Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sztetek jogos ez a bűntetés a...

Sztetek jogos ez a bűntetés a szüleimtöl? = (

Figyelt kérdés

Kaptam pár rosz jegyet de oan tárgyakbol amivel soha se akarok semmit se kezdeni (matek töri stb stb) és eltiltottak mindentöl géptöl mindentöl meg bulizni se mehetek amig ki nem javitom :( Nem tul szigoruak? Viszont most lesz az 1ik legjobb barátom szülinapja szombaton és naon szeretnék el menni de nem engednek :( H vehetném rá őket? Mert ha nem engednek elszökök én elmeek az tuti de azért jobb lenne ha el engednének :/

15/F


2012. jan. 25. 12:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/100 anonim ***** válasza:
0%

igen oka van hogy ilyen a gyerek. mondjuk tini.

ennyi idösen én is kiakadtam ha nem engedtek el valahova pedig én még bulizos se voltam és jo mondjuk ennyire nem tanultam szarul de a töri meg matek nekem se nagyon ment.

persze nem azt mondom hogy ne tanuljon. én mondjuk ha valamit értettem azt élvezettel megcsináltam. de volt amit az istennek se tudtam. 2 ismeretlenes egyenlet meg törtek meg halmazok. ez tényleg nem kell az élethez,oké a tanuláshoz kell,de az alap élethez elég ha alapmüveleteket tudja meg mondjuk ki tudja számolni a leendö lakása avagy cukrászdájának a méreteit,köbét mittomén. ezek azért nem tul nehezek.


a töri tényleg nem tom mér kell az élethez,de tanulni azért kell.

és mindezek után asszem én se engednélek el.


a többieknek meg: felesleges vitatkozni mindenki a maga kárán tanul.


nekem egy osztálytársam volt aki fanatikusan tanult. angoltanár akart lenni,de ahoz hogy elérje magántanárhoz kellett járnia mivel elég szar volt a tanár a suliban.

tipikus eminens volt. de nem sokan ilyenek. ő ma angoltanár.

felnött fejjel irigylem öt én sose tudtam igy tanulni. bár ö okos is volt, nagyjábol mindent értett.sajnos én nem ilyen vagyok.


irodalombol megbuktam érettségi elött,bármennyire is görcsöltem hogy felfogjam egyszerüen nem tudtam.

a potérettségin is csak azért mentem át mert az irásbelim ötös lett. szobelin abbol is bukta volt.


ezzel csak azt akarom mondani hogy nem mindig ér valamit ha görcsösen tanulsz. de ha érted a leckéket akkor érdemes.

2012. jan. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/100 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj az én példámból.


12.-es vagyok, hamarosan be kell adnom a továbbtanuláshoz a jelentkezésem, és nem is tudom, hogy mit akarok csinálni, mert semmi nem érdekel. Komolyan, egyszerűen semmi. Én is ellinkeskedtem a középiskolát, és nem hallgattam a szüleimre, hogy tanuljak. Informatikus akartam lenni, de nem megy a fizika és bumm, az is elvárás. Miért? Mi köze van a fizikának hozzá? Semmi, de kell, és ez a lényeg. Kis ember vagyok én egyedül, és te is, hogy megmondjuk, hogy amit tanulunk baromság. Ha egyszer kell, akkor kell, ez van.

A bulizás meg. Ne nevettesd már ki magad. Egy-két hétvégét kibírsz hogy otthon vagy, és a kezedbe veszed azt a rohadt könyvet, és bebizonyítod az ellenkezőjét annak, aminek most itt leírtad magad: Egy írástudatlan, lusta, idióta, lázadó kis kamasz, aki nem érti meg, hogy ha nem tanul, akkor még a hőn ámított cukrászdája sem lehet meg, de még egy egyszerű mekdonálcos eladónak is buta lesz. Vagy annak talán nem, de havi 80ezerből akarsz megélni?


Inkább most gyere rá, hogy a szüleid azért noszogatnak a tanulással, hogy neked jobb legyen, és ne akkor, mikor én, mert kőkemény következményei lesznek. 1 hetem van az életemről dönteni, alig alszok, azt se tudom mit csináljak, ideges vagyok. Vannak ötletek, de mindig kapukba ütközöm, mert valami, ami tantárgy kellene az adott szakmához, az nem megy. Így most van 2-3 hónapom bizonyítani, hogy igenis életképes vagyok, hogy elmenjek főiskolára, vagy legalább egy OKJ-s jól keresett szakmám legyen.

Ezt akarod?

Ha ezek után sem vagy képes felfogni, amit itt mindenki ír, akkor előre sajnállak, de nagyon, mert nagyon csúnya pofáraesésben lesz részed.


