Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem támogatja,...

Sok szülő miért nem támogatja, hogy a gyerekük továbbtanuljon?

Figyelt kérdés
(Tisztelet a kivételnek, természetesen!) Sok családban vettem észre, hogy a gyereket minél jobban le akarják beszélni a tovább tanulásról, hogy az érettségi és a diploma nem ér semmit, hogy csak dolgozzanak... Egyik barátnőm sírva könyörgött a szüleinek, hogy hadd tanulhasson tovább, mert ő érettségit akar, meg, hogy ő orvos akar lenni (Együtt akartuk...) de a szülei nem akarták ezt, és inkább beíratták őt egy olyan iskolába ahol csak 3 hónapot kell tanulni, többit, pénzért dolgozza. Meg egy csomó, ilyen esetről tudok. Kérdem én, ez mire jó? Miért ne lenne jó, ha tanul a gyerek? (Vitát ezzel, NEM szeretnék kirobbantani!)

2012. szept. 13. 16:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 A kérdező kommentje:
De így meg se próbálhatja... De mint már kértem, szakadjunk le barátnőmről, ő csak egy példa volt, de nagyon elfajult a dolog. Az eredeti kérdésnél szeretnék maradni, lehetőleg, minél kevesebb konfliktus nélkül.
2012. szept. 13. 18:02
 42/75 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy leckét megírtad már?
2012. szept. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 A kérdező kommentje:
Azért írtam nagy betűvel, mert kihangsúlyoztam.:))
2012. szept. 13. 18:03
 44/75 anonim ***** válasza:
60%

"Több szakmunkásra van szükség." Lenin él vagy még kádár papa szelleme kísért? Menj el Svédországba! A lakosság háromnegyedének diplomája van és az óvodástól az aggastyánig mindenki beszél angolul. Egy társadalom színvonalát elsősorban a tanult emberek mennyisége határozza meg. Az egy más kérdés hogy a viktorka szerint az kedvez a fejlődésnek, ha eltrógerosítják az országot.


Hiány lenne szakmunkásból? Tényleg? Azért nem talál a szobafestők vagy villanyszerelők 90% munkát, mert úgy kapkodnak értük? Egy egészséges, civilizált társadalomban, épp azt kell szolgálnia egy kormánynak, hogy minnél több ember tanuljon, nem leépíteni, Rákosi módjára az értelmiségi réteget, hanem kihasználni azt a szellemi kincset amivel az ország rendelkezik.

2012. szept. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 A kérdező kommentje:
Na mi van másba nem tudsz bele kötni?:) Képzeld megírtam, sőt, már lyukas órán végeztem mindennel, éppen azért, hogy délután legyen időm másra.
2012. szept. 13. 18:04
 46/75 anonim ***** válasza:
74%

Én sajnálom a barátnődet :( Nem tudom, hogy miért vannak ilyen emberek, de abban biztos vagyok, hogyha barátnőd egyszer saját lábára áll és még mindig elég elszánt lesz akkor meg fogja csinálni azt az orvosit. Van barátom aki 26 évesen kezdett neki a fősulinak:)

Én most végeztem vele, hála istennek engem szüleim mindig támogattak, most is támogatnak, hogy még tovább tanuljak, sőt tudom, hogy akkor is támogatni fognak amikor a doktorit szeretném majd elkezdeni a mesterképzés után. De sajnos nincsenek mindenkinek ilyen szülei. Te örülj neki, ha van lehetőséged és folytasd az utat. Sok sikert!

21L

2012. szept. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
83%

Te még fiatal vagy, nem feltétlen látod át teljesen a dolgokat.

A diploma értéke az utóbbi időben rengeteget zuhant, mivel kis túlzással boldog-boldogtalan szerez legalább egyet a sok felesleges főiskola/egyetem miatt. Sok gyengébb képességű ember is szerez kevés tudással olyan diplomát, amit majd nem tud "használni", mivel nincs meg hozzá a megfelelő tudása, képzettsége. Én mindig azt mondom, hogy nem kell a diplomára menni, az embereknek tisztában kellene lenniük a képességeikkel és sok esetben inkább egy olyan szakmát választaniuk, amelyikben el tudnak helyezkedni és életük végéig tudják csinálni.

2012. szept. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
48%
Na jó azért Svédország sem a diplomásokból gazdagodót meg hanem a pénzüket oda mentő emberekből.
2012. szept. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok!

Az ismeretségi körben több olyan szülő volt, aki nem támogatta a gyerekét a továbbtanulásban, mert tökéletesen tisztában volt a gyerek képességeivel. Ha valaki 12 éven keresztül 2-3-as tanuló és lusta, az nem fog tudni elvégezni egy jogi,orvos, műszaki egyetemet, ezekre pedig tandíj nélkül is rengeteget kell költeni, különösen orvosi esetében, ahol van olyan könyv, ami 34-40 ezer ft és akkor még csak egy könyvről beszéltünk.

Nekem ugyan 2 diplomám van, 27 éves vagyok, de ha a gyerekemen úgy látom majd, hogy esetében egy szakma többet érne, mint egy diploma, abszolút a szakma irányába fogom terelgetni.

2012. szept. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 A kérdező kommentje:

47# Én is sajnálom őt... Köszönöm szépen, és reménykedek benne, hogy ez nem fogja eltántorítani.:)

48# Lehet nem látom át teljesen. Minden esetre én is észre vettem, hiszen bátyám két diplomával nehezen él, na meg másik testvérem mellett, a gyárban állnak a diplomásak...

49# Ne magadból indulj ki.:) És légy oly szíves, ha nem éred el a kívánt értelmiségi szintet, hagyd el ezt az oldalt. Ha te olyan okos lennél nem szítanád a tüzet.:) Ezzel el is köszöntem tőled.

2012. szept. 13. 18:12
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!