Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én látom rosszul? Vagy túl...

Én látom rosszul? Vagy túl anyagias lennék?

Figyelt kérdés
Másfél éve vagyunk házasok, jól megvagyunk, de valami mégis zavar. Kezdetektől külön kasszán vagyunk, ami részben jó, hiszen egyikünknek sem kell beszámolni, ha venni akar valamit magának. Pénzügyekről sosem beszéltünk, sőt, amikor bankszámlát nyitott magának, akkor sem volt róla szó, hogy legyen közös bankszámlánk, vagy hozzáférhessünk egymáséhoz. A lakbért én fizetem + a vásárlást, a csekkeket pedig ő. Sokat dolgozik és szereti is a munkáját, előfordul, hogy egy héten alig találkozunk. Nekem átlagos fizetésem van, amiből nem nagyon tudok félretenni, neki jóval az átlag fölött van a pénze és szépen tud félretenni. Amíg nem voltunk együtt, nekem is mindig volt lekötött pénzem, ez azóta megszűnt. Gyereken is gondolkodunk, de nekem kétségeim vannak ez ügyben. Részben a sok meló miatt valószínűleg rám maradna a gyerek, részben meg az anyagiak miatt. Akkor hogy oldjuk majd meg a külön kasszát? Egy pasinak nem feltétlen azon jár az esze, hogy a gyereknek ruha, cipő, játék kell, ezt pedig én nem tudom finanszírozni. Most is úgy érzem, hogy a fizetéseinkhez mérten én többet vállalok. Lehet, hogy ez most nagyon is anyagiasnak hangzik és más örülne, ha csak annyi lenne a gondja, hogy a férje jól keres. Engem mégis zavar, mert úgy érzem, a több pénze + egy gyerek vállalása miatt függésbe kerülök tőle, ezt pedig nem szeretném.
szept. 15. 11:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
95%

Bocs, de te jóval többet adsz bele, mint a jól kereső férjed.

Honnan szeditek össze ezeket a lehúzos gyöngyszem pasikat? És minek kell hozzájuk menni?

szept. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt jó mindkettőjüknek, 19-es, csak a kérdező most jutott el lelkileg odáig, hogy egyáltalán önmaga előtt fel merje tárni ezt a problémát.
szept. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
84%

A magyar torvenyek szerint, ami nem a hazassag elott, hanem alatt lett szerezve, minden kozos. Az osszes igy bejevo penz is! Tehat a kulon kasszanak se ertelme, a torveny szerint letjogosultsaga sincs. ;-)

Amugy en inkabb elvalnek egy ilyen penny pinchertol, mert hulyenek nez, lehuz es kihasznal.

szept. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
100%

Pénzügyileg ez nem arányos.

Másik kérdés, a háztartás vezetése, a házimunka. Az úgynevezett fizetetlen munkaidő. Azt felezitek?

Vagy amikor ő a soros, akkor jön a fizetett bejárónője?

Ebben a szituban ott lehet a gyerekkel belebukni a dologba, hogy a még kevesebből kiperkálod a fizetnivalónak a bő felét, és megnyered a teljes háztartást gyereknevelésestől fizetetlen munkának.

Van mit átbeszélnetek.

szept. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
95%

Ha abból indulok ki, hogy ". A lakbért én fizetem + a vásárlást, a csekkeket pedig ő"...

A lakbér legyen 100ezer. Nalunk vásárlásra alaphangon elmegy 200.

Akkor te fizetsz 300at. A csekkek az övé. Nálunk pl 40 a rezsi és 45 a hitel. Legyen 100. Ezt meg ő?!


Szerinted ez így oké?


Én addig alá sem írtam volna az anyakönyvi kivonatot a házassághoz, amíg ez így megy.


Mi összeköltöztünk, 1hónap után. Onnan egyből szinte közös volt minden.

Én nem tudnék úgy élni, hogy a másik él mint marci hevesen, mert ő többet keres, én meg spóroljak mellette esetleg

szept. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
55%

Én is jóval átlagon felül keresek van már házam jelzáloghitellel, mint a legtöbb embernek.