És gyakorold a helyesírást, mert ahogy írsz, nem csak hogy idegtépő, de még zavaró is, mert olyan, mintha egy 4 évesnek magyaráznám az élet dolgait.

2012. jan. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/100 anonim ***** válasza:

ma 18:11


Te figyelj már...Tudod ugye hogy jövőre is beadhatod a jelentkezésed? Meg az utáni évben is? Plusz ha egy tantárgyból jobb eredmény kell, akkor érettségizhetsz újra. Ha több pont kell, csinálhatsz nyelvvizsgákat. Ismerd a rendszert, és ne stresszelj.

2012. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/100 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! 1. Jogos a büntetésed. 2. Az oké hogy vannak terveid, de azzal hogy van a kis fejecskédben egy képlet hogy miként lesz a jövőd, a nagy büdös semmire mész vele! Hallottál már olyat hogy azért tenni is kell valamit hogy megvalósuljanak az álmaid drágám? 3. Oké hogy azt HISZED hogy a matek nem kell majd meg a történelem, de a nyelvtan? meg a többi tantárgy? Mert az látszik hogy nyelvtanból sem vagy túl jó... 4. 2es átlaggal nem fogsz nyitni semmilyen helyet, sőt, örülhetsz ha egyáltalán felvesznek egy cukrászati suliba! 5. Ezek az emberek nem véletlenül papolnak itt neked, a fele tapasztalatból beszél (köztük én is). Szerinted veled majd másképp lesz? 6. Azzal szerintem sincs baj hogy elmenj bulizni, havi egyszer 15 évesen belefér, a felfogásoddal van a nagy baj!! De hogy a kérdésedre is válaszoljak... semmi olyat nem tudsz mondani a szüleidnek hogy elengedjenek, ha meg olyan naívak hogy mégis rátudok őket venni valahogy, akkor nagyon sajnálom őket, veled egyetemben!!
2012. jan. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/100 anonim ***** válasza:

Leírták előttem 20-an, leírom én is...


Te (és most ne haragudj meg kedves kérdező, de ha megharagszol se érdekel) buta vagy. Egyrészt, ami a legjobban zavar, az a nagyon nagyon rossz helyesírásod. Másrészt, mert a hozzáállásod pocsék. Oké, fiatal vagy, bulizz, na de cserébe kéne valami, hogy a szüleid kiérdemelten engedhessenek el oda.. Harmadrészt pedig azért vagy buta, mert rohadtul nem hallgatsz a szüleidre. Én is így voltam, most egy szar OKJ-s képzésen vagyok, ami kb. semmit se ér. Tanulj a mi hibánkból (többen említették, hogy ők sem hallgattak a szüleikre, és megszívták), de ha a butaságod végett mégse tudsz.. hát akkor vessél magadra, majd tanulsz a sajátodból.

2012. jan. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/100 anonim ***** válasza:

#92, 18:11-es

Miért kell a fizika infó szakra? Ne viccelj már, ezt komolyan kérdezed?:D

Mi van, ha mondjuk a céged kap egy megbízást, hogy fejleszteni kell egy híd-tervező programot. Akkor Te azt fogod mondani, hogy jaj én ebben nem veszek részt, mert ugyan a programnyelvet ismerem, de a fizikához nem konyítok? Vagy mondjuk bekerülsz egy játékok grafikus motorját fejlesztő vállalathoz. Szerinted ott sem kell a fizika?

Persze, nem mindenki csak ezek közül választhat, IT területen is el lehet helyezkedni. De az egyetemen is alapozó tárgyakkal kezdesz, szóval a szakosodás előtt képesnek kell lenned megoldani a fentebb említett problémákat is. Más kérdés, hogy mondjuk utána soha többet nem fogod használni, de azt kijelenteni, hogy a fizikának semmi köze az informatikához elég merész dolog:) Képzeld kémia szakosként nekem is kell fizikát tanulnom, de nem berzenkedek. Túl leszek rajta, és kész.

2012. jan. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/100 anonim ***** válasza:
Jogos, képzeld, de ha degeneratív akarsz lenni, maradhatsz, bulizz csak és tartsd a barátod szülinapját a legfontosabbnak.
2012. jan. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/100 anonim válasza:

Áááá nem fontosak ezek a tantárgyak........ jó dolog -12 fokban utcát söpörni.



Ja várj, mégsem!!!!!!!!!!!

2012. febr. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/100 anonim ***** válasza:
jó dolog 120 ezerért utcát söpörni.
2012. febr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/100 anonim ***** válasza:
Na végül nyitottál saját cukrászdát?
2021. jan. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!