Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem támogatja,...

Sok szülő miért nem támogatja, hogy a gyerekük továbbtanuljon?

Figyelt kérdés
(Tisztelet a kivételnek, természetesen!) Sok családban vettem észre, hogy a gyereket minél jobban le akarják beszélni a tovább tanulásról, hogy az érettségi és a diploma nem ér semmit, hogy csak dolgozzanak... Egyik barátnőm sírva könyörgött a szüleinek, hogy hadd tanulhasson tovább, mert ő érettségit akar, meg, hogy ő orvos akar lenni (Együtt akartuk...) de a szülei nem akarták ezt, és inkább beíratták őt egy olyan iskolába ahol csak 3 hónapot kell tanulni, többit, pénzért dolgozza. Meg egy csomó, ilyen esetről tudok. Kérdem én, ez mire jó? Miért ne lenne jó, ha tanul a gyerek? (Vitát ezzel, NEM szeretnék kirobbantani!)

2012. szept. 13. 16:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
100%

Én továbbtanultam, logisztikus vagyok. Anyuék támogattak. Most végeztem június közepén, és most itt állok szeptemberben, 3 hónapja munka nélkül, mert semmit sem találok. Pontosabban találok, Pesten, ezzel csak annyi a baj, hogy nincs hirtelen fölös 2-300e forintom felköltözni. A munkaügyibe mindig hülyének néznek, mikor mondom, hogy nem érdekel semmi, rakjanak ki talicskát tolni egy építkezésre minimálbérért, csak legyen valami keresetem.

Ennyit ért a főiskola. Ha itthon maradok szobafestő-mázolónak, azóta sz*rrá kerestem volna magam.

2012. szept. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim válasza:
100%

Én nem a barátnőd és az ő szüleivel foglalkoznék, leírom mi a véleményem az alapkérdésről.

Az én lányom is most szeptemberben lett 9.-es, szerintem az érettségi az alap, ez nálunk nem is volt kérdés, hogy utána mihez kezd az már rajta múlik. Amit még én fontosnak tartók az a nyelvtudás (legalább egy, de inkább kettő), és ha érettségi után főiskolára akar menni mi maximálisan, ha kell erőn felül is támogatjuk, függetlenül attól, hogy én úgy gondolom, hogy egy közép vagy felsőfokú piacképes szakmát adó OKJ-s képzés (amikhez szintén érettségi kell) többet ér, mint egy semmitmondó, huszadrangú főiskolán szerzett diploma. De, ha bármit is ráerőltetnék azt úgy is utálni fogja, meg kell a saját bőrén tapasztalnia, hogy milyen a világ. Ismerőseink között is van, aki a diploma után, olyan munkát vállalt el, amit 8 általánossal is el lehet végezni (mert nem talált mást és a szülei nem hagyták, hogy otthon lébecoljon), rájött, hogy ideje valami használhatót tanulni.

2012. szept. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy tényleg nagyon okoskodó vagy, és nem hallgatod meg a tanácsokat, de ettől függetlenül megpróbálok neked válaszolni, hátha sikerül. Én már egyetemre járok, úgyhogy sokkal jobb rálátásom van a tanulmányi ügyekre, mint neked, arról nem beszélve, hogy nyilván idősebb vagyok nálad. Az orvosi valóban nagyon drága, hiába szerették volna az én szüleim is, hogy a társadalmilag berögzült "megbecsült szakmák" egyikét válasszam, de ha eléjük álltam volna, hogy akkor legyenek kedvesek kifizetni a 42.000 forintos anatómia tankönyvet, akkor biztosan elment volna a kedvük tőle. Az orvosin nincs tankönyv 7.000 forint alatt, és ott nem is teheted meg, hogy nem veszed meg őket, mert egész egyszerűen szükséged lesz rájuk. Ezt nem biztos, hogy be akarták vállalni a szülei, mert ugyebár orvosi mellett még csak dolgozni sem lehet, mert nincs időd rá, nem teheted meg, hogy nem készülsz előadásról előadásra, itt emberéletekről van szó. Szomorú dolog, engem sem támogatnak a szüleim (vagyis inkább fogalmuk sincs, hogy hova járok egyetemre), de nincs mit tenni, én is magamnak fizetem, dolgozom, és ösztöndíjat kapok. Ha elvégezte ezt az iskolát, akkor utána még mindig le tud érettségizni, anyukám 28 évesen jutott el ide, illetve utána ment egyetemre, úgyhogy soha nem késő.
2012. szept. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim ***** válasza:
Mert nincs pénz és az egyetem nagyon drága.
2012. szept. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi főiskola sincs. Maximum főápolónői. CSAK ÉS KIZÁRÓLAG ORVOSI EGYETEM LÉTEZIK.
2012. szept. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!