Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én látom rosszul? Vagy túl...

Én látom rosszul? Vagy túl anyagias lennék?

Figyelt kérdés
Másfél éve vagyunk házasok, jól megvagyunk, de valami mégis zavar. Kezdetektől külön kasszán vagyunk, ami részben jó, hiszen egyikünknek sem kell beszámolni, ha venni akar valamit magának. Pénzügyekről sosem beszéltünk, sőt, amikor bankszámlát nyitott magának, akkor sem volt róla szó, hogy legyen közös bankszámlánk, vagy hozzáférhessünk egymáséhoz. A lakbért én fizetem + a vásárlást, a csekkeket pedig ő. Sokat dolgozik és szereti is a munkáját, előfordul, hogy egy héten alig találkozunk. Nekem átlagos fizetésem van, amiből nem nagyon tudok félretenni, neki jóval az átlag fölött van a pénze és szépen tud félretenni. Amíg nem voltunk együtt, nekem is mindig volt lekötött pénzem, ez azóta megszűnt. Gyereken is gondolkodunk, de nekem kétségeim vannak ez ügyben. Részben a sok meló miatt valószínűleg rám maradna a gyerek, részben meg az anyagiak miatt. Akkor hogy oldjuk majd meg a külön kasszát? Egy pasinak nem feltétlen azon jár az esze, hogy a gyereknek ruha, cipő, játék kell, ezt pedig én nem tudom finanszírozni. Most is úgy érzem, hogy a fizetéseinkhez mérten én többet vállalok. Lehet, hogy ez most nagyon is anyagiasnak hangzik és más örülne, ha csak annyi lenne a gondja, hogy a férje jól keres. Engem mégis zavar, mert úgy érzem, a több pénze + egy gyerek vállalása miatt függésbe kerülök tőle, ezt pedig nem szeretném.
szept. 15. 11:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
95%

Sztem te többet költesz ebbe a kapcsokatba mint a férjed. Lakbér+vásárlás ő meg csak a csekkek.

A vásárlást feleznetek kellene,úgy lenne igazságos.

szept. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
95%

Házasságban nincsen enyém-tied. Minden közös.


Ennek megfelelően a nagyobb kötelező kiadásokat felezzétek(lakbér, rezsi és az élelmiszer, háztartási szerek)


Ha jön a gyerek, akkor megint át kell ezt gondolni.

szept. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
100%

"Kezdetektől külön kasszán vagyunk, ..."


Van házassági vagyonjogi szerződés is, vagy csak nem dobjatok össze a penzt? Első esetben ennyi volt, ide nem vállalnék gyereket, sőt, válnék. Második esetben meg leulnek vele beszélni, hogy Jani, innentől össze adjuk amink van és abból élünk, nem pedig lakotarsakkent létezünk. Ha nem akarja, akkor megintcsak vége,

szept. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
97%

"A lakbért én fizetem + a vásárlást, a csekkeket pedig ő. Sokat dolgozik és szereti is a munkáját, előfordul, hogy egy héten"


Ez se tűnik épp igazságos elosztasnak

szept. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
90%

Ez nagyon rossz inditas egy kapcsolatban.


En igy eltem az exemmel 8 evig gyerekkel.


A vegen reszben emiatt lett vege.


O többet kereset mindig is. Megis ugy latta fele fele kell mindemt fizetni. Amikor vasaroltam a kicsinek veszekedes ment mennyit ad bele.


Hidd el vagy közösbe leptek penzugyileg vagy felejtsd el

szept. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
100%
Milyen lakbért fizetsz? Albérleti díjat és a kaját az átlagos fizetésedből? Férjed meg a rezsiszámlákat? Nekem ez eléggé életszerűtlen.
szept. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
100%

Hát a csekkek összege szerintem nem lehet arányban a lakbér + vásárlás összegével.

Amúgy minden kiadást el lehet fair módon osztani, a gyerek kiadásait is. De alaposan át kellene beszélni a rendszert. Ezt is, meg a jövőbelit is.

szept. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
100%
Ha külön kasszán vagytok, akkor mindent felezni kell. Ebben a rendszerben egyértelműen te jársz rosszul. Ne legyen igazam, de ennek a házasságnak nem sok jövőjét látom.
szept. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
96%

Férfiként írom, eszedbe ne jusson gyermeket vállalni vele, max., ha kitűzött célod az egyedülálló anyaság! Ez így még élettársi kapcsolatnak is gáz, az ő részéről, ez maximum így, egy lakótársi kapcsolat.

Házasság, háztartás, család, gyermek, otthon, tűzhely azaz a tűz helye, az otthon melege, jóban - rosszban...

szept. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
95%
Muszáj lesz leülj vele, és egy Excel táblába szépen felvezesd, hogy te mennyit költesz ebbe a kapcsolatba. Te konkrétan eltartasz egy felnőtt férfit, akkor is, ha ő fizeti a csekkeket. Mit csinál ő a pénzével? Nem vagy köteles többet fizetni, így te nem tudsz félre tenni se. Ha meg tudod vele beszélni, és változtat, akkor jöhet egy idő után a baba. De ha nem, és ennél több probléma is van, a válás a legjobb megoldás.
szept. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!