Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem támogatja,...

Sok szülő miért nem támogatja, hogy a gyerekük továbbtanuljon?

Figyelt kérdés
(Tisztelet a kivételnek, természetesen!) Sok családban vettem észre, hogy a gyereket minél jobban le akarják beszélni a tovább tanulásról, hogy az érettségi és a diploma nem ér semmit, hogy csak dolgozzanak... Egyik barátnőm sírva könyörgött a szüleinek, hogy hadd tanulhasson tovább, mert ő érettségit akar, meg, hogy ő orvos akar lenni (Együtt akartuk...) de a szülei nem akarták ezt, és inkább beíratták őt egy olyan iskolába ahol csak 3 hónapot kell tanulni, többit, pénzért dolgozza. Meg egy csomó, ilyen esetről tudok. Kérdem én, ez mire jó? Miért ne lenne jó, ha tanul a gyerek? (Vitát ezzel, NEM szeretnék kirobbantani!)

2012. szept. 13. 16:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
72%
A kérdező barátnője érettségit is akart, nem csak az orvosi diplomát. Ergo a középiskolát választotta meg az édesanyja.
2012. szept. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 ava87 ***** válasza:
100%

A barátnőd szülei milyen végzettséggel rendelkeznek? Sokszor van az, hogy az alacsonyabb végzettséggel rendelkező szülők egyfajta szégyenként élik meg, ha a gyerekük "lepipálja" őket, úgy érzik, csorbul a tekintély. Persze ennek az ellenkezőjére is van számos példa, de az előbbi is igen gyakori.

Illetve anyagi oka is van a dolognak. Az orvosi egyetem tényleg drága, akár fizetősön van valaki, akár államin. Sok család nem engedheti ezt meg magának. És ahol eleve szegényebb a család, ott az az általános cél, hogy a gyerek minél előbb pénzkereső legyen. Sajnos kevesen látják be (vagy nem tudják finanszírozni), hogy hosszabb távon jobban járna a gyerekük azzal, ha tanulna. De persze az is igaz, hogy egy jó szakmával manapság jól lehet keresni.

2012. szept. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de ki is mondta, hogy 18 éves? 15 éves a lány. És mind már az előbb is írtam, megfenyegették, az eltartással. És nincsenek olyan rossz anyagi körülmények között, hogy egy érettségit adó iskolát ne tudtak volna kifizetni. És már megbántam, hogy az orvosit írtam. Komolyan mondom, 15 évesen jobban elemzek szöveget, mint egyes idősebbek?! És hidd el, tudom mennyibe kerül, éppen azért járok (Ahova ő is akart...) Egy olyan iskolába ahol szakmákat kapok az 5. év végén. Azért néztük ezt, mert így majd tudunk pénzt szerezni, arra, hogy továbbtanuljunk, kollégisták legyünk és, hogy ne haljunk éhen.
2012. szept. 13. 16:53
 14/75 anonim ***** válasza:
70%

Irigység van az ilyen szülőkben (bár én nem nevezném, az ilyen semmirekellő embereket szülőnek), hogy az gyeremeke nem egy olyan senki tróger lesz, mint a dárgalátos anyja vagy apja! Az sem kifogás, hogy nincs rá pénz! Ha kitanul valami minimálbéres szakmát, akkor viszont a szülein csünghet évtizedekig, mert arra aztán nem lehet alapozni életet, ellenben ha kicsit összeszorítják azt a bizonyos szíjjat pár évig és tisztes, diplomás szakmát szerez mondjuk orvosként akkor majd épp, hogy segíthet a szülein anyagilag.


És igenis meg éri tanulni! Lehet most nekik is nehezebb, de a diplomások sokkal hamarabb kapnak még mindíg szakmát és sokkal jobb kilátásaik vannak a bérnövekedés terén is. Nyílván az sem mindegy hol tanul, egy mezei vidéki főiskola diplomája tényleg nem sok hálisten, de ha egy komoly egyetemen végez, akkor összemérhetetlenül tágabbak a lehetőségei egy szakmunkásnál!

