lányomnak, hogy nem tudom vállalni a szalagavató báljának a költségét mert nincs rá pénzem?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 05:57
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
80%

Mi ez megorult a vilag?Mi a fenenek ilyen koltseges rongyrazas? tobb ruha etterem st dehat ez csak egy sima szallagavato mi lessz az egyetem utan??

En soha nem mennek bele ilyen dologba az tuti.Ahol mi elunk egy fillerbe sem kerulnek a sulis unnepsegek se a tanctanitas sot a suli allja az uditot es a kavet sutit minden rendezmenyen.Ruha??? a lanyom sima olcso rovid ruhaban ment semmi baliruha stb senkin nem volt nagy ruha es jot buliztak.

2012. okt. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
83%

#32: De miért hagytátok, hogy ilyen elvetemült költségekbe verjenek titeket? Ne haragudj, de ha csak sopánkodsz, akkor azért én nem tudlak sajnálni...

A "nem férünk be a díszterembe" pedig rossz duma, tanárok részéről is. A mi iskolánknak nagyon kicsi díszterme volt. Tényleg alig fértek el benne még a táncoló párok is. De az volt, és kész, a tánctanár meg is oldotta: olyan koreográfiát csinált a bécsi- és angol keringősöknek, hogy egyszerre mindig csak a táncosok fele volt benn a teremben, csak a végén pár ütemnyit mindenki. Szerintem tökéletes volt. A másik: nézőszámot korlátozták. Végzősönként 4 ember mehetett be a díszterembe megnézni a táncot, többieknek volt kivetítő minden emelet aulájában. Meg volt oldva a dolog, és nem kellett iszonyat pénzeket fizetni teremért.

2012. okt. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:

Én 2005-ben érettségiztem és bizony már akkor sem volt olcsó.

Terembérlés, tánctanár, plusz egyen kosztüm varratása, cipő, keringőruha bérlése.

Esetleg nem tudnál beszélni az osztályfőnökkel, vagy a többi szülővel? Hátha ki tudtok találni valamit, hogy azért mégse maradjon ki szegény a dologból.

L/25

2012. okt. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs itt olyan költség, ami megoldhatatlan lenne. A báli ruhát lehet kölcsönkérni is. Annak idején a szomszéd lány anyu estélyijében ment a szalagavató bálra, mert nem telt nekik újra. És nem is tudta senki, hogy az milyen ruha. Biztos van, aki tudna kölcsönadni egy rucit.

Fodrász, sminkes nem kötelező.

Nálunk ilyen közös vacsi meg ilyesmi nem volt. Ünneplős ruhája meg, amiben feltűzik a szalagot biztosan van, hiszen abba ment évnyitóra, érvázáróra. A tánc pedig nem kötelező.

2012. okt. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
Én is beszélnék az osztályfőnökkel, hogy hova lett az osztálypénz, aztán elküldeném a lányt diákmunkára, ha nem sikerül lefaragni az árból. Nagyvárosban laktok? Mert ott van diákmunka. Esetleg meg lehetne beszélni a lánnyal, hogy a karácsonyi, szülinapi ajándék helyett pénzt kap, amit erre költhet. Sok idő van még tavaszig, bármi lehet... De szalagavató egyszer van az életben, ez ne maradjon ki neki, az nagyon rossz :(
2012. okt. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom elhinni hogy ilyen drága.

Nekem 10 éve volt a szalagavatóm de csak pár ezerbe került,ruhát varrattuk együtt ismerősnél,terembérlést a suli állta,magunkat sminkeltük,tánctanár pár ezer ft volt.utána is a szülök által sütött ételekből vendégeltünk.

2012. okt. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
Ha ruhát használtan nézel a Vaterán, vannak egész olcsók. Keress rá többféleképpen: menyasszonyi ruha, báli ruha, szalagavatós ruha, keringő ruha.
2012. okt. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
12%
Valóban nagyon drága ma már egy szalagavató. Persze meg lehet oldani pár ezerből is, de én inkább meg se jelentem volna, ha egy 3 ezer forintos 1980-ból visszamaradt 45-ször tisztított ruhát kellett volna felvennem, a hozzá járó lábgombás elsárgult szaténcipővel. Nálunk terembérlet nem volt, az iskola sportcsarnokában volt megtartva. A ruhám 70 ezer volt (menyasszonyi, a táncruhák közt a már említett szépségeket találtam csak, és nem 3 ezerért, hanem 20-40-ért), fehér cipő 15 ezer (ezt nagyon sokáig kerestem, míg egy kényelmeset találtam, hiszen egész este ebben kell táncolni és járkálni, és mivel nagyon szép, ez még esküvői cipőnek is jó lesz később). A hajam 10 ezer volt, semmi extrát nem csinált vele a fodrász, a szokásos festés-szárítás volt, ami amúgy is 2 havonta történik. A körmöm 8 ezer volt. Harisnya volt otthon, sminkelni nagyon jól tudok és profi termékeim vannak, így magamnak készítettem el. Mindenki kérdezgette, hogy kivel csináltattam a sminkem, úgyhogy olyan rossz nem lehetett. A kosztümöt kellett még megvenni, ez 30 ezer volt, és egy ehhez illő cipő is kellett, az 13 ezer volt. A kosztümöt sokan varratták a kijelölt varrónőnél, én megmondtam, hogy nem kérek belőle. Anyaggal együtt ő is elkért 25 ezret és szerintem nagyon csúnyák lettek. Ez a kosztüm volt rajtunk a ballagáson is. Egyébként a cipő és a kosztüm jó befektetés volt, szerintem diplomaosztóig kibírják (ha csak a mérettel nem lesz gond, bár nem vagyok hízékony). A tánctanárnak már nem emlékszem, hogy mennyit fizettünk pontosan, de fejenként kb. 3 ezer forintra jött ki. Én csak keringőt táncoltam, sok osztálytársamnak még egy másik táncért is ennyit kellett fizetni, plusz pl. a rocky ruhát is bérelték, azt is nagyjából egy tizesért fejenként. Tényleg nem olcsó mulatság egy szalagavató. A lányod biztosan tombolni fog, de később majd lenyugszik. Azért szerintem a kosztümre szánj pénzt, mert legalább a ballagásra már nem kell megvenni.
2012. okt. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
59%

48-astól az agyam eldobom!!

Ilyenek miatt drága egy szalagavató:(

2012. okt. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
69%
Grat 48-as! Egy nyaralásra nem költök ennyit! :D
2012. okt. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!