Odáig még sosem jutottam el, hogy ilyen szinten közösködjek, mint ti. Viszont szerintem fizetéshez mértem arányosan kéne fedeznetek a kiadásokat, ha már házasok vagytok. Hogy egyszerűen legyen számolni én keresek 1 milliót a párom 300000-et, és kell 500000 a havi alap kiadásokra hitelestől. Ekkor nem várnám el, hogy fizesse a felét. Ha közösen vettétek a házat/lakást akkor is ez az 500000-et 70-30%-ban kéne szétosztani. Ez durván 90000 lenne a kevesebbet keresőnek 410000 a többet keresőnek. Így mindenkinek marad pénze tud takarékoskodni, nagyobb kiadásokat meg meg kell beszélni.


Az én esetemben, ha össze költöznék valakivel akkor alapból lehúznám a hitelt és a rezsit, mert azt fizetném én továbbra is, viszont a többit felezném. pl 500000- 150000 a hitel + rezsi, akkor marad 350000 amit osztunk kétfelé. Ez az anyagiaságom része, mert ne támasszon követelést, ha pár év után szét megyünk.

szept. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
100%

"Pénzügyekről sosem beszéltünk, "


EZ egy ház7asságban igen nagy hiba.

Hozdd fel a témát, mert ez így nagyon igazságtalan. Miért fizetsz te ennyi mindent?

Az megvan, hogy házasságban közös a pénzetek? Hiába játsdzátok el, hogy nem.

szept. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
91%

Mi 21 éve házasok vagyunk, a legelejétől közös kasszán. Végülis egy hajóban evezünk, közös célokkal, tervekkel. Nem üzletfélnek vagy lakótársnak tekintjük egymást, ami ideig-óráig tart, aztán “kalap, kabát”, hanem házastársaknak.

…őszintén szólva örülök, hogy nem ebben a jelen korban állok párválasztás/családalapítás előtt…


Ha már most kétségeid vannak a jövővel kapcsolatban, az nagyon nem jó! Muszáj lesz letisztáznotok a dolgot még mielőtt jön a gyerek, mert utána már késő lesz!

szept. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
75%

5 éve vagyunk lassan külön kasszán a kezdetektől, enyém az étkezés nagy része (nyilván ilyen egy-egy szendvics meg kávé nincs leosztva, hanem a bevásárlások, rendelések), páromé az autóhitel, egyéb kocsi költség (ő jár vele 90%-ban) és a rezsi. Mivel elég nagy lábon élünk kaja terén, ellenben nem fogyasztunk sokat és modern lakás, ezért kb. egálban vannak a költségek. Az ezen felüli nagyobb kiadásokat viszont mindig megosztjuk, mint pl. új bútor, nyaralás, felújítás vagy egyszerűen az fizeti, aki épp jobban jött ki a hónapban, mert nem mindig ugyanannyi a bérünk. Volt, amikor én kerestem többet és fordítva (jelenleg kb egyforma), mindig úgy arányosítottunk. Ami ezen felül marad, azzal azt csinálunk, amit akarunk, nekem sem kell megmagyarázni a századik pár cipőt, neki sem az új videójátékot, autós kütyüt. Ezen felül van megtakarítása mindkettőnknek, amihez tényleg csak akkor nyúlunk, ha valami nagy baj van (nem volt még szerencsére). Ezt szeretnénk gyarapítani és ha nagyobb lakást szeretnénk, akkor természetesen az közös kiadás és tulajdon lesz, egyikünk sem fogja kivonni magát belőle. Soha nem volt ebből vita köztünk.

Lehet ezt okosan is csinálni, de a ti felállásotok nem fair. Nem akarok turkálni a tárcátokban, de lássuk:

A lakbéretek még egy vidéki városban is van gondolom legalább 100 ezer. Két főre étkezés is minimum ennyi havonta. Tehát te alsóhangon 200-at kiadsz minden hónapban mindenféle extra kiadás nélkül (de gyanítom, hogy inkább többet). Ezzel szemben a rezsitek mennyi? 50-60? És ráadásul ő keres jóval többet?

Hát szívem, te itt piszkosul ki vagy használva!

szept. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem férj,hanem egy számító élősködő, aki simán baleknek tart, nagy valószínűséggel cselédnek és ingyen szexpartnernek használ téged.Nem hinném, hogy a jövőben hajlandó lenne ezen változtatni.
szept. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!