Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, ha egy...

Szerintetek normális, ha egy gyerek elmeséli a szüleinek a szüzessége elvesztését?

Figyelt kérdés
Szerintem nem. Ez már annyira intim téma. Én se vagyok kiváncsi a szüleim szexuális életére. Ti mit gondoltok erről?
2011. aug. 5. 18:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
azis normális ha elmondja meg azis ha nem
2011. aug. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Normális módon így kéne lennie. Csak "mai" szokások szerint nem az.

- 2 évig jártam az ország legjobb pszichológusa óráira :)

2011. aug. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Az hogy én kivel hogyan mikor hol vesztem el az az én magánügyem, nekik ehhez semmi közük. Ahogy nekem sincs semmi közöm az ő szexuális életükhöz.
2011. aug. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felfogastol fugg. Van, ahol ez normalis, van, ahol nem. De tudod, az az igazsag, hogy az olyan csaladokban szokott problema lenni (pl. tini terhesseg, elszokes, titokban eskuvo), akik nem szoktak beszelgetni melyebb dolgokrol. Aki fel van vilagositva, az sokkal normalisabban kezeli a dolgokat es nem kerul bajba. A statisztikak is ezt mutatjak. Szoval en nem zarkoznek el elole, ha a gyerekem el akarna mondani. A szex is az elet resze. En eleg konzervativ vagyok es annyira nem is erdekel a szex, de szerintem fontos rola beszelni a gyerekekkel.
2011. aug. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez pont az a téma ami már nem tartozik rájuk. Ha már valaki úgy érzi, hogy elég felnőtt ahhoz, hogy szexuális életet éljen akkor ezt a szülei orrára már ne kösse, ez legyen az ő és a partnere magánügye. Gondolom a kellő felvilágosítást megkapta, ha meg nem akkor ott a szülők hibáztak és azon már az se segít ha a gyermek elmeséli a dolgot.
2011. aug. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Gyakran beszélek anyámmal a szexuális életemről, és ő is az övéről. Szerintem baromira az élet része ez is. De közeli és jó kapcsolat kell az biztos.
2011. aug. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem normális.

Intim dolog, és magánügy.

Ebben az életkorban kezdődik az, hogy az embernek lesznek titkai, és magánélete, hiába él a szülőkkel, már nem kell mindent tudniuk.

Úgy is sejtik, vagy tudják, hogy már nem szűz a gyerekük.

Elvégre nem hülyék, vagy vakok.

Szerintem nem kell elmondani.

És tolakodás megkérdezni is, hogy "Szűz vagy-e még?"

Tolakodás és tapintatlan dolog.

2011. aug. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Ez igaz én sem 16 évesen beszélgettem velük ilyesmiről. De 24 évesen amikor már normális, rendszeres dolog a szexuális kapcsolat, akkor miért ne lehetne akár erről a témáról is trécselni?
2011. aug. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Végülis azt se beszéli meg senki a szülőkkel, hogy hogyan, mennyi ideig és milyen pózban sikerült egy gyermeket "összehozniuk". Pedig ez is pont olyan nagy dolog mint a szüzesség elvesztése.


Ez magánügy, 2 emberen kívül nem tartozik másra!

2011. aug. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

Húszon felül vagyok,és engem állandóan anyám tiltott mindentől.Ez odáig vezetett,hogy volt,hogy el is szöktem otthonról.Volt,hogy a szerelmemhez,volt hogy csak buliba.Sose derült ki.Viszont kb 5 éves koromtól kezdve arra nevelt,hogy majd valaki meg fog erőszakolni a bokorban.És ez felnőttkoromban is mindig mondogatta.

Mindig lenézte azokat a barátnőimet,akik kitűnő tanulóak voltak és cserében a szüleik megbíztak bennük,fiatalos szüleik voltak,és már 15-16évesen lett több éves hosszútávú kapcsolatuk.Ellenben engem mindig lenézett,lekövérezett,sosem engedett semmit,még mikor 4,5felüli átlagot produkáltam.Egy időbe nem is hívtak sehova a barátaim.

Innentől kezdve (ja és ez még semmi,tényleg elég gonosz anyám van,elmebeteg sajnos..szerencsére már nem lakunk együtt!),soha semmilyen szexuális élményemről és férfiakkal való kapcsolatról nem számoltam be neki.Nem is ismer.


De azt tudom,hogy mindig is szerettem volna egy igazi,támogató anyukát,akinek elmesélhettem volna a gondjaimat.Kezdve az önértékelési problémáktól a szüzesség elvészétén át a baráti kapcsolataimat és bármit ami velem történik...


Ha lesz egyszer egy kislányom,vagy kisfiam,szeretném ha kialakulna egy igazi bizalmi kapcsolat,amiben ha nem is meséli el az első szexuális élményét,legalább nagyjából betudom tájolni azt az időt,amikor éppen már valakivel együtt van és megbízik benne,hogy védekezik,és randevúzik.24n

2011. aug. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!