Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék független lenni...

Hogyan tudnék független lenni a szüleimtől és a páromtól?

Figyelt kérdés

Közös háztartásban élünk a szüleimmel!

Mióta kapcsolatban élek, 1,5éve úgy érzem haszontalan vagyok!

Se a párom, sem a szüleim nem vesznek komolyan, úgy értem, nem nagyon számít a véleményem, valahogy úgy tudnám leírni nem sokat vizet zavarok!

22éves vagyok, leérettségiztem, mióta lehet 14 éves korom óta eddig minden nyarat végigdolgoztam, és a suli után azóta is folyamatosan dolgozom, de sajnos a munkahelyem szezonális, igy most jelenleg munkanélküli által finanszirozott tanfolyamra járok, de várnak vissza dolgozni nyárra!

Az is a baj, hogy anyukámal és a párommal közös a munkahelyünk!

Van egy tesóm, neki már családja van, most 4hónapo a kislánya, Ö külön él tölünk, de Ö a szent a jókislány a mintagyerek, mert meg elég nagy túlzással ugyan , de meg tud állni a saját lábán!

Anyu segiti Öket mndenben, az unokát , mindenki imádja!

Mivel nekem most nincs munkám, a párommal kettem az Ö fizetéséböl élünk!

Ez engem nagyon zavar, hiszen rá vagyok utalva, igaz a munkanélkülimet odaadom neki, de a szügséges dolgokat mégis csak Ö veszi meg nekem!

Néha kérek anyutól pénzt, de ezt mindig visszaadom neki, de akkor is nagyon rossz érzés, hogy nem tudok független lenni, és nem csak anyagilag!

Mindenben rájuk vagyok utalva!

PL. ez a tanfolyam is!

Nehéz a bejárás másik váosba és folyton alkalmazkodnom kell, valakinek a családból mindig hoznia vinnie kell, hogy, el tudjak járni!

A közös háztartásaba nem nagyon tudun pénzt adni, és tudom, érzem, hogy anyut ez zavarja!

Most is van adóságom anyunak, és nagyon rossz, hogy nem tudom neki visszaadni...

karácsonyra anyutó kértem pénzt, hogy a páromnak tudjak ajándékot venni!

Én szerettem volna már régóta egy laptopot, néztem is egy használtat, de a párom azt mondta, inkább vegyünk újat!

Mivel van ilyen áuvásárlási kártyánk, gondoltuk arra veszük meg, és apránként fizetjük vissza a hitelt, mivel egyben nem tudnánk kifizetni!

Ebböl volt nagy veszkedés, ugyanis most le van árazva az a laptop és Én szerettem volna most megvenni!

A kártya szintén anyukámé, de szivesen odadta nekünk!

Ma apu és a párom elmentek , hogy akkor megveszik, de mivel nekem meglepetést akartak szerezni karácsonyra, kitalálták, hogy azt hazudják nekem , hogy nem tudták megvenni, mert letiltották a kártyát, vagyis, hogy azt tudtam, hgy van rajt törlesztö , és akkor ezt hazudták nekem!

Én persze rögötn el kezedem szikozni, hogy ilyen nincs, (megjegyzem tudom, hogy müködik egy kártya)és ebböl lett nagy veszkedés!

Hazaérve kérdeztem anyut, hogy hogyan lehet ez, nagyon ideges lettem, és akkor mondta párom, hogy ne izguljak megvették a laptopot....

Anyu megharagudott rám, most mindenki szemébe Én vagyok a hibás, mert nekem drága laptop kell karácsonyra, meg hogy teljesen felesleges stb..

Én mondtam a páromnak, hogy nem kell a laptop, vigye vissza, mert látom mekkora baj lett belöle , és, megkérdeztem töle, hogy miért kellett idegesiteni, hogy zárolták a kártyát!

Az tünt fel, hogy mindenki mást mondott a kártyáról...

Lelkiismeretfurdalásom van, hogy kikönyörögtem azt a laptopot!!!

Meglettem volna nélküle is, de nagyon zavart, hogy hazudtak nekem, pedig tudom, hogy meg akartak lepni vele szenteste!

De tudják rólam, hogy utálom a mglepetéseket!!!!

Mióta nem dolgozom, nagyon magam alatt vagyok, sehol nem találtam magamnak munkát, elegem van ebböl a pénztelenségböl, hogy még ez a karácsony sem lehet olyan amilyennek elképzeltük!

nem találom magamat, csak azt tudom, hogy Én nem ilyen voltam, egy életvidám lány voltam, mindig pesszimistán álltam mindenhez, most meg nincs értelme az életemnek!

A párom pedig még jobban ezt súlykolja belém!Én semmihez nem értek, nem tudok fözni-sütni, takaritani, lust vagyok, nem csinálok semmit stb...pedig Én annyira szivesen megcsinálnék mindent, de semmi komolyat nem biznak rám!

Mindenben rájuk vagyok utalva!

Már egy teát sem tudok megcsinálni, mert inkább a párom megcsinálja helyettem!

A mosógépet nem tudom elinditani, mert nem tudom hogyan kell, és azt Ö csinálja!

ÉN NEM VOLTAM ILYEN? NEM VAGYOK ELKÉNYEZTETVE!!!

Tudom mások örülnének, ha ilyen párjuk lenne, de Én most azt érzem nem tudok vele élni, ha ez igy marad én elvesztem teljeen önmagamat!!!


2010. dec. 20. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Mi itt a kérdés? Ha úgysem kell csinálnod semmit otthon, akkor ülj le a gép elé és keress másik, nem szezonális munkát. Ha elég sok helyre jelentkezel, már csak a nagy számok törvénye alapján is találsz valamit.

Az meg milyen, hogy azért nem tudsz semmit csinálni, mert a párod emgcsinálja??? Tessék nekiállni, amikor nincs otthon, vagy eleve nem bejelenteni előre,hogy "most el fogom indítani a mosógépet" és várni, hogy megelőzzön.

Ne haragudj, de itt csakis te vagy a hunyó, mert képtelen vagy a sarkadra állni és csinálni bármit is.

2010. dec. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Félre ne értsetek, nem vagyok nagyravágyó anyagias dög!!!

Mondom beértem volna egy haszált laptoppal is!

Nem a laptopon van a hangsúly, hanem azon, hogy elkényelmesedtem a párom mellett...

Mert mindent megtesz nekem!

De Én megfulladok töle!

Nem akarok igy élni!

Amit Én csinálok senkinek nem jó...egy rakás szerencsétlenség vagyok!

nem sajnáltatni akarom magam, csak nem tudom!Mindg elhatározom, hogy holnaptól megváltozm jó kislány leszek, segitek itthon , leveszem anyukám válláról a terheket stb..de mindig történik valami ami miatt ez nem valósul meg!

2010. dec. 20. 19:48
 3/13 A kérdező kommentje:

van mit csinálnom, mert most vannak a vizsgák és ezerrel tanulok, ma is vzsgáztam,csinálom itthon a dolgom, persze, azt nem hagyom , hogy a bugyijimat is Ö mossa átvitt értelmeben irtam!

Már százszor kértem,és mondtam neki, hogy majd Én megcsinálom, de nem hagyja!!!!

Föznék Én valamennyire tudok is, de anyu meg azt nem hagyja , hogy elbesszak egy kaját!

Mindg kérdezek, hogy JÓ IGY _EZ KELL BELE? IGY KELL CSINÁLNI, és azt érzem, hogy anyunak nincs türelme hozzám, elmagyarázni a dolgokat!

Ma is vettünk karácsonyfát, kérdeztem telon anyutól, hogy milyen legyen, kicsi-nagy?sürü ágú, vagy ritkább, és azt mondta-engem nem érdekel, csak ne legyen drága, olyan lesz amilyent hoztok, pedig tudta, hogy nem kell kifüzetnie, nem is vártuk volna el!

ha megkérdezem, hogy mit vegyek neki karácsonyra azt mondja hagyjam békén!

Pedig tudom, hogy nagyon nehéz eltalálni, mit szeretne, vagy mi tetszik neki!

2010. dec. 20. 19:55
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
tulajdonképpen, mi akadálya van annak, hogy elmenj melózni?
2010. dec. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Érettségim van a szakámát ugye most csinálom, beadtam a jelnetkezésemet, önéetrajzomat nagyon sok helyre, de mindenhonnan azt a választ kaptam , hogy sajnos az Ön képzettsége nem felel meg az álatlunk elöirt követelményeknek!

s msot már nem tudok elmenni dolgozni sem, addig amig tart ez a tanfolyam...vagy elmehetek, de akkor vissza kell fizetnem a tanfolyam árát!

Csuapán ennyi oka van!!!

2010. dec. 20. 20:12
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

ne írj màr minden mondat végén felkiàltó jelet!!!!

olyan hülyén hangzik a fejemben emiatt mikr olvasom-.-


a pesszimista meg szerintem optimista akart lenni mert különben nincs értelme..


am szerintem meg nem tudsz mit csinàlni.ha lesz munkàd lesz pénzed is

2010. dec. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Könnyen manipulálható vagy és a semmiért is bűntudatod van. Ne csodálkozz, hogy nem tisztelnek.
2010. dec. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Legalább a párodat lecserélhetnéd. Ha nem vesz neked egy kastélyt ajándékba, nem fizet annyit, hogy megérje.
2010. dec. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

azért van a béka popója alatt az önértékelésed, mert nem dolgozol.

nem érzed azt, hogy hasznos vagy, nem tudsz igazán hozzájárulni a háztartáshoz.

a munka tartást ad és önbecsülést.

ennyi.

2010. dec. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem is TE vagy a hibás!

Ezen kár filózni.

Ha nem megy ezzel a pasival küldd el, akkor csak neked kell meglenned a saját családoddal. Így anyagilag is más lenne, meg nem kéne mindenkivel "harcolni".

A szüleid tuti csak jót akarnak.

Amúgy meg, ha már belevágtál a tanfolyamba, akkor szépen csináld végig, az sem lenne túl biztató rád nézve, ha otthagynád.

Szóval tényleg állj a sarkadra, mert az nagyon gáz, ha egy teát is a pasid csinál neked meg és ő mos. Néha poénnak, vagy kedvességnek elmegy, de ez nagyon szégyenlésre méltó!

És lehetőleg ne másban keresd a hibát.

A laptoppal meg annyi,ha a rezsibe sem tudtok beszállni, minek nektek noti???

Ezt a gondolkodást szintén nem értem...

Ha meg a szüleidnek nem gond, hogy nem szálltok be a rezsibe és szívesen segítettek a vásárlásnál, akkor meg ezen ne rágódj..

Szóval nem minden más, mint aminek tűnik! :)

2010. dec. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!