Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a lányomnak,...

Hogy mondjam meg a lányomnak, hogy nem tudom vállalni a szalagavató báljának a költségét mert nincs rá pénzem?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 05:57
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
84%

Egyszerűen így! nekem már nincs ekkora gyerekem, de felháborít ez a nagy felhajtás a szalagavatókon és ballagásokon.

Amikor a gyerekeim érettségiztek, csak az iskolában volt ünnepség, és nem hiányzott nekik sem a drága ruha meg a bál.

Sajnos, ma vannak, akiknek ez nem teher. De egyre több szülőnek az.

2012. okt. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
98%
le vagyok maradva, milyen költség ez? az én időmben (90-es évek vége) a suli bérelt egy termet, ott kitűzték ránk a szalagot meg volt vmi műsor, ennyi.
2012. okt. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
62%

Másodiknak: Ma szerveznek egy előadást, valamilyen közös tánccal.(Palotás, vagy egy modern tánc stb.) Ehhez venni, vagy bérelni kell egy ruhát. Fizetni a tánctanárt, aki betanítja a társastáncot. Este egy étteremben pedig rendelnek közösen vacsorát.

A költség minimum 100.000.- Ft, legalábbis is mifelénk.

2012. okt. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
98%

Kedves utolsó!

Amikor én érettségiztem, kb. ugyanez volt. Egy ünnepibb ruha kellett.

4 évvel később az öcsém ugyanott érettségizett. Az egy dolog, hogy kinőtte az öltönyét. De fizetni kellett a vacsoráért, a terembérletet, a díszítést, a lányoknak fehér ruhát kellett venni vagy bérelni a tánchoz. Ahhoz frizura, smink, fehér harisnya, cipő. Ezen felül a szalag, meghívók ára, a virágcsokrok az igazgatónak, tanároknak, ofőknek. Utána még elmentek külön szórakozóhelyre, onnan még a hazajutást is meg kellett oldani (egyik szülő v. taxi), a benzin is pénz.

A család sem tudja összedobni neki? Nagyszülők, keresztszülők, nagynénik, nagybácsik?

2012. okt. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
97%
Bocsánat, másodiknak szólt. Ja igen, a tánctanárt is ki kell fizetni.
2012. okt. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
98%
Hát azért nálunk ez nem került ennyibe(100.000...), pedig 3 éve volt... De valóban, meg kell hagyni, nem olcsó dolog.
2012. okt. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
86%

12 éve volt az enyém. Táncból kihúztam magam (utálok táncolni). Ezen felül ruha volt (esélyi). Sminket magamnak oldottam meg, hajamat anyám erőltetésére fodrász csinálta, bár egy hajmosás is elég lett volna (göndör haj, nagy trükköt nem lehet vele csinálni, az esküvőmre már nem vállaltam be fodrászt pont emiatt).


Az összegre nem emlékszem, de mint költségek, ezek jutottak eszembe.

2012. okt. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
95%

Én is a lemaradottak közé tartozom. Pedig 2001-ben volt a szalagavatóm.

Terem bérlet? Az összes végzős osztály egyben oldotta meg. Emlékeim szerint 1000 Ft jutott ránk fejenként.


Ruha? A ballagási ruhánkat készítettük el addigra. Azt úgyis meg kellett venni. Hát megoldottuk 2in1.


Tánc? Dehogy fogadtunk tánc tanárt. Kerestünk valakit aki konyít kissé a dolgokhoz. Megoldottuk ingyen.


Ruha 2. Bizony meg vagyok döbbenve amikor látom a mai "fiatalok" szalagavatós tánc ruháit. Gyakorlatilag az aktuális esküvői ruha divat fedezhető fel benne. Hát nálunk tekintettel mindenkire az iskola megbízottja felkeresett egy szalont és onnan kellett mindenkinek megoldania. Hatalmas kedvezményt kaptunk, hisz egyszerre igen sok ruhát hoztunk el. És az anyagilag jobban eleresztetteknek se engedték meg, hogy 100 ezres ruhába lejtsék táncukat.


Mi néhány ezer forintból tényleg kihoztuk a dolgot.


Szóval lehet, hogy a szülői munkaközösségnek és a tanároknak szaladt inkább el az eszük.

2012. okt. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
97%

Én annyit tudok, hogy a lányom sulijában lesz lehetőség valahonnan báli ruhát bérelni, 3000 Ft-ért.Tánc költségről nem volt szó, lehet, hogy ottani tanár vállalja.Helyet nem kell bérelni, az van elég a suliban.Vacsora nem lesz utána.Autós ismerősünk van, ő vendég is lesz egyben.

De amúgy nekünk is anyagi problémáink vannak, 100 ezret én sem tudnék kiadni, a ballagási kosztüm is több mint 20 ezer, persze nem panaszkodom, örömmel fizetem, amit tudok, de szörnyű ez az ország...

Úgy mondd meg a lányodnak, hogy érezze, hogy ha tehetnéd boldogan vállalnád a bál költségeit, szerintem ajánlj fel neki valami más lehetőséget, például keresel olcsón kölcsönözhető báli ruhát , amiben lehetne néhány műtermi kép a lányodról, vagy elmentek szűkebb körben egy szép étterembe ünnepelni.Vagy kibéreltek egy kisebb termet, olcsóbb ruhát és egyszerűbb menüvel ünnepeltek.Szóval, valami alternatív lehetőség, aminek még bírnád a költségeit.Stb..

2012. okt. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
98%

Nekem tavaly volt, és naggyon nem értettem meg hogy mire ekkora felhajtás. Jó persze élveztem azt hogy nagy fehér ruha meg nem tudom, de elég lett volna a szalagot feltűzni és utána hazajönni aludni.

Borzalmas, hogy néha az iskola annyira elszáll magától, hogy csak lesünk.

2012. okt. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!