Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a lányomnak,...

Hogy mondjam meg a lányomnak, hogy nem tudom vállalni a szalagavató báljának a költségét mert nincs rá pénzem?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 05:57
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
69%

Igy, kerek-perec mondd meg a lanyodnak, felnott csaj mar, megerti biztosan.

Nekunk lett volna ra penz, de en nagyon sporolos vagyok. 2000-ert vettem egy bluzt, nadragom volt, cipom is, es ennyivel en el is inteztem az egeszet.

Barki hiszi azt, nem ez lesz elete legfontosabb esemenye.(:

2012. okt. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
85%

A 48-as jót röhög magában, sikerült összehoznia ruha+cipő+fodrász és egyebekre 206 ezer Ft-ot. Gondolom ehhez jött még amit befizettek a suliba terembérletre, kajára egyebekre.

Aki ennyit tud költeni ilyen dolgokra, annak kisebb gondja is nagyobb annál, minthogy megjegyezze, emlékezzen arra, mire mennyit is költött. Az ilyen számolatlanul költi a pénzt, és nem fogja tudni ilyen tételesen felsorolni, hogy még a műköröm árára is külön emlékszik.

Kamu válasz!

2012. okt. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
Nem kamu, a fodrász, műköröm akárhányszor megyek csináltatni mindig ennyibe kerül, pár év alatt már sikerült megszoknom és megjegyeznem. A ruha ára elég emlékezetes és megjegyezhető, a kosztüm szintén. A cipőknél a 12-13-15 ezer forint elég alap árak, minden cipőm itt körül van, általában az üzletekben így vannak beárazva, ezen sem kellett külön gondolkodnom, hogy melyik mennyibe került. A tánctanárt pedig nagyjából írtam, arra valóban nem emlékszem pontosan. Egyébként valamit elszámoltál... :) A másik pedig, hogy a ruhákról és cipőkről megvannak a számlák, blokkok, így le is tudnám ellenőrízni, hogy jó árakat mondtam-e. :)
2012. okt. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
100%

Én már írtam, de a 48-astól én is a hajam tépem...

70 ezerért a keringő ruhát???

Minek?

Én kb. 5000 ezer körül béreltem és nem volt sem elnyűtt, sem régi.

A két cipő (egy fekete a kosztümhöz, meg egy fehér a keringőshöz) kijött 6 ezerből, kínaiban vettem és mindkettő kényelmes és szép volt.

Sőt, a fehér cipőm gyönyörű, balerinásan bokára kötős volt, mindenki odavolt érte.

3 ezerbe került...

A kosztüm, mivel mindenkinek ugyanott kellett varratni, szabott árú volt, az volt 15 ezer.

A tánctanárra már nem emlékszem, talán fejenként 4000 Ft. volt.

A terembérlés azt hiszem az osztálypénzből ment.

A hajam én csináltam, sminket csináltattam, de az is kijött 3000-ből, bár ezt otthon is simán meg lehet oldani, de nekem volt erre spórolt pénzem.

Körmöm szintén otthon (fekete volt :) ), hozzá vettem egy gyönyörű, fekete bizsu nyakéket (kb. egy ezres) és kész.

Találékonynak kell lenni és akkor ki lehet jönni, bár én mondjuk még ezt is sokallom, nemhogy 200 ezret...jóég...

Ez csak a szalagavató, nem az esküvőd.

L/25

2012. okt. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
100%

48-ast ne bántsátok, nagyon buta szegényke:)

Annyira a kis jómódú világában él, hogy el sem tudja képzelni, hogy van aki 13000 Ft-ot nemhogy cipőre nem tud kiadni, hanem mondjuk annyi a havi kajapénz két emberre.

Engem nem zavarnak az ilyen emberek, maximum sajnálom őket, hogy ilyen szűklátókörűek:(

2012. okt. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
100%

48-on nemtom sírjak vagy nevessek. Drága csaj vagy hallod-e? És nem jó értelemben. Tipikus hülye punci, akinek fogalma sincs az életről, mert apuci mindent a feneke alá tett, és mi sem természetesebb, mint kivágni 70e Ft-t egy alkalomra, mintsem bérelni ugyanolyan ruhát 7e Ft-ért. De az már ki volt mosva!!!!! Atya ég.


Nem tudom mennyi idős vagy, de szerintem 19 (F) évesen egyetemre járok, dolgozom, mindent magamnak teremtek meg, sehol nem vagy hozzám képest felnőttség terén.


Mellesleg nem tudom mire ilyen rongyrázás. Legtöbb diáknak teher egy ilyen puccos hagyomány, mint szép emlék.

2012. okt. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
61%
A 48-as válasza nem sokat segített,mert ennyibe azért nem kerül egy szalagtűző.Az én menyasszonyi ruhám nem volt 70ezer,pedig szép volt.A hajam is kijött 5ezerből és a körmöm sem volt 8 ezer.Max,ha szépségszalonba jár.Cipőre 13ezret?És nem is egy cipőt vett.Jól írták,valaki ennyit oszt be kajapénzre.Nem vagyok féltékeny,de ez kicsit lenéző volt.
2012. okt. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
100%
Nekem összesen kb 5 ezer forintomba volt benne a szalagavató...
2012. okt. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
100%

70 ruhára?

Nekem idén nyáron a menyasszonyi ruhám volt 60ezer,csodaszép igazi habosbabos (igaz nem 2012es legújabb modell és nem is menő pesti szalon hanem vidéki kisvárosi szalonból)

2012. okt. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:

Ne azt mond neki hogy nincs bál mert nincs pénz, hanem azt hogy (ha van rá valamennyi) adsz 15 ezret az egészre, mert ennyi van, és neki kell kiegészíteni. Nagyszülőktől, diákmunkából, akármiből.


Azét 100ezerbe nem kerül a dolog. Nekek két éve volt:

- fehér ruha 10.000

- szalagozó ruha 8.000

- fodrász+smink 6.000

- tánctanár 5.000

- belépők a szalagavatóra (annyira szemét volt a suli hogy magunknak és minden rokonnak kellett vennünk, egy jegyet sem adtak ingyen), 1000/jegy összesen 10.000


A fodrászt, sminkest nyilván ki lehet hagyni, az ofővel lehet beszélni hogy osztálypénzből fizessék a tánctanárt, viszonylag olcsón ki lehet jönni. Persze drágán is, volt olyan osztálytársam aki 70ezerért bérelt ruhát és 20ezer volt a kontya, határ a csillagos ég.

2012. okt. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!