Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én látom rosszul? Vagy túl...

Én látom rosszul? Vagy túl anyagias lennék?

Figyelt kérdés
Másfél éve vagyunk házasok, jól megvagyunk, de valami mégis zavar. Kezdetektől külön kasszán vagyunk, ami részben jó, hiszen egyikünknek sem kell beszámolni, ha venni akar valamit magának. Pénzügyekről sosem beszéltünk, sőt, amikor bankszámlát nyitott magának, akkor sem volt róla szó, hogy legyen közös bankszámlánk, vagy hozzáférhessünk egymáséhoz. A lakbért én fizetem + a vásárlást, a csekkeket pedig ő. Sokat dolgozik és szereti is a munkáját, előfordul, hogy egy héten alig találkozunk. Nekem átlagos fizetésem van, amiből nem nagyon tudok félretenni, neki jóval az átlag fölött van a pénze és szépen tud félretenni. Amíg nem voltunk együtt, nekem is mindig volt lekötött pénzem, ez azóta megszűnt. Gyereken is gondolkodunk, de nekem kétségeim vannak ez ügyben. Részben a sok meló miatt valószínűleg rám maradna a gyerek, részben meg az anyagiak miatt. Akkor hogy oldjuk majd meg a külön kasszát? Egy pasinak nem feltétlen azon jár az esze, hogy a gyereknek ruha, cipő, játék kell, ezt pedig én nem tudom finanszírozni. Most is úgy érzem, hogy a fizetéseinkhez mérten én többet vállalok. Lehet, hogy ez most nagyon is anyagiasnak hangzik és más örülne, ha csak annyi lenne a gondja, hogy a férje jól keres. Engem mégis zavar, mert úgy érzem, a több pénze + egy gyerek vállalása miatt függésbe kerülök tőle, ezt pedig nem szeretném.
szept. 15. 11:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
95%
A pénzügyek megbeszélése előtt össze se kellett volna költözni, nem hogy házasodni. Ezt át kell beszélni mert a házasság kötés után a törvény szerint is minden megtermelt bevétel közös. Nincs tiéd nincs enyém. Miénk van.
szept. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem az a jó, ha kb arányosan fizettek. Szóval, hogy ne az legyen, hogy valakinek nagyobb teher.


Amúgy a gyerek pont egy jó alkalom, hogy ezt átbeszéljétek.

szept. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszélés ide, Excel oda, szerintem ezzel az emberrel ne vállalj gyereket.
szept. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
93%

"Jól megvagyunk." jól kapaszkodj meg: Nem vagytok meg jól!

1. lépés: Válás.

2. lépés: Új, megfelelő házastárs megtalálása.

3. lépés: Gyerek.

Az első és harmadik lépés nem felcserélhető. Esetleg 0. lépésként még beiktatható a kérdés megbeszélése, de nem jósolok neki sikert: egy normális ember nem így működik, ahogy a te férjed. Rosszul választottál. Tán túl gyorsan.

(Egyébként mi is külön kasszán vagyunk a személyes kiadásainkat illetően, az én számlámról mennek a lakásköltségek, de megosztva vásárolunk a háztartásba, és a férjem minden hónapban letesz egy megfelelő összeget rezsire, és minden nagyobb kiadást (tárgyak, gyerekfelszerelés, nyaralás) felezünk.)

szept. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
16%
#13 lol annyira vicc, hogy olyanok adnak itt tanácsot, akik annyit sem látnak, hogy így online fogalmad sincs milyen azaz ember, milyen a kapcsolatuk. de te tudod, hogy nem kéne vele gyereket ahahahaha
szept. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg ne bizonytalanodj már el, a józan ész nem anyagiasság. Ha valaki, hát pont a drágalátos férjed anyagias. Neked nincs túl sok önbizalmad, igaz? Apukád se szerette, ha volt saját véleményed, igaz?

És: egy házasságban mindenről lehet beszélni. A teljes és kölcsönös bizalom a kapcsolat alapja.

Nekem az is furcsa, hogy a vásárlást teljes egészében ő intézi. Mintha nem akarná kiadni a kontrollt a kezéből.

Mennyi ideig jártatok? Mi vonzott benne a házasság felé?

szept. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
100%
Miért, szerinted mi várható gyerekügyben attól a férfitól, aki gyakorlatilag eltartatja magát a kevesebbet kereső feleségével, miközben a saját pénzét szívbaj nélkül magára költi. Vagy magának gyűjtögeti. Majd a gyerekkel kapcsolatban biztos nagylelkű lesz. Aha.
szept. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez mindig is nagyon fura volt. Mármint, azt értem, ha valaki szereti hogy meg van a saját pénze és ez így oké is. Viszont pl. az, hogy te nem tudsz félretenni, mert kevesebb a fizetésed, de amúgy meg te is a kettőtök dolgait fizeted, szóval nem arról van szó, hogy a fizetésedet elköltöd badarságra, és eközben neki tök jó a fizetése, és félretud tenni MAGÁNAK, az úgy nagyon fura. Mármint mi az hogy te is a kettőtök dolgait fizeted és nem tudsz félretenni, de a párodnak meg sikerül félretenni, mikor amúgy elvileg ugyanabban a háztartásban vagytok?


Ha valaki aki kapcsolatban van azt mondaná nekem, hogy ő sajnos nem tud félretenni pénzt, akkor én abból arra következtetnénk, hogy sajnos az ő fizetése ÉS a párjáé nem elég ahhoz, hogy félrerakjanak havi szinten. De mi ez, hogy az egyik félre tud, a másik nem? Nem parfümöket vásárolsz magadnak a fizetésedből, hanem a közös dolgaitokat! Ez nem oké, hogy te elköltöd az összes pénzedet RÁTOK, és ő pedig mint a kiskirály elédegél szépen a saját fizetéséből és rakja félre magának a pénzt.

szept. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
21%
#17 nem tudjuk. Nem ismerjük. Ez a pénzügyi dolog eddig jó volt így mindkettőjüknek, soha nem beszéltek róla. Azt sem tudjuk, hogy reagálna változásra stb stb. Az élet komplexebb dolog, mint pár mondat alapján a gykn diganosztizálni, hogy vele nem lenne jó gyerek.
szept. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
92%

Ha nincs házassági szerződés, akkor minden pénz közös.


Ez csak sima pénzügyi bántalmazás

szept. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!