Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én látom rosszul? Vagy túl...

Én látom rosszul? Vagy túl anyagias lennék?

Figyelt kérdés
Másfél éve vagyunk házasok, jól megvagyunk, de valami mégis zavar. Kezdetektől külön kasszán vagyunk, ami részben jó, hiszen egyikünknek sem kell beszámolni, ha venni akar valamit magának. Pénzügyekről sosem beszéltünk, sőt, amikor bankszámlát nyitott magának, akkor sem volt róla szó, hogy legyen közös bankszámlánk, vagy hozzáférhessünk egymáséhoz. A lakbért én fizetem + a vásárlást, a csekkeket pedig ő. Sokat dolgozik és szereti is a munkáját, előfordul, hogy egy héten alig találkozunk. Nekem átlagos fizetésem van, amiből nem nagyon tudok félretenni, neki jóval az átlag fölött van a pénze és szépen tud félretenni. Amíg nem voltunk együtt, nekem is mindig volt lekötött pénzem, ez azóta megszűnt. Gyereken is gondolkodunk, de nekem kétségeim vannak ez ügyben. Részben a sok meló miatt valószínűleg rám maradna a gyerek, részben meg az anyagiak miatt. Akkor hogy oldjuk majd meg a külön kasszát? Egy pasinak nem feltétlen azon jár az esze, hogy a gyereknek ruha, cipő, játék kell, ezt pedig én nem tudom finanszírozni. Most is úgy érzem, hogy a fizetéseinkhez mérten én többet vállalok. Lehet, hogy ez most nagyon is anyagiasnak hangzik és más örülne, ha csak annyi lenne a gondja, hogy a férje jól keres. Engem mégis zavar, mert úgy érzem, a több pénze + egy gyerek vállalása miatt függésbe kerülök tőle, ezt pedig nem szeretném.
szept. 15. 11:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
92%

Magyarul ő rhadtjól keres, és mellette smucig... :D


Ez az egész arra megy ki, hogy ő élhessen az életszínvonalán, de mellette van ingyen punci, tiszta ruha, stb.


Ami köztetek van, az NEM házasság. Válnék.

szept. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
100%
ANnyit tudok mondani, hogy eszedbe ne jusson szülni olyannak, aki külön kasszán akar gyereket nevelni.
szept. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:

Pénzben kifejezve mennyit fizetsz te lakbérre, és mennyit költesz kajára?

A párodnak mennyibe kerülnek havonta a csekkek?

Így nagyjából is jól láthatóak az arányok.

szept. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
100%

"Igazatok van mindenben de a 41-nek arra irtam hogy bárki regisztrálhat ide mert senki nem ellenőrzi le, hogy ki hány éves tehàt hazudhatnak."


De te is. Lehet, hogy te vagy a 15 éves troll, akinek nincs férje.


A férfiaktól amúgy ez tipikusan ilyen "ellegyintése" a problémának. Aki mást mond, az hülye, mert biztos nő, gyerek, fiatalabb, máshol lakik, buta...

szept. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:

Ez egy szép hosszú egészséges a gyerekekre nézve jó lelki fejlődési lehetőséget nyújtó kapcsolatnak ígérkezik...


Egyébként meg 36 éves vagyok.

tegnapelőtt 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
100%

És te hány éves vagy, ha már mindenki másnak firtatod a korát?

Nem mintha releváns lenne amúgy jelen kérdés és válaszok esetében. Ha meg egy (több) “15 éves gyereknek” kevésbé tollas a háta, mint a tied, az rád nézve ciki!

tegnapelőtt 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
100%

En 28 vagyok es egyetertek a tobbiekkel. A ferjem is joval tobbet keres nalam, de soha esze agaban nem volt szarragoskodni.

Nalatok valami nagyon felrement.

tegnapelőtt 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
Bar mar elottem biztosan elmondtak, de hazassag egyenlo a vagyonkozosseggel. Az o felretett penze a tied is. Teljesen mindegy ki mennyit keres, a hazassag pillanatatol minden kozos. Egy esetleges valaskor az o felretett penzenek a fele jarna neked. Ahogy a hazassag alatt szerzett minden vagyonszaporulatnak.
tegnapelőtt 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
100%

Meglepodnek ha egy 15eves ismerne a vagyonkozosseg kifejezest. Vagy pl hogy ez a gyakorlatban mit jelent, vagy tisztaban lenne az alberlet, rezsi es kaja arakkal.


Eb 34vagyok speciel, 15evesen ilyenekrol fogalmam sem volt. Pedig ertelmes, jo tanulo kolyok voltam.

tegnapelőtt 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
Hol vagy, kérdező? 👀
tegnap 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!