Én látom rosszul? Vagy túl anyagias lennék?
Bocs, de te jóval többet adsz bele, mint a jól kereső férjed.
Honnan szeditek össze ezeket a lehúzos gyöngyszem pasikat? És minek kell hozzájuk menni?
A magyar torvenyek szerint, ami nem a hazassag elott, hanem alatt lett szerezve, minden kozos. Az osszes igy bejevo penz is! Tehat a kulon kasszanak se ertelme, a torveny szerint letjogosultsaga sincs. ;-)
Amugy en inkabb elvalnek egy ilyen penny pinchertol, mert hulyenek nez, lehuz es kihasznal.
Pénzügyileg ez nem arányos.
Másik kérdés, a háztartás vezetése, a házimunka. Az úgynevezett fizetetlen munkaidő. Azt felezitek?
Vagy amikor ő a soros, akkor jön a fizetett bejárónője?
Ebben a szituban ott lehet a gyerekkel belebukni a dologba, hogy a még kevesebből kiperkálod a fizetnivalónak a bő felét, és megnyered a teljes háztartást gyereknevelésestől fizetetlen munkának.
Van mit átbeszélnetek.
Ha abból indulok ki, hogy ". A lakbért én fizetem + a vásárlást, a csekkeket pedig ő"...
A lakbér legyen 100ezer. Nalunk vásárlásra alaphangon elmegy 200.
Akkor te fizetsz 300at. A csekkek az övé. Nálunk pl 40 a rezsi és 45 a hitel. Legyen 100. Ezt meg ő?!
Szerinted ez így oké?
Én addig alá sem írtam volna az anyakönyvi kivonatot a házassághoz, amíg ez így megy.
Mi összeköltöztünk, 1hónap után. Onnan egyből szinte közös volt minden.
Én nem tudnék úgy élni, hogy a másik él mint marci hevesen, mert ő többet keres, én meg spóroljak mellette esetleg
Én is jóval átlagon felül keresek van már házam jelzáloghitellel, mint a legtöbb embernek.
Odáig még sosem jutottam el, hogy ilyen szinten közösködjek, mint ti. Viszont szerintem fizetéshez mértem arányosan kéne fedeznetek a kiadásokat, ha már házasok vagytok. Hogy egyszerűen legyen számolni én keresek 1 milliót a párom 300000-et, és kell 500000 a havi alap kiadásokra hitelestől. Ekkor nem várnám el, hogy fizesse a felét. Ha közösen vettétek a házat/lakást akkor is ez az 500000-et 70-30%-ban kéne szétosztani. Ez durván 90000 lenne a kevesebbet keresőnek 410000 a többet keresőnek. Így mindenkinek marad pénze tud takarékoskodni, nagyobb kiadásokat meg meg kell beszélni.
Az én esetemben, ha össze költöznék valakivel akkor alapból lehúznám a hitelt és a rezsit, mert azt fizetném én továbbra is, viszont a többit felezném. pl 500000- 150000 a hitel + rezsi, akkor marad 350000 amit osztunk kétfelé. Ez az anyagiaságom része, mert ne támasszon követelést, ha pár év után szét megyünk.
"Pénzügyekről sosem beszéltünk, "
EZ egy ház7asságban igen nagy hiba.
Hozdd fel a témát, mert ez így nagyon igazságtalan. Miért fizetsz te ennyi mindent?
Az megvan, hogy házasságban közös a pénzetek? Hiába játsdzátok el, hogy nem.
Mi 21 éve házasok vagyunk, a legelejétől közös kasszán. Végülis egy hajóban evezünk, közös célokkal, tervekkel. Nem üzletfélnek vagy lakótársnak tekintjük egymást, ami ideig-óráig tart, aztán “kalap, kabát”, hanem házastársaknak.
…őszintén szólva örülök, hogy nem ebben a jelen korban állok párválasztás/családalapítás előtt…
Ha már most kétségeid vannak a jövővel kapcsolatban, az nagyon nem jó! Muszáj lesz letisztáznotok a dolgot még mielőtt jön a gyerek, mert utána már késő lesz!
5 éve vagyunk lassan külön kasszán a kezdetektől, enyém az étkezés nagy része (nyilván ilyen egy-egy szendvics meg kávé nincs leosztva, hanem a bevásárlások, rendelések), páromé az autóhitel, egyéb kocsi költség (ő jár vele 90%-ban) és a rezsi. Mivel elég nagy lábon élünk kaja terén, ellenben nem fogyasztunk sokat és modern lakás, ezért kb. egálban vannak a költségek. Az ezen felüli nagyobb kiadásokat viszont mindig megosztjuk, mint pl. új bútor, nyaralás, felújítás vagy egyszerűen az fizeti, aki épp jobban jött ki a hónapban, mert nem mindig ugyanannyi a bérünk. Volt, amikor én kerestem többet és fordítva (jelenleg kb egyforma), mindig úgy arányosítottunk. Ami ezen felül marad, azzal azt csinálunk, amit akarunk, nekem sem kell megmagyarázni a századik pár cipőt, neki sem az új videójátékot, autós kütyüt. Ezen felül van megtakarítása mindkettőnknek, amihez tényleg csak akkor nyúlunk, ha valami nagy baj van (nem volt még szerencsére). Ezt szeretnénk gyarapítani és ha nagyobb lakást szeretnénk, akkor természetesen az közös kiadás és tulajdon lesz, egyikünk sem fogja kivonni magát belőle. Soha nem volt ebből vita köztünk.
Lehet ezt okosan is csinálni, de a ti felállásotok nem fair. Nem akarok turkálni a tárcátokban, de lássuk:
A lakbéretek még egy vidéki városban is van gondolom legalább 100 ezer. Két főre étkezés is minimum ennyi havonta. Tehát te alsóhangon 200-at kiadsz minden hónapban mindenféle extra kiadás nélkül (de gyanítom, hogy inkább többet). Ezzel szemben a rezsitek mennyi? 50-60? És ráadásul ő keres jóval többet?
Hát szívem, te itt piszkosul ki vagy használva!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!