Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg a nő hibája, ha a...

Tényleg a nő hibája, ha a férje/párja jól elveri?

Figyelt kérdés
Hogy egy agresszív beállítottságú férfi ezt mondja, még megértem, hogy miért. De amikor a nők is azt mondják a nőkre, hogy azért verik őket, mert rosszul választották, mert hagyják, és még csak segíteni sem kell nekik, oldják meg maguk.... "Picikét" meglepődtem most.

2012. júl. 6. 14:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 A kérdező kommentje:

Világszínvonalú magyar reklám:

[link]

2012. júl. 6. 15:33
 52/83 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden ember egyforma. És én örülök, hogy sokan vannak, akik elképzelni sem tudják, hogy milyen bénító félelem tud elhatalmasodni az emberen egy ilyen helyzetben. Én hálát adnék az égnek, hogy ha olyan erős ember lehetnék, akivel ilyen soha nem történhet meg.


De akit bántalmaztak, akit a családja nem tanított meg kiállni magáért, azok a gyerekek, akik úgy nőttek fel, hogy a szülei verték egymást, és félelemben aludtak el, azokat ez egy életen át kísérteni fogja. És aki szerencsés, és nem érzi ezt, annak nem kell segítenie. De legalább ne rúgjon bele ő is még egyet az emberbe.

2012. júl. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
22%

Ajtót kinyitom a nők előtt, és előre is engedem őket. Nem erről van szó...


és nem azt mondtam hogy a nőt vissza kell rugdosni a pasijához: ha tud normális körülményeket teremteni gyermekneveléshez, akkor megtarthatja ha nem akkor nem. ilyen egyszerű.

és a normális körülmények közé az is hozzá tartozik, hogy nincs családon belüli erőszak.

2012. júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 zokniszörny ***** válasza:
100%

A családon belüli erőszak semmilyen körülmények közt sem megengedett. BŰNCSELEKMÉNY. Ugyanúgy, mintha valaki odamenne valakihez a nyílt utcán, és jól megverné. Hol éltek, emberek? A házasság jobb esetekben szerelmen, szereteten alapszik. Egy ilyen kapcsolatba hogy fér az bele, hogy a másik kékre-zöldre veri a másikat????


Az, hogy a bántalmazott nők miért nem hagyják el a férjeiket/párjaikat, nagyon összetett dolog. Pl. a nők azzal áltatják magukat, hogy majd a férfi megváltozik. A másik: az senkinek sem jut eszébe, hogy a nőnek nincs hová mennie, vagy nem mer elmenni? Hányszor hallani a férfi részéről, hogy "ha elmersz hagyni, a gyerekek maradnak/megölöm a gyerekeket!" "Tönkreteszlek!" "Megtalállak, bárhová is menekülsz, és akkor megöllek!" "Ha bemész a rendőrségre és feljelentesz, megöllek!" Ha engem valaki azzal fenyegetne, hogy megöli a gyerekeimet, akkor inkább megdöglenék, minthogy a gyerekeimnek baja essen.


Amúgy meg részemről elég szánalmasnak tartom, amikor férfiak nőket vernek. Lehet feszültséget levezetni hasonló kaliberű férfitársakon, nem olyasvalakin, aki sokkal gyengébb, mint a férfi.


Mellesleg azt se felejtsük el, hogy az a férfi, aki veri a feleségét/barátnőjét, a gyerekeit is fogja, vagy ha nem, akkor a fiúgyerekek hasonló kaliberű agresszív idióták lesznek, a lánygyerekek pedig majd egy szép napon ugyanígy áldozattá válnak!


Az ettől eltérő válaszokon rettenetesen fel vagyok háborodva! Jó lenne, ha néha az agy nevű szervet is használnátok, mellesleg némi empátia bekapcsolódhatna!

2012. júl. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
36%

nézzük fordítva: ha engem verne a feleségem mit csinálnék?

azonnal otthagynám... ennyi.

2012. júl. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
49%

54: "Mellesleg azt se felejtsük el, hogy az a férfi, aki veri a feleségét/barátnőjét, a gyerekeit is fogja, vagy ha nem, akkor a fiúgyerekek hasonló kaliberű agresszív idióták lesznek, a lánygyerekek pedig majd egy szép napon ugyanígy áldozattá válnak! "


Ezért írtam azt amit... nem szabad egy gyereknek sem ilyen családban felnőnie!


és aki olyan ember, hogy egy nőt meg tud ütni, abba hogyan szerethetett bele egy nő? (azt hogyan szeretheti egy nő?)

2012. júl. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:
75%

Az én vérszerinti apám vert Anyut.

Anyu azt mondta, hogy a házasságuk előtt a barátnői mind irigyelték, hogy micsoda pasit fogott ki.


A bántalmazók nem úgy kezdik, hogy "hé, ribanc, agyonverlek!"

2012. júl. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
82%
de már akkor is bennük van, és x idő alatt lesz egy-egy pillanat amikor át lehet rajta látni. még ha csak villanásnyi is.
2012. júl. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 A kérdező kommentje:

#56: Lehet hogy úgy, hogy sokáig ki sem derült? Mint idéztem korábban, és talán pont erre írtad a gyerek elvétele dolgot, néha csak a terhességkor kezdik el verni a nőt. Vagy csak az esküvő után. Mert most már az én feleségem, az én tulajdonom vagy alapon.


Amit valahol olvastam még régebben egy itteni kérdés kapcsán, valaki halál komolyan közölte, hogy a házasság úgy jó, ha a nőt hetente 1x-2x elverik!! Na most ez a nő így első hallásra meg is érdemli, hogy verjék heti 1-2 alkalommal. De ha jobban belegondolunk, valószínűleg egyszerűen olyan nevelést kapott, hogy ezt a téves információt tarja helyesnek és elfogadhatónak. Már azelőtt problémái voltak lelkileg, hogy kapott volna egy olyan férjet, aki megteszi neki ezt a szívességet. Persze lehetne mondani, hogy élvezi, hagyjuk. Oké, de mi lesz a gyerekével? Az apja veri, az anyja meg helyesel. Vagy ugye ha fiú, akkor verésre nevelik. Ez a legnehezebb helyzet, mert a nő nem fél, hanem helyesli ami történik. De miért?! Mert már ő is ezt a nevelést kapta! Neki is segítség kell, és kérni biztos nem fogja. Hogy hogy lehetne segíteni neki, halvány fogalmam sincs. El sem tudom képzelni. De bár egyetlen pillanatig annyira kiakadtam, hogy beugrott nálam is, hogy meg is érdemli, ha ilyen hülye. azért gyorsan tovaillant ez a pillanat, és rájöttem, hogy bizony elég csúnyán áldozat ős is, méghozzá valószínűleg kiskora óta.

2012. júl. 6. 15:52
 60/83 A kérdező kommentje:
(48% pl. biztos nem használta még az agy nevű szervét, el is sorvadt mára, úgy látom.)
2012. júl. 6. 15:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!