2012. szept. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 A kérdező kommentje:
Valóban nagyon akarta... Egész nyáron a kórházban dolgoztunk, (Bár ő csak párszor jöhetett, mert az anyja nem akarta, hogy ilyesmit csináljon...) elvittem az anyám orvosi könyveit és együtt tanultunk belőlük... Sokkal több lehetősége lett volna az életben, mint így lesz...
2012. szept. 13. 17:00
 16/75 anonim ***** válasza:
17%

A gyereknek könnyű kérni a szülőtől, mert nem tudja milyen gondokat okoz a pénz manapság

Nyugodtan mehet dolgozni az olyan fiatal akinek már van végzettsége és méghozzá jó féle,


Én meg olyanokat hallottam, személyesen is megkaptam, hogy nagyon sajnáljuk de a képzettségéhez mérten nem rendelkezik megfelelő gyakorlattal/tapasztalattal.


Szerintem te magad sem tudod hogy mit akarsz az élettől csak tanulsz tanulsz, aztán ott kapsz észbe hogy túlképzett vagy, és utána az lesz a baj hogy Sok a papírod de tapasztalatod egyikben sincs


Az hogy ti orvosok szeretnétek lenni, ahhoz pénz is kell ám nem kevés, mondjuk panellakás mellett nehezen lehetne támogatni egy doki képzést


A 3hónapos sulijával lehet többre halad, mintha elkezdené az anyjáékat totális csődbe vinni az orvos képzéssel.


Annyit még ehhez, hogy ha apukád vagy anyukád keres 150-200 felett akkor semmi gond nincs. De sok helyen tudod nem így van pl ha az anyuka 80körül kap, apuka éppenhogy 100at akkor nehéz kivitelezni ezt, esetleg magukon spórolnak hogy a gyereknek meg legyen minden, de akkor meg az én fejem égne

20/F

2012. szept. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 A kérdező kommentje:

Kedves 17-es, látom te sem tudsz olvasni. A szülei igenis jól keresnek, mégsem akarják, hogy a gyerek tanuljon. És nincs olyan, hogy túlképzett, de kíváncsi lennék a te képzettségedre is. "A jó pap holtig tanul."

Valamint, milyen tapasztalatról beszélsz te az orvosi szakma mellett? Tisztában vagy te, a főiskolai képzés jelentésével? Valamint utána még ott van a rezidens. 20 éves fejjel előtte gondolkozz, mielőtt legépelsz és elküldesz valamit. És, hogy haladna többet a három hónapos sulijával? Mert ez a rész nekem elég nehéz... Ha meglát egy apróhirdetésben egy jó ajánlatot, amihez minden képessége megvan, nem hívhatja fel, mert papírja nincs róla. Viszont aki tanul annak van. És ne az orvosit, vedd alapul, már többször írtam! Ne csak nézz, láss is! Érettségit is akart ő! De így az sem lesz, mint ahogy még sokaknak, akikről tudok.

2012. szept. 13. 17:15
 18/75 ava87 ***** válasza:
84%
Azért temetni még nem kell :) Lesz egy szakmája, utána még nyugodtan elmehet érettségizni (én is levelezőn érettségiztem), aztán felvételizhet felsőoktatásba, ha még akkor is ezt akarja. Sajnálatos, hogy a szülők nem támogatják, de önerőből elérni valamit, na azt hiszem, az az igazi.
2012. szept. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
0%

az én apám se akarta, hogy menjek tovább fősulira, nem értettem, hogy miért, de most már tudom.

elment az időm, energiám, az ő pénzük, igaz államin voltam, de igy se volt olcsó, most meg majd kitörölhetem vele a háccsóm.

2012. szept. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 A kérdező kommentje:
Igen, de úgy is, jó pár éve a süllyesztőbe megy.
2012. szept. 13. 17:22
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!