Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleitek örültek, az unoka...

Szüleitek örültek, az unoka érkezésnek, vagy tervezésének házasságon kívül ?

Figyelt kérdés
Szerintem ez kicsit már zárolás, a szüleim úgy vannak, hogy ők csak akkor örülnek az unoka érkezésnek ha normális körülmények között férjhez megyünk. Szerintem a gyerek egy áldás. Annak örülni kellene. Főleg így hogy (szerintem nem veszik komolyan,) hogy lehetséges, hogy nem is lehet gyerekem. Mi a párommal örülnénk ha össze jönne. Ok meg úgy vannak, hogy nem k@at neveltek. Szerintem nincsenek tisztába a szó jelentésével...

#baba #szülő #unoka #Házasságon kivul
2023. ápr. 24. 21:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
81%
De, igen is a magánélet része. Ki vesz részt abban a házasságban, ki él benne? Az adott férfi és az adott nő. Ki dönti el, hogy összeházasodnak-e vagy sem? Az adott férfi és nő. Kik között jön létre a házasság, kik esküdnék hűséget, "jóban-rosszban"-t és társait? Az adott férfi és nő között. Kiket fog érinteni a történet jogi része, közös vagyon miegymás, ha válásra kerül a sor? Tippelj! Bizony, az adott férfit és nőt. Vicces, hogy lassan már ott tartunk, hogy a szomszéd Julika néninek is köze van az én privát magánéletemhez. Az meg nem a "társdalom színe előtt", hogy nemes egyszerűséggel a házasság megkötéséhez szükség van anyakönyvvezetőre meg 2 tanúra! Halkan megsúgom, ha "csak" párkapcsolatban élő nő esik teherbe is a társadalom elsőkörben pontosan ugyanúgy a párját fogja teljesen értelemszerűen és logikusan a gyerek apjának tekinteni. Valahogy még sosem jutott eszembe megkérdezni egy házasság nélkül teherbe esett barátnőmet, hogy na és ki az apa, miközben 4-5-6-sok éve együtt voltak a párjával.🤦🏻‍♀️
2023. ápr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:
0%

"Ki dönti el, hogy összeházasodnak-e vagy sem? Az adott férfi és nő."

Azért az anyakönyvvezetőnek és/vagy a papnak is lesz hozzá néhány szava, hiszen ők ketten hiába döntenek úgy, hogy összeházasodnak, ha az anyakönyvvezető/pap nem adja össze őket... Társadalmi ügy, nem magánügy a házasságkötés, ebből is látszik. Ők ketten kevesek hozzá.

Az a magánügyük, a magánéletük része, ami tényleg csak kettőjükön múlik, amiről ők ketten döntenek, dönthetnek.

2023. ápr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim ***** válasza:
83%

Te jó isten, ennyire nehéz és korlátolt felfogású senki nem lehet. Eleve úgy kerülhet egyáltalán anyakönyvvezető közelébe a dolog, ha a férfi és a nő előzetesen eldöntötték, hogy össze akarnak házasodni, aki pedig minden további gond nélkül össze is fogja adni a párt, ha csak nem törvénybe ütközik a dolog (pl kiskorú az egyik fél vagy ugye a melegek).

Azt nem vagy képes ésszel felérni, hogy annak ELDÖNTÉSE, hogy valaki összeházasodik-e a párjával vagy sem, kíván-e élni a házasság intézményével vagy sem, kizárólag arra az adott két emberre tartozik, kizárólag ők dönthetnek erről, senki másnak ebbe beleszólása nincsen. Nem arról volt szó, hogy mi a házasságkötés pontos menete és kire/kikre van még szükség, hogy törvényesen létrejöhessen, hanem arról, hogy ennek eldöntése az abszolút privát magánélet részét képezi, amibe egyetlen szülőnek, rokonnak, testvérnek sincs köze. Az a sok értelmetlen rizsa, amiről te itt prédikálsz eleve nem kerülhet szóba, ha az adott férfi és nő nem akar házasodni. Ennek melyik részét nem tudod felfogni? Egy házasságban két ember van: a férfi és a nő, így teljesen értelemszerűen a döntés is az övéké. Vagy akkor ezen az alapon a "fél világnak köze" van ahhoz, hogy én mire költöm a saját pénzem, hisz végülis azt a munkáltató fizette ki nekem, hisz végülis azt úgy szerezte meg a cég, hogy szolgáltatást nyújtott/terméket értékesített ennek meg amannak stb stb. Teljesen kifordítva közelíted a dolgot és sokadik nekifutásra sem érted az egésznek a lényegét.

A kérdés pedig még mindig nem az volt, hogy kinek van köze 2 ember házasságához (ez már rég tisztázva lett, hogy kizárólag a házasuló férfinak és nőnek), hanem hogy a szüleink örülnének-e az unokának, ha az nem házasságba érkezik!

2023. ápr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim ***** válasza:
0%

"hogy kinek van köze 2 ember házasságához (ez már rég tisztázva lett"

Szerinted...


Amiből indult az egész, az az volt, hogy

"Nagyszülőknek, és főleg a távolabbi rokonoknak NULLA köze van ahhoz, hogy én a SAJÁT családommal hogyan élek."

Tehát nem arról volt szó, hogy a pár döntheti-e el vagy a nagyszülők.

2023. ápr. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinted"

Meg úgy nagyjából a válaszolók 99%-a szerint is. Plusz valahogy a mi környezetünkben lévő emberek is kivétel nélkül úgy gondolják, hogy a magánéletükbe senkinek semmi beleszólása. Felőlem gondolhatod, ahogy akarod, azon a tényen úgy sem fog változtatni, hogy a véleményük elmondásán kívül semmi egyebet nem tehetnek és nem szólhatnak bele döntőérvényűen se a szülők, se a rokonok, sem senki abba, hogy házasodik-e valaki, hogy házasságba születik-e a gyerek vagy hogy egyáltalán lesz-e gyerek (mert hogy sok szülő ezen is patáliázik).


Felfogtam elsőre is és még mindig nem értem hol és mi ezzel a probléma. Az idézett válaszolónak maximálisan igaza van, az hogy hogyan élek a családommal, hogy mi a kapcsolati státuszom, kizárólag rám és a páromra/férjemre tartozik. Mi döntjük el, hogy párkapcsolatban/házasságban/élettársai kapcsolatban/kutyfülében kívánunk-e élni, mi döntjük el, hogy vállalunk-e gyereket, mi döntjük el, hogy ha vállalunk, akkor hányat és őket milyen értékrend és nézetek szerint neveljük stb stb. Továbbra is felfoghatatlan, hogy gondolhatja bárki, hogy egy család magánéletébe bármi döntő szava is lenne. Véleményt lehet mondani, ennél többet nem, viszont azzal is számolni kell, hogy a másik fél nem kíváncsi ezen meglátásaidra és a véleményeddel együtt elküld melegebb éghajlatra. Millió és egy példát láttam már rá.

2023. ápr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!