Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én látom rosszul? Vagy túl...

Én látom rosszul? Vagy túl anyagias lennék?

Figyelt kérdés
Másfél éve vagyunk házasok, jól megvagyunk, de valami mégis zavar. Kezdetektől külön kasszán vagyunk, ami részben jó, hiszen egyikünknek sem kell beszámolni, ha venni akar valamit magának. Pénzügyekről sosem beszéltünk, sőt, amikor bankszámlát nyitott magának, akkor sem volt róla szó, hogy legyen közös bankszámlánk, vagy hozzáférhessünk egymáséhoz. A lakbért én fizetem + a vásárlást, a csekkeket pedig ő. Sokat dolgozik és szereti is a munkáját, előfordul, hogy egy héten alig találkozunk. Nekem átlagos fizetésem van, amiből nem nagyon tudok félretenni, neki jóval az átlag fölött van a pénze és szépen tud félretenni. Amíg nem voltunk együtt, nekem is mindig volt lekötött pénzem, ez azóta megszűnt. Gyereken is gondolkodunk, de nekem kétségeim vannak ez ügyben. Részben a sok meló miatt valószínűleg rám maradna a gyerek, részben meg az anyagiak miatt. Akkor hogy oldjuk majd meg a külön kasszát? Egy pasinak nem feltétlen azon jár az esze, hogy a gyereknek ruha, cipő, játék kell, ezt pedig én nem tudom finanszírozni. Most is úgy érzem, hogy a fizetéseinkhez mérten én többet vállalok. Lehet, hogy ez most nagyon is anyagiasnak hangzik és más örülne, ha csak annyi lenne a gondja, hogy a férje jól keres. Engem mégis zavar, mert úgy érzem, a több pénze + egy gyerek vállalása miatt függésbe kerülök tőle, ezt pedig nem szeretném.
szept. 15. 11:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
89%

Én továbbra se tudom felfogni, hogy lehet így, ilyen formában külön kasszán lenni ha ennyire más a fizetés.

Ha közel azonos akkor értem, és teljesen igazságos is a dolog akkor ha a költségek teljes mértékben felezve vannak. Lakás, rezsi, gyerek stb.

De így...

szept. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe fogunk még, sajnos...
szept. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
84%

Ki vagy hasznalva rendesen.

Kulfoldon elunk:

- alberlet: 657 (ebben a futes is benne van, meg a szemetszallitas).

- etkezes : 500e

- villany: 40 e

- telefonok: 44e

- tv: 15e

- lakasbiztositas: 12e


Hat bele is rokkannak, ha csak nekem kellene fizetnem a lakast es a kajat! 😃


Mindig akadnak ilyenek, akikbol 🤡-ot csinalnak. A matekkal, hogy allsz?

szept. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
93%
Én nem tudom elhinni, hogy létezik ekkora balek.
szept. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 A kérdező kommentje:

Ma beszéltem vele erről, mutattam mit írtatok. Azt mondta hogy ide csak 15 évesek írnak meg balekok. De hogy ha akarom akkor ő fizet mindent és az enyémet félre rakjuk kiràndulàsokra.


Hàt kivàncsi vagyok

szept. 15. 19:23
 36/71 A kérdező kommentje:
De tényleg hány èvesek vagytok?
szept. 15. 19:24
 37/71 anonim ***** válasza:
100%
🤣🤣🤣
szept. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
87%
35, kerdezo: A szabalyzat szerint: "Weboldalunkra 16. életévét be nem töltött személy nem regisztrálhat. A regisztráció során felhasználó nyilatkozik és szavatol, hogy 16. életévét betöltötte." Errol ennyit. A masik pedig, hogy hiaba van a neven kulon bakszamla, amit a hazassagkotes utan nyitott, az sem csak az ove teljesen, hanem kozos, a magyar torvenyek szerint. Ha valami ingatlant vagy barmi mast venne ugyanigy a sajat nevere, az is menne a kozosbe. Szerintem ezekkel jo, ha tisztaban vagytok. Mindketten. Csak a felreertesek elkerulese vegett. Esetleg egy ugyved velemenyet kerd ki...! ;-)
szept. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 A kérdező kommentje:

#38 és szerinted ide nem regisztràlnak 16 évesnél fiatalabbak??? Elég ha elfogadják hogy ,,igen 16 èves vagyok,, senki nem ellenőrzi le.


Tehát ez az állításod nem állja meg a helyét,kicsit naiv vagy.


Viszont mindenkinek köszönöm a véleményét. Az biztos, hogy ezt így tovább nem engedem ,,működni,,

szept. 15. 20:02
 40/71 anonim ***** válasza:
100%

Írd össze, hogy te mennyit fizetsz egy hónapban, és mennyit a férjed, majd mutasd meg neki.

AKkor valszeg nem fog amögé menekülni, hogy 15 évesek írnak ide.

Mellesleg egy 15 éves is ki tudja számolni, hogy ez így nagyon nincs rendben.

szept. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!