Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem támogatja,...

Sok szülő miért nem támogatja, hogy a gyerekük továbbtanuljon?

Figyelt kérdés
(Tisztelet a kivételnek, természetesen!) Sok családban vettem észre, hogy a gyereket minél jobban le akarják beszélni a tovább tanulásról, hogy az érettségi és a diploma nem ér semmit, hogy csak dolgozzanak... Egyik barátnőm sírva könyörgött a szüleinek, hogy hadd tanulhasson tovább, mert ő érettségit akar, meg, hogy ő orvos akar lenni (Együtt akartuk...) de a szülei nem akarták ezt, és inkább beíratták őt egy olyan iskolába ahol csak 3 hónapot kell tanulni, többit, pénzért dolgozza. Meg egy csomó, ilyen esetről tudok. Kérdem én, ez mire jó? Miért ne lenne jó, ha tanul a gyerek? (Vitát ezzel, NEM szeretnék kirobbantani!)

2012. szept. 13. 16:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 A kérdező kommentje:
Hát akkor ne hidd el, nem tudok mit tenni.:) De ha engem hülyének is nézel, legalább szüleimet, barátaimat, akik oda járnak, meg a tanárokat ne nézd annak.:)
2012. szept. 13. 18:51
 62/75 A kérdező kommentje:
De, hogy tiszta lap legyen, nem magyar iskola!!!
2012. szept. 13. 18:51
 63/75 anonim ***** válasza:
84%
Akkor linkeld be a sulit mit számít egy anonim oldalon.
2012. szept. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 A kérdező kommentje:
Hát jó... [link]
2012. szept. 13. 18:57
 65/75 anonim ***** válasza:
84%
Halló, ha csak 15 vagy, h dolgozhattál a nyáron? 16 év alatt...? Hogyan...?
2012. szept. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
58%

Már válaszoltam, kétszer is, de egyszerűen olyan tenyérbemászó a stílusod...

Megkérdezhetem, hogy mire vered magad 15 évesen???

Úgy kiosztod itt a válaszolókat, akik csak segíteni szeretnének, hogy csak nézek!

Elég hasznos válaszokat kaptál, szóval szerintem tedd el magad holnapra. Tudod tanítás lesz abban a "csoda" sulidban!

2012. szept. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
79%

A szülők másik véglete sem sokkal jobb hidd el :S Anyám kijelentette, hogy csalódni fog bennem, ha nem orvos leszek. Szerinte 2 lehetőség van : orvos és utcaseprő... Ha kijelentem (sokadszorra), hogy egyáltalán nem biztos, hogy orvos szeretnék lenni (4 évesen találtam ki, 14 éves koromig szilárdan tartottam magam ehhez az elképzeléshez), utána egész nap ezen van kiakadva, és azt mondogatja, hogy utcaseprő leszek.:DDD

(egyébként, szeretnék menni egyetemre, nálam ez olyan alap dolog, mivel mindkét szülőm egyetemi végzettségű (megjegyzem, egyikőjük sem orvos), úgyhogy nem tudom honnan szedi ezt az utcaseprős dolgot))


Amúgy meg, ne mondd már légyszíves, hogy orvosi iskola, mert nagyon idegesítő. Orvosi középiskola NINCS. Csak egyetem. Amire te gondolsz, az EGÉSZSÉGÜGYI.


15L

2012. szept. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 A kérdező kommentje:

Pénz nélkül dolgoztam.

És ki beszélt orvosi középiskoláról?? Főiskolát írtam, meg esetleg közép iskolát.

2012. szept. 13. 21:16
 69/75 A kérdező kommentje:

Amúgy nem osztottam ki senkit, sajnálom, ha úgy tűnt... Csak leírtam a véleményem a dolgokról. Ilyen vagyok, elég okoskodó, de akinek nem tetszik, annak nem kell olvasni és kész::D De azt hiszem inkább dobom a kérdést, mert már nincs kapacitásom konfliktusokra.:)

Köszönöm a válaszokat!

2012. szept. 13. 21:18
 70/75 anonim ***** válasza:
54%
Főiskolák is ma már csak nevükben vannak, de végül is mindegy.
2012. szept. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!