Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én látom rosszul? Vagy túl...

Én látom rosszul? Vagy túl anyagias lennék?

Figyelt kérdés
Másfél éve vagyunk házasok, jól megvagyunk, de valami mégis zavar. Kezdetektől külön kasszán vagyunk, ami részben jó, hiszen egyikünknek sem kell beszámolni, ha venni akar valamit magának. Pénzügyekről sosem beszéltünk, sőt, amikor bankszámlát nyitott magának, akkor sem volt róla szó, hogy legyen közös bankszámlánk, vagy hozzáférhessünk egymáséhoz. A lakbért én fizetem + a vásárlást, a csekkeket pedig ő. Sokat dolgozik és szereti is a munkáját, előfordul, hogy egy héten alig találkozunk. Nekem átlagos fizetésem van, amiből nem nagyon tudok félretenni, neki jóval az átlag fölött van a pénze és szépen tud félretenni. Amíg nem voltunk együtt, nekem is mindig volt lekötött pénzem, ez azóta megszűnt. Gyereken is gondolkodunk, de nekem kétségeim vannak ez ügyben. Részben a sok meló miatt valószínűleg rám maradna a gyerek, részben meg az anyagiak miatt. Akkor hogy oldjuk majd meg a külön kasszát? Egy pasinak nem feltétlen azon jár az esze, hogy a gyereknek ruha, cipő, játék kell, ezt pedig én nem tudom finanszírozni. Most is úgy érzem, hogy a fizetéseinkhez mérten én többet vállalok. Lehet, hogy ez most nagyon is anyagiasnak hangzik és más örülne, ha csak annyi lenne a gondja, hogy a férje jól keres. Engem mégis zavar, mert úgy érzem, a több pénze + egy gyerek vállalása miatt függésbe kerülök tőle, ezt pedig nem szeretném.
szept. 15. 11:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
70%

Nélkülünk nem jutott eszedbe magadtól, hogy megbeszéld a tulajdon férjeddel, ami zavar?

És neki felnőtt férfiként nem jutott eszébe, hogy ha ő többet keres, akkor ne a te fizetésedből éljetek úgy, hogy ő magának gyűjtöget? Majd hirtelen varázsütésre az ellenkezőjébe fordítja ezt a szokásrendet?

Te meg fél nap alatt kész vagy elválni? Hát akkor annyira nem szeretheted!

szept. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
92%

37 vagyok.

Szerintem írjátok össze a havi kiadásokat egy excelbe, az hó végére tökéletesen megmutatja ki mennyit költ.

Szerintem sem izgatja a kamaszokat ez a téma.

szept. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 A kérdező kommentje:

#51 próbàltam megbeszèlni de mindíg hárított, aztán feltettem itt a kérdést majd meg mutattam neki.


A Gyakorikérdések talán erre való nem!?

szept. 15. 21:53
 54/71 anonim ***** válasza:
47%

Ne támadjàtok, mert néha én is azt érzem, hogy ide csak 15 évesek járnak fel, stresszt levezetni. Minden kérdés alatt ugyan azok a sablon válaszok, válás, kapcsolatmegszakítás mindenhol. Nem, nem muszáj elválni. Minden ember nem egyformán működik.

Mondjuk ebben az esetben, a kérdezőket se értem. Elvárják, hogy megértsünk egy olyan embert, akit nem is ismerünk, és tanácsot adjunk, hogy mit csináljon. Lehet itt valaki "átlássa a helyzetet" de nem mindig van igaza. Nem látsz bele rohadtul. Nem ismered a kérdezőt, nem ismered a párját. Nem tudod, hogy a kérdező akart-e fizetni eddig. Ahány ember annyi féle, és sajna vannak olyan emberek, akik nem veszik észre magukat.

szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
62%
Mindig hárított a tulajdon feleségének (megjegyzem, ezt mért nem említetted a kérdésben?), most meg hirtelen 20 láthatatlan, általa 15 éves baleknak minősített idegen hatására gyökerestül megváltoztatta az álláspontját ... Pedig olyan szép hihető kérdés volt! Kár érte!
szept. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
81%
Azért hárított, mert tudja, hogy durván kihasznál.
szept. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
83%
Fizetések arányában fizetni a közös kiadásokat, a maradék "saját" (jogilag nem, de normális emberek esetén lehet ezt kezelni normálisan, akár váláskor is). Az ilyen helyzetben, amikor az egyik fél jóval többet keres mint a másik, és bármennyire is odateszi magát a kevesebbet kereső, reálisan sosem fog annyit, vagy közel annyit keresni, mint a jobban kereső, tehát NEM arról van szó, ogy az egyik fél lábat lógat egy kényelmes alulfizetett állásban, akkor nonszensz az, hogy fele-fele arányban állják a kiadásokat, számomra értelmezhetetlen helyzeteket szül. Pl. nem vesztek közösen 3 évig új tv-t, mert neked nincs annyi félretéve, vagy ő vesz, de te nem nézheted? Nem mentek külföldre nyaralni, mert neked nincs annyi megtakarításod? Ő megy egyedül vagy majd a gyerekkel ha lesz? Gyerekvállalásnál hogy lesznek az anyagiak?
szept. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondta hogy ide csak 15 évesek írnak meg balekok. De hogy ha akarom akkor ő fizet mindent és az enyémet félre rakjuk kiràndulàsokra."

Igen, nagy valószínűséggel írnak 15 évesek is.És balekok is,mint pl. te is kérdező.

Az ígérgetése meg szép szavak lesznek maximum.Ha olyan nagyon érdekelné a helyzet, akkor eleve a kezdetektől így lett volna.Amit csinál a férjecske,màr bőven túlmutat a figyelmetlenségen.De nyugodtan ringasd magad abban a hitben, hogy majd hirtelen változtat, csak mert most fel lázadtál.Egy kis ideig lehet, aztán amikor már azt hiszi megnyugodtál, minden vissza fog térni a régi kerékvágásba.

szept. 16. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
100%

36/N


Nem vagyok kisgyerek.

szept. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
100%

Én 50 F.

Szerintem szívni fogsz...

szept. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!