Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleitek örültek, az unoka...

Szüleitek örültek, az unoka érkezésnek, vagy tervezésének házasságon kívül ?

Figyelt kérdés
Szerintem ez kicsit már zárolás, a szüleim úgy vannak, hogy ők csak akkor örülnek az unoka érkezésnek ha normális körülmények között férjhez megyünk. Szerintem a gyerek egy áldás. Annak örülni kellene. Főleg így hogy (szerintem nem veszik komolyan,) hogy lehetséges, hogy nem is lehet gyerekem. Mi a párommal örülnénk ha össze jönne. Ok meg úgy vannak, hogy nem k@at neveltek. Szerintem nincsenek tisztába a szó jelentésével...

#baba #szülő #unoka #Házasságon kivul
2023. ápr. 24. 21:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
87%
A 15-ösnek nagyon igaza van, ettől függetlenül nem örülnék kevésbé egy unokának, csak mert nem házasságba érkezik.
2023. ápr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
100%
23-as: több mint 30 éve vagyok házas, de soha egyetlen napig sem hordtunk gyürüt - szóval a te definíciód szerint senki nem látja, hogy nem csak együttélünk!
2023. ápr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
85%

9 éve voltunk együtt, amikor jött az első gyerek, örültek neki. (Esküvő azóta sem volt, nem is tervezzük, megvan rá az okunk.)

A gyereket meg nem érdekli.

2023. ápr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
100%

Anyukáméknak eszebe sem jutott szerintem ez, hogy nem voltunk házasok a gyerek erkezése elött (11honaoos volt, mikor házasodtunk)


Anya mai napig apukám nevet viseli, holott apa 27éve meghalt. 26éve él nevelőapámmal, nem hazasok, van 3 tesóm tőle.


Anyós meg ennyit reagált: fiam. Most komolyan felcsináltad ezt a nőt?! A zsuzsika annyival jobb lett volna.... (zsuzsika az exe férjemnek)

2023. ápr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
100%

#32: Mi pont az ellentétje vagyunk. Van gyűrűnk, 35 éve együtt, 3 gyerekkel. De nem vagyunk házasok. Na, akkor most prédák vagyunk vagy sem?

Akkora baromság azon vitázni, hogy egy párt, egy családot mi tart össze. Van akit a papír, van akit a gyűrű, van akit mindkettő és van akit egyik sem. Minket sem a gyűrű tart össze, hiába van. Hanem a a kölcsönös szeretet/szerelem, megbecsülés és tisztelet. Ha ezek nincsenek, akkor megette a fene az összes papírt és társait.

2023. ápr. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
100%

#17: 35 éve élettársi kapcsolatban élőként tapasztalatból mondom, hogy nincs igaza. Ahol egyáltalán felmerül, hogy ha valamelyik fél bármi miatt kiesik a munkából, akkor nem ugyanolyan egyenrangú, akkor az a kapcsolat (papírral vagy anélkül) egy kalap kaki. A jelek szerint náluk vége is lett, mi meg együtt vagyunk. Voltam GYED-en, GYES-en, voltam munkanélküli, aztán volt a párom is munkanélküli, a 3. gyerekkel ő volt GYES-en. SOHA nem merült fel, hogy bármelyikünk is kiszolgáltatott lenne, mindenünk közös: a házunk, a bankszámlánk... és persze a gyerekek.


Kérdezőnek válaszolva: felnőtt emberek úgy döntenek a gyerekvállalásról, ahogy akarnak, senkinek - még a közvetlen családnak sem - nincs beleszólása, nem érdekel, hogy elfogadja-e vagy sem. A tervezésbe meg aztán pláne. A MI életünk, a MI döntésünk. Szóval egyáltalán nem érdekelt, hogy örültek-e vagy sem.

2023. ápr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
29%

"a kölcsönös szeretet/szerelem, megbecsülés és tisztelet. Ha ezek nincsenek, akkor megette a fene az összes papírt és társait."

Viszont ha megvannak, akkor mi az akadálya a házasságkötésnek?

2023. ápr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
18%

"nem örülnék kevésbé egy unokának, csak mert nem házasságba érkezik"

Ha már útban van, persze, szülessen meg, az a dolga, függetlenül attól, hogy házasságba érkezik-e vagy nem.

De amíg még nincs útban, addig érdemes gondolkodni és úgy alakítani az életet, ahogyan a legjobb lehet mindenkinek, azt pedig minden tudományos kutatás eredményei alátámasztják, hogy a házasságnál jobb intézményt még nem találtak ki.

2023. ápr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
33%
#38: Egy gyerek nem lehet "útban". A hideg kiráz, amikor így mondják. Úton, esetleg. Az "útban van" kifejezés nagyon mást jelent. Csúnya tudatalatti elszólás...
2023. ápr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
100%

"úgy alakítani az életet, ahogyan a legjobb lehet mindenkinek"

Felnőtt emberek el tudják szerintem maguk is dönteni, hogy SZÁMUKRA mi a legjobb, nem kell ehhez semmiféle "tudományos kutatás", sem idegenek véleménye.

2023. ápr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!