Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem havi 100e at ad az...

A férjem havi 100e at ad az exének 200at keres, a gyerek miatt adja állitolag nagyon szereti a gyereket. Szerintetek ez normális? És emiatt nem akar közös babát

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 12:18
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem normális, HA ti nem nélkülöztök. Amúgy amit hazavisz pénzt, az közös annak az összegnek a kivételével, amit a bíróság az előző családjának megítélt. Ha ő annál többet ad, akkor azt meg kéne dumálnotok. Külön kasszán vagytok, hát akkor.. ja... vannak a külön kasszának (is) becsapós dolgai...

Ha nem nélkülöztök, és a közös (normális, indokolható) tervekre is jut, akkor nem sok.

2011. jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
85%

Azzal egyet értek,hogy egy gyerek sok költség,de 100ezer azért elég sok...Főleg,ha úgy számolsz,hogy nem csak apja van,az anyjának elvileg kb. ugyanannyit mellé kéne tennie...Ha ezt veszed 50 ezer is elég,még akkor sem mondható zsugorinak a párod...Az én párom volt felesége is egy darabig próbálta pumpolni a barátomat,de szerencsére már nagyjából leállt vele (ilyenek,hogy vetetett cigit a barátommal,aztán ,,elfelejtette" kifizetni meg hasonlók).Most a barátom fizeti normálisan a gyerektartást,mellett majdnem minden péntek délután és szombaton nálunk van a gyerek,ilyenkor megvesz neki sok mindent,amit szeretne,de nem adja a fél fizetését az exének...Elvégre nem asszony-,hanem gyerektartást fizet.


21/L

2011. jan. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 A kérdező kommentje:
nem beszéltük meg! nem tudtam rola hogy 100e ad.ledöbbentem.a nö kér ennyit. és ezen felül még hétvégén itt a gyerek veszünk neki cuccokat stb..Anyuka kikent kifent szolis mükörmös szökitett luvnya nem dolgozik ugyhogy magára költi. Én 100 ezret keresek. A férjem fizetéséböl jó ha marad 60, ugyanis hétvégi 10 es mindig elmegy a kislányra akit én is szeretek egyébként de ezen a 100ezren kiakadtam és a nönek uj pasija is van mercis sztrem támogatja ö is.bársony klinikán volt most 250 ezerért végleges szörtelenitésen vajon miböl? és a férjem eltitkolta elölem a 100at ez bánt mikor kérdöre vontam mondta idegesen hogy na ezert nem askarok 2. gyereket. mit tegyek?
2011. jan. 13. 12:40
 14/67 anonim ***** válasza:
92%

A férjemnek van egy közel nagykorú lánya az előző házasságából. Néha irdatlan összegeket költ rá, de nem is szólok bele, mert az ő gyereke.

Egyedül akkor szóltam bele, amikor a volt feleség a gyerekre hivatkozva le akarta húzni pénzzel. Mondtam, hogy ha a gyerek kér valamit, akkor kocsiba kell ültetni, elvinni, megvenni. Ha be kell fizetni, akkor az intézmény pénztárába, vagy a különtanár bankszámlájára, táborszervezőére, stb. Direktben.

Mert a gyerekét támogassa korlátlanul, de az amúgy jól kereső exfeleség harmadik plasztikai műtétjét mégse ő finanszírozza.

2011. jan. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem meg nem normális. Havi 50 ezerből is bőven kijön egy iskolás gyermek eltartása. Főleg ha azzal is számolunk, hogy nem csak az elvált szülő köteles tartani a gyereket, hanem akinél el van helyezve. Ha még anyuka is hozzáteszi azt a 100-ast, akkor kétszáz rongyból már elég szépen eltengődik az a gyerek.

Én egyet értek azzal, hogy ha valaki elválik, attól még szeresse az otthagyott gyerekét, de ne az új családja rovására. A százezer forint szerintem túl sok.

2011. jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
96%
Elég érdekes dolgok ezek. Én 4 éve vagyok együtt a párommal, van 2 gyermeke az exétől. Irreálisan sok gyerektartást fizetett annak ellenére, h a gyerekek a hónap felét nálunk töltötték. Az asszony pedig 3 évig nem ment el dolgozni, hanem felvette az összes segélyt és járulékor a gyerekek után, ilyen-olyan támogatás, gyerektartás stb. Mi meg a saját életünkkel nem haladtunk sehova, lakáshitel a nyakunkba és stb. Mire a párom is rájött, h alig költ a gyerekekre a kapott pénzből. Mellette minden mást:ruha, cipő, stb. ugyanúgy megvettük mi is a gyereknek. Bírósági úton lecsökkentettük a gyerektartást, érdekes mód, anyuka is elment dolgozni. Most várjuk az első közös gyerekünket, és a másik 2 ugyanúgy megkap mindent, sőt a párom a láthatást is át akarja venni! Büszke vagyok rá! De nem kell mindig az anyukát sajnálni, mert néha csak felhasználják a gyerekeket az exük ellen!!!
2011. jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
67%

Azért, mert sok apa válás után filléreket fizet gyerektartás címén, vagy semmit, mert elhanyagolja az előző kapcsolatából született gyerekeket, még nem normális, csak általános és sajnos elfogadott a többség számára.

Az, ha egy apa háttérbe szorítja az új kapcsolatát és erőn felül segíti az előző kapcsolatban született gyerekét, nem általános, de ettől még lehet normális.


Az már más kérdés, hogy Te ezt így el tudod-e fogadni, tudsz-e így vele élni, vagy olyan társra vágysz, aki a Te szempontjaidat is figyelembe veszi.


Megismerkedtem egyszer egy olyan férfival, akiről később kiderült, egy fillért nem adott a gyerekei felnevelésére válás után. Úgy gondolta, az tartsa el a gyerekit, akivel él. Elzavartam őt, mert ilyen embert nem tudok tisztelni.


A jelenlegi párom támogatja anyagilag a saját 3 gyerekét, a saját szüleit, segíti mindenben az exét, az ex anyósát, az exe előző házasságából született gyerekekeit. Kb a fizetése 2/a-a elmegy azokra, akik segítséget várnak tőle. Mi nem akarunk közös gyerekeket, így nálam ez nem okoz nagy problémát, de meg tudom érteni, hogy ez neked így nem perspektíva, másképp képzeled a közös jövőtöket.

2011. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
90%
Te jo eg, melyik dimenzioban el a valaszadok tobbsege? Mi anyukammal 80 ezer forintbol eltunk ketten, na jo csaladival egyutt 100 ezerbol. Azert valahogy csak felnottem, nem kaptam ugyan mp4-et nem jartam kulon orara, meg magantanarhoz, rendesen tanultam az allami iskolaban. Na most ha az a gyerek kozos, akkor ha apuka ad 100 ezret, ez anyukatol is elvarhato. Ne magyarazza meg nekem senki, hogy egy akarmennyi idos gyerek havi 200 ezer forintot "elvisz" a haztartasbol. Ez egesz egyszeruen sok, havi 30-40 ezer forint boven eleg lenne, apuka reszerol, ha mondjuk anyuka is dolgozna.
2011. jan. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
74%
A másik, kinek mi a sok. Egy gyereknek azért nem veszünk minden hónapban új ruhát stb. Az én szüleim ketten visznek haza kb. 100ezer Ft-ot. Kaja, rezsi, és ennyire futja. Szerintem egy gyerek nem kerül havonta annyiba. Mi is támogattuk mindenben az exet, aztán hozzánk dobták be a levelet, h nincs befizetve a koleszdíj...kérdem én, akkor mit fizet be a gyerektartásból, ha nem ezeket. Főznije nem kell, mert a kicsi oviban HHH-s, a nagyobb meg koleszban eszik. Egy hónapban két hétvégét kell bevásárolnia, mert a másik 2-őn nálunk vannak. Ugyanannyit van a gyerekekkel, mint mi. És mi fizetjük a feltöltőkártyát a gyereknek, meg zsebpénzt is kap. Mi kell még? Az biztos, h szeretni kell a gyerekeket, de nem pénzelni az anyukát!
2011. jan. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez nagyon sok. És ne haragudj meg, de ez nem ok arra hogy veled nem akar gyereket. Annak inkább az az oka, hogy nem vagy elég fontos neki. Én a helyedben nem reménykednék hosszútávú kapcsolatban.


Az én apukám is elvált. Igyekezett mindíg támogatni a másik házasságból született fiát is, de nem erőn felül, és a mi rovásunkra. Anyumat a mai napig imádja, és nem volt kérdés hogy vállalnak gyereket.

2011. jan. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!