Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg a nő hibája, ha a...

Tényleg a nő hibája, ha a férje/párja jól elveri?

Figyelt kérdés
Hogy egy agresszív beállítottságú férfi ezt mondja, még megértem, hogy miért. De amikor a nők is azt mondják a nőkre, hogy azért verik őket, mert rosszul választották, mert hagyják, és még csak segíteni sem kell nekik, oldják meg maguk.... "Picikét" meglepődtem most.

2012. júl. 6. 14:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
5%

"érett személyiségű felnőtt képes felelősséget vállalni a cselekedeteiért"


Tessék!

Itt a lényeg, megvert az urad, mert félreléptél?

Vállald a felelősséget!:)

2012. júl. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
15%
Igen a nő is hibás, hogy a párkapcsolat eljut idáig.
2012. júl. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 A kérdező kommentje:

Olvasom a fent belinkelt oldalt. Azt hisze mén is ebben a tévhitben éltem eddig:


"Tévhit: A legtöbb ember elítéli a családon belüli erőszakot.

Tény: Sok ember elzárkózik az áldozatoktól, és efféle magyarázatokat gyárt:"Szabad emberek, nekik biztos így jó", "Semmi közöm hozzá, hogy mi történik mások otthonában" (ál-liberalizmus); "Még engem is megütne", "Nem akarok bajba kerülni" (félelem); "Engem is vertek gyerekkoromban, mégis tisztességes ember lett belőlem", "Vannak nők/gyerekek, akik csak az erőszakból értenek" (erőszakos attitűdök); "Ha tényleg lenne ott valami baj, a rendőrség biztos kijönne, és bevinné a bántalmazót" (téves hit a törvényekben és a hatóságokban ); "Jó fantáziája van ennek a gyereknek", "Olyan jóravaló ember az, ismerem, soha nem tenne ilyet", "Ez a nő biztos nagyon kielégítetlen, hogy ilyesmiket beszél" (az áldozatok megkérdőjelezése). A gyakorlatban az áldozatokat messze kevesebben támogatják, mint az elkövetőket."

2012. júl. 6. 15:06
 34/83 anonim ***** válasza:
0%

"ki mondta, h a nő sosem hibás."


A nők mondják ezt.


"azt mondtuk, h nem így kell elintézni. ha megycsal egy nő, mit oldasz meg a pofonnal? még jobban utálni fog. ha ennyire rosszul bánik a férfival, h fűvel-fával csalja, akkor nem volna egyszerűbb ejteni a csajt, mint a hülyeségei ellenérevele maradni vele élni és közben menetrendszerűen püfölni?!"


És a nőnek nem lenne egyszerűbb nem megcsalni a párját? Az éremnek két oldala van, mellesleg a női megcsalás nagyon gyakori,ehhez képest a női megcsalás miatti nőverés csak elenyésző. Ha minden nőt megvernének aki megcsalja a férfit,akkor sok nő menne az utcán lila foltokkal,de nem ezt tapasztalja az ember.

2012. júl. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 A kérdező kommentje:

"A családon belüli erőszak áldozatainak több mint 25%-át akkor is megverik, amikor terhes. (Az ilyen esetek 10%-ában a verés vetélést okoz.) Sokszor épp a terhesség ideje alatt kezdődnek a verések, vagy akkor válnak súlyosabbá."


:(

2012. júl. 6. 15:08
 36/83 anonim ***** válasza:
38%

29: te tudod mi az a depresszió?


nem az amikor simán rossz kedved van, hanem amikor nem telik el a napnak olyan pillanata, hogy jó kedved legyen. és ez megy hónapokig.


és ezt nem az egyén választja, hanem így alakul ha nem jóképű ill ha nem rosszfiú. magyarul az átlagos szerény pasik sorsa.


míg a nő maga választott olyan társat.


érted a különbséget?


nem bírom a kettősmércét...


és ha a személyeskedésnél tartunk: ez nálam már csak múlt idő volt. EGY magam oldottam meg mindent! segítség nélkül...

2012. júl. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
16%

35: az ilyen nőtől elvetetném a gyereket!


ha az orvos a terhesség ideje alatt külsérelmi nyomokat tapasztal a nőn, tartsák bent a kórházban szülésig. szülés után mehet a baba nevelőszülőkhöz ahol NORMÁLIS életet élhet. az anya meg mehet vissza a pasijához.


SENKINEK nincs joga más életét elrontani! Főleg nem egy ártatlan gyerekét!!!

2012. júl. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
És ott ki a hibás ahol a feleség veri a férjet? Erről soha nem beszél senki.
2012. júl. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 A kérdező kommentje:

#36: A depresszió fejben dől el, te választod. A te agyad, a te gondolkodásod, a te döntésed. Tudom-e milyen? Tudom. Én is voltam depressziós és én is kimásztam belőle, segítség nélkül.

A bántalmazott nők jó része nem is gondolná a párjáról, hogy az valaha meg tudna ütni egy nőt. Tehát nem ők választják.

Hol a kettős mérce? Segíteni kell a depressziós embernek is, meg a bántalmazott nőnek is. Kettős mércéd neked van.

2012. júl. 6. 15:16
 40/83 anonim ***** válasza:
36%

"és ezt nem az egyén választja, hanem így alakul ha nem jóképű ill ha nem rosszfiú."


Engem jelenleg is kezelnek depresszióval, és ha valaki azért depressziós, mert nem jóképű, vagy nem rosszfiú, az egyszerűen buta. És nem az ő hibája, hanem valószínűleg a szüleié.

2012. júl. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!