Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek a szüleimtől...

Hogyan legyek a szüleimtől független?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, sokat vagyok itthon. Ha egy picit elmegyek, már kérdezik merre voltam. Nem akarom hogy tudjanak rólam mindent! lehetséges egyáltalán?
2011. júl. 14. 01:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Majd 2 év múlva. Addig ők a felelősek érted.
2011. júl. 14. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%

Amíg csak megkérdezik, merre voltál, és nem olvasnak a fejedre minden fillért, amit rád költöttek, nem dobnak ki otthonról abban, amiben éppen vagy, örülj a szerencsédnek!

Érthető, hogy kamaszként egyre nagyobb igényed van a magánéletre, bizonyos privát térre, arra, hogy a szüleid ne tudjanak rólad mindent, de most még ők felelnek érted, és nem csak most, hanem mindig is félteni fognak, a szülők már csak ilyenek (normális esetben).

2 év múlva már semmi akadálya nem lesz, hogy önállósodj. Az egyik módja, hogy most elkezdd, a nyári munka. Addig se vagy otthon, és még pénzt is keresel, ha pedig haverokkal végzed, jó buli is lehet.

2011. júl. 14. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Bocsáss meg, de nem az volt a kérdés, hogy mikor... Egy buliba nem mehetek el..stb. Nem az a típus vagyok, aki járna egy lánnyal, de szeretem a lányokat, szeretek időt eltölteni velük, de nem akarom hogy tudják mikor vagyok lánnyal, mikor nem és hogy kivel vagyok. Velem egykorú srácok éjféltől reggelig bulizhatnak... nem azt várom, hogy úgy legyen, mintha 18 éves lennék, de már 10 éves sem vagyok. Engedékenyebbek lehetnének. Mivel tudnám elérni?
2011. júl. 14. 02:38
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Vigyél jó jegyeket, menj el dolgozni (nyáron), segíts otthon. Bizonyítsd be, hogy nem vagy gyerek.
2011. júl. 14. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Engem 15évesen vert el anyám utoljára, utána nem bírt el velem. Viszont basztatott,míg 18 lettem. Aztán hamar sereg, leszereltem és már költöztem is el otthonról.

Na most az, hogy megkérdezik merre jártál miért olyan nagy tragédia?

2011. júl. 14. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ők csak érdeklődnek. És hidd el, jó az. Én hamar leléptem otthonról, egy ideig nap mint nap hívogatott anyám, aztán egy idő után már nem... pocsék egy érzés volt, hogy tojik a fejemre...

Ülj le és beszélgess velük. Nyilván azért kérdezősködnek, mert semmit nem tudnak rólad. Ami publikus dolog, azt mondd el nekik, mielőtt egyáltalán megkérdeznék. Így megnyugszanak, hogy tudják mi van veled, és békén fognak hagyni.

2011. júl. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Vree ***** válasza:

Egek, ennyi sírós arcot...:D Az nem esik le, hogy tizenéves korban pont az a dilemmája a legtöbb embernek, hogy szeretne egy kis "saját" teret? Aki letagadja hogy vele is így volt az hazudik. Azt meg nem a kérd.-en kell leverni ha nektek sz*r gyerekkorotok volt.


Én azt mondom. jól teszed ha törekszel erre. Gondolom aggódhatnak is érted (pláne ha lány vagy). Alapvetően vagy szembeszegülsz velük, elkönyvelik hogy lázadó korszakban vagy, sok veszekedés stb. amíg kijelölitek a "határokat". Nem ez a jobb megoldás. A másik az bizalom kérdése a dolog igazából. Nem tudom mennyire bíznak benned most, mennyire vagy megfontolt, komoly vagy önálló. Ha nem nagyon akkor valamennyire igazuk van ha nem merik még elengedni a kezed, mert tényleg bajba is kerülhetsz. Gondold el, hogy a legtöbb szülő úgy kezdi, hogy felelős érted, és már 16 éve ebben élnek. Türelmesen meg kell mutatnod hogy már tudsz magadra vigyázni. Ha más nem megy, mobiltelefon nem megoldás? Ha van nálad és mindig el tudnak érni az sokaknak megnyugtató.

2011. júl. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Vree ***** válasza:
(bocsi, nem az előzőnek szólt)
2011. júl. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

független csak akkor leszel a szüleidtől ha már dolgozol és nem laksz otthon. Amíg iskolába jársz és nincs kereseted nagyon is függsz tőlük. Te nem függetlenséget akarsz hanem egy kis szabadságot és a kettő nem ugyan az.

16 éves vagy már nem kis gyerek ez igaz én megértem, hogy szeretnél éjszakánként tovább kint maradni és szerintem kell is az egy fiatalnak, hogy a szülei olykor olykor beleengedjék az éjszakába, mert látni kell és tapasztalni.

Ha kérdezik hol voltál vagy hogy hova mész az csak azért van mert szeretnének tisztában lenni azzal, hogy merre keressenek ha baj van. Ez nem olyan nagy tragédia.

2011. júl. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Miért olyan nagy baj, ha megkérdezik, hová mégy? Megmondod és kész. Mi titkolni való van rajta? Elmentem moziba, plázába, ki a parkba, dumáltunk a haverokkal. Mi van ebben?

Hidd el, sokkal rosszabb lenne, ha rád sem bagóznának.

2011. júl. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!