Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a lányomnak,...

Hogy mondjam meg a lányomnak, hogy nem tudom vállalni a szalagavató báljának a költségét mert nincs rá pénzem?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 05:57
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 Bence_ ***** válasza:
96%

Így.

Ez egy állapot, hogy most nincs pénzetek.

Az a ciki ha nem törődnél vele.

2012. okt. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
97%
Talán a szülőknek össze kellene fogni és egységesen fellépni a "felhajtás" ellen. A tanárok fejében kellene a dolgokat "helyrepakolni".
2012. okt. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
97%

Én mint külső szemlélődő mondom.

Múlt évben még nappalira jártam 11.-be (utolsó évre estire jöttem). Ha még mindig oda járnék akkor kötelező lett volna a szalagavató, kötelező + osztálytánc. Na már most az volt osztályomból kb. 2-3 ember volt az aki anyagilag stabilan állt. A többi 30 gyerek még osztálykirándulásra is alig tudott kiharcolni 5-10 ezer Ft-ot, köztük én is. Erre fel a tanárnő még kötelezővé is teszi a szalagavatót és az osztálytáncot is? Beszéltem nem rég velük és még most is ugyan az a helyzet. Egy csomóan nem tudják megoldani a ruhát. A testvéremnek is volt szalagavatója és csak a ruha volt 20-30 ezer Ft.

2012. okt. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
64%

Ja és a kérdésre válaszolva, mond meg a lányodnak, hogy nincs pénz, ill., ha tudsz találj egy másik alternatívát.

Nem tudom, hogy általánosból ballag-e, ha viszont szakközépből akkor valószínű már benőtt a feje lágya és megfogja érteni. De már 8.-ban is el kéne érni azt az értelmi szintet, hogy megértse a gyerek, ha nincs pénz, akkor nincs.

2012. okt. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem kérj kölcsön, vagy szerezzetek a lánynak diákmunkát, de ne engedd, hogy kihagyja, ez az életben egyszer van!! Próbáljátok valahogy megoldani.

(Nem a kérdéshez: nekem a szallagavatóban az a visszataszító, hogy senki nem megy férjhez, mégis megjelenik egy rakás menyasszony...soha nem vettem volna fel menyasszonyi ruhát, ha nem az esküvőm van. Szerencsére nem volt a mi sulinkban ilyen szokás.)


24N

2012. okt. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
0%

Nekem ilyen volt a szalagavatóm és tök jó volt,nem bántam meg rá elbasssni a pénzt.Vegyél fel hitelt,már úgyis mindegy mindenkinek.

Üdv:Egy szintén anyagi sz.rban lévő kolléga

2012. okt. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
44%
Én azért tartom jó ötletnek a (nem kötelező) báli ruhás szalagavatót, mert nekünk például nincs igazán olyan rokoni körünk, akiket meg lehetne hívni például egy ebédre, vagy étterembe.De ha meghívnánk őket, annak költsége is kb annyi lenne, mint a szalagavató.Így én a tánc mellett döntenék elsődlegesen,igazán méltó befejezése lenne középiskolás éveknek.De ha nem jön össze (itt nagyon kevés fiú van, akit rá lehetne beszélni a táncra)akkor persze megoldjuk máshogy a dolgokat.
2012. okt. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
95%
Nem minden iskolában van így. Kisebbik fiamnak ez év februárban volt a szalagavatója. Már kész volt a ballagási öltönyük abban voltak, az iskolában tartottak egy kis műsort, megkapták a szalagot, aztán mindenki mehetett ahova akart. Aki szórakozóhelyre akart menni mehetett, aki haza annak sem volt akadálya. Nem jelentett plusz kiadást a szalagavató, de nem is volt semmi extravagancia.
2012. okt. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
97%
Szóval azért azt egy kicsit durvának találom, hogy valaki azt tanácsolja, vegyen fel ez miatt hitelt, vagy kölcsönt. Egyrészt nem biztos, hogy "van mire" felvenni, egyáltalán nem biztos, hogy a bankok előtt hitelképes valaki. Ma már, amikor a családok túlnyomó része hónapról hónapra él, ilyen százezres nagyságrendű + teher, lehet hogy felvállalhatatlan.
2012. okt. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
95%

16. Ezzel a hozzáállással talán nem csoda, hogy így állsz. Hitelt szalagavatóra?!


Kérdező: mindenképp szólj neki időben. Ha akar, vállalhat diákmunkát, abból összeszedheti rá a szükséges pénzt. Hiába felesleges felhajtás, rosszuleshet neki, ha ő kimarad belőle, míg a társai vígan járnak próbákra, stb.

2012. okt. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!