Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleitek örültek, az unoka...

Szüleitek örültek, az unoka érkezésnek, vagy tervezésének házasságon kívül ?

Figyelt kérdés
Szerintem ez kicsit már zárolás, a szüleim úgy vannak, hogy ők csak akkor örülnek az unoka érkezésnek ha normális körülmények között férjhez megyünk. Szerintem a gyerek egy áldás. Annak örülni kellene. Főleg így hogy (szerintem nem veszik komolyan,) hogy lehetséges, hogy nem is lehet gyerekem. Mi a párommal örülnénk ha össze jönne. Ok meg úgy vannak, hogy nem k@at neveltek. Szerintem nincsenek tisztába a szó jelentésével...

#baba #szülő #unoka #Házasságon kivul
2023. ápr. 24. 21:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
21%

"Az, hogy valaki házas-e, az égvilágon semmit nem változtat a nagyszülőség tényén vagy szerepén, senki nem lesz kevésbé nagyszülő, ha nem házasságba érkezik az unokája"

Nem arról volt szó, hogy változtat-e a nagyszülőség tényén vagy szerepén, hanem hogy a nagyszülőknek van-e közük van ahhoz, hogy az unokájuk házasságba születik-e.

2023. ápr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
92%
Miért lennének azok? Szociológiáz végeztem, de ilyen összefüggést nem tanultunk. Tudsz esetleg forrást dobni?
2023. ápr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
61%

"Az egyik közvetlen kolléganőm ... semmilyen negatív/pozitív hatással nincs/nem volt a gyerekekre az, hogy a szülők nem házasok. Ellenben temérdek olyan házasság van a közvetlen környezetemben is, ami válással végződött vagy épp szarul működik, a szülők folyton marják egymást, látványosan nincs már szeretet köztük."

Ha nekem meg van egy (nem egy, hanem sok van rokonságban is, ismeretségi körben is) olyan példám, ami azt mutatja, hogy nagyon is pozitív hatással van a gyerekekre az, hogy a szüleik házasok, és közben van temérdek olyan példám, ami arról szól, hogy milyen szarul működik azoknak a kapcsolata, akik úgy nevelnek gyereket, hogy nem házasodtak össze és nem is tervezik, akkor ezeket ugyanolyan erős érveknek fogadod el, mint amilyenek a tieid, vagy simán lesöpröd az asztalról?...

2023. ápr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
70%
A kérdés nem az volt, hogy van-e közük a szülőknek az unoka házasságon kívüli érkezéséhez, hanem az, hogy örülnek-e neki. A kettő nem ugyanaz.
2023. ápr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
80%

"hanem hogy a nagyszülőknek van-e közük van ahhoz, hogy az unokájuk házasságba születik-e"


A kérdés még mindig nem ez volt, de a válasz: NEM, egyáltalán semmi közük hozzá. Ismerős a magánélet, mint olyan? Láthatóan nem.

2023. ápr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
93%

"Nem mindegy, mert a házasságban élők kiegyensúlyozottabbak."

Aha és ezt arra alapozod, hogy...? Hasraütve mi is tudunk dobálózni, ám ha valamit tényszerűen kijelentesz, illik minimum hiteles forrásokkal alátámasztani. Gondolom azért van amúgy rekordszámú válás manapság, mert a házasságban élők annyival kiegyensúlyozottabbak. Véletlenül sem a felek kapcsolati státuszától függ se a kiegyensúlyozottság, se a boldogság, se a szeretet, sem a jó szülőség. Ezek mind jelen lehetnek/vannak egy sima párkapcsolatban és hiányozhatnak egy általad majmolt házasságból is. Szomorú, hogy valaki ezt felnőtt ember létére nem látja át.

2023. ápr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
19%

"A kérdés nem az volt, hogy van-e közük a szülőknek az unoka házasságon kívüli érkezéséhez, hanem az, hogy örülnek-e neki."

Az az eredeti kérdés volt. Amire