Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem támogatja,...

Sok szülő miért nem támogatja, hogy a gyerekük továbbtanuljon?

Figyelt kérdés
(Tisztelet a kivételnek, természetesen!) Sok családban vettem észre, hogy a gyereket minél jobban le akarják beszélni a tovább tanulásról, hogy az érettségi és a diploma nem ér semmit, hogy csak dolgozzanak... Egyik barátnőm sírva könyörgött a szüleinek, hogy hadd tanulhasson tovább, mert ő érettségit akar, meg, hogy ő orvos akar lenni (Együtt akartuk...) de a szülei nem akarták ezt, és inkább beíratták őt egy olyan iskolába ahol csak 3 hónapot kell tanulni, többit, pénzért dolgozza. Meg egy csomó, ilyen esetről tudok. Kérdem én, ez mire jó? Miért ne lenne jó, ha tanul a gyerek? (Vitát ezzel, NEM szeretnék kirobbantani!)

2012. szept. 13. 16:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
65%
Hány évesek vagytok?
2012. szept. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
74%
Nem lesz semmi baja attól, hogy lesz egy szakmája. Nekem is van és mégis tudtam utána egyetemre járni.
2012. szept. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
62%

Én idén érettségiztem, nem vettek fel oda ahova szerettem volna. (Egészségügyi szakirányt jelöltem be én is)

Most itt állok egy szál érettségivel a kezemben és ennyi..., elég jó gimnáziumba jártam, de kérdem én mit érek vele? Néha elgondolkodom rajta, hogy egy szakközép iskolával többre mentem volna, ahol egy szakmát is kaptam volna. De így utólag már kár ezen agyalni.


Ha végez a sulival a barátnőd, amibe jár még akkor sem késő továbbtanulni, képezni magát. Elmegy dolgozni és akkor rögtön nem függ a szüleitől. (Sokan csinálják így)

Azt meg, hogy mit hoz az élet senki sem tudja...

Lehet, hogy nem is a diplomátokkal tudtok majd elhelyezkedni.

Kívánom, hogy sikerüljön megvalósítani az álmaitokat! :)

2012. szept. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
100%
Manapság egy jól megválasztott szakma gyakran többet ér, legalábbis a munkaerőpiacon, mint egy diploma (nem a hiányszakmákról beszélek). De azért itt inkább az a fontos, hogy a gyerek mit akar csinálni. Rátukmálni vmit, amihez nem fűlik a foga, csak mert azzal jobban el lehet majd helyezkedni... elég hülye dolog. A vége úgyis az lesz, hogy belecsömörlik.
2012. szept. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 A kérdező kommentje:

De ő ezt nem akarta... Valamint olyan közép iskolát néztünk ahol, érettségi mellé kapta volna a szakmáKAT. Szóval többet.

És, mint már írtam 15 évesek vagyunk.:)

2012. szept. 13. 17:26
 26/75 anonim ***** válasza:
83%

Talán mert nem mindenki tudja finanszírozni? Meg aztán a fősulit/egyetemet oldja meg magának, saját pénzből, szerintem. Ha tényleg őszintén a tanulásvágy hajtja, egy konkrét álom, megint más, mintha csak évekig akar lébecolni a nagy semmiért egy egyetemen. Mert ilyen is van, sajnos.

Különben meg nem kell, hogy mindenki diplomás legyen.

2012. szept. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
83%

Érettségi mellé nem kapsz szakmát. Érettségi után + 1-2 év után kapna szakmát, ott is vesztene éveket. Majd 18 éves kora után mehet tanulni ahova akar.

Az pedig, hogy a szülőknek mire telik ők jobban tudják mint te.

2012. szept. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
67%

"hogy túlképzett, de kíváncsi lennék a te képzettségedre is. "A jó pap holtig tanul." "


Igen régen így volt ma már nem annyira.

2012. szept. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 A kérdező kommentje:

Egy 5 éves középiskola, kérlek szépen. Hogy ne kapna? Több szakmát kapott volna. Most pedig csak ezt fogja. Valamint, szerintem még a hülye is le tudná szűrni, hogy mennyi a kiadásuk. Mivel a legjobb barátnőm, tudom, hogy mennyit keresnek a szülők, (Volt már, hogy én adtam fel a csekket is.) és látom, hogy a gyerekeknek semmit sem vesznek, viszont anyuka az minden héten megy mani-pedizni, ruhákat vesz, nem is akármilyeneket, hanem Luis vutton, vagy milyeneket... Szóval, ehhez nem kell nagy IQ.

:)

2012. szept. 13. 17:38
 30/75 A kérdező kommentje:
29# Valóban? Hát, ezt akkor, fejtsd ki nekem, légy szíves.
2012. szept. 13. 17:39
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!