Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem támogatja,...

Sok szülő miért nem támogatja, hogy a gyerekük továbbtanuljon?

Figyelt kérdés
(Tisztelet a kivételnek, természetesen!) Sok családban vettem észre, hogy a gyereket minél jobban le akarják beszélni a tovább tanulásról, hogy az érettségi és a diploma nem ér semmit, hogy csak dolgozzanak... Egyik barátnőm sírva könyörgött a szüleinek, hogy hadd tanulhasson tovább, mert ő érettségit akar, meg, hogy ő orvos akar lenni (Együtt akartuk...) de a szülei nem akarták ezt, és inkább beíratták őt egy olyan iskolába ahol csak 3 hónapot kell tanulni, többit, pénzért dolgozza. Meg egy csomó, ilyen esetről tudok. Kérdem én, ez mire jó? Miért ne lenne jó, ha tanul a gyerek? (Vitát ezzel, NEM szeretnék kirobbantani!)

2012. szept. 13. 16:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
59%

Az orvosi még az államilag finanszírozott részen sem egy olcsó 'mulatság. Nővérem is oda jár, és a könyvek, amiket meg kell neki venni megközelíti a félmilliót.

Másik részt egy tisztességesebb szakma értékesebb, mint mondjuk egy kommunikációs diploma.

2012. szept. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 A kérdező kommentje:
Az orvosi, csak "példaként" szolgált.
2012. szept. 13. 16:42
 3/75 anonim ***** válasza:
78%
ez a beiratták, nekem sántít, hiszen neki is alá kell írni a papírt.
2012. szept. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
45%
most vagyok 8.-os és anyu mindenképpen szakközépbe akar küldeni de én gimibe szeretnék menni és utána pedig orvosira.Anya azért nem támogat mert a gimi után nem lesz semmijen szakmám és h nem biztos h lesz még kedvem utána továbbtranulni
2012. szept. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 A kérdező kommentje:

Tisztességes? A pincérkedés 15 éves kortól kezdve miért, tisztességesebb?

És én annak a híve vagyok, hogy márpedig a továbbtanulás /a diploma, érettségi/ egy magasabb színvonalat képvisel. Mert lehet, hogy te okosabb vagy, mint tegyük fel, XY diplomás, de b.szhatod ha nincs róla papírod.

2012. szept. 13. 16:44
 6/75 A kérdező kommentje:
4# Ne sántítson. Ha valaki azt mondja neked, hogy "Ameddig az én asztalomnál eszel, addig azt csinálod amit én mondok." akkor te is meghajolsz. Még ha nem is tetszik!
2012. szept. 13. 16:45
 7/75 anonim válasza:
37%

Buták, primitívek


nincs más magyarázat.

2012. szept. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
84%

Talán nincs rá pénzük? Egyrészről,másrészről ilyen nincsen,hogy egy 18-19 éves embert a szülei iratják be az iskolába.

Nagyon szép dolog ha valakinek segitenek a szülei, nekem is segitetttek de nem vettem alapvetőnek,hogy ők még 5-6 évig eltartanak,veszik nekem a könyveket,fizetik esetleg a kolit,utazást ,kaját stb . Tudod mennyi pénz ez,baromi sok időn keresztül,nem csak 1-2 évig?

Ha a barátnőd el akar menni az orvosira,akkor ne könyörögjön meg sírjon ,mint egy ovodósá,hanem jelentkezzen oda és oldja meg magának az életét.Ösztöndíj,diákmunka,diákhitel,akármi.

Aki annyira akarja,az meg tudja oldani.Lehet hogy nem idén,esteleg jövőre,vagy 2 év múlva,de teljesen mindegy. A tanuláshoz kitartás kell ,az orvosihoz meg főleg,ha a barátnőd már itt feladta,hogy 18 évesen a szüleinek kö nyörög,akkor nem is neki való.

2012. szept. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
37%

Én is arra gondoltam elsőre, mint a 8.válaszadó.

Általában szerintem nem a diplomás, tanult emberek nem támogatják a csemetéjüket, hanem akik megrohadtak 12órába a soron, és úgy gondolják ez így jó.

2012. szept. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
77%

én is tovább tanultam...

érettségi után ... (tavaly érettségiztem)

+dolgozok is.

így tudom fizetni a vizsgáimat...

2012. szept. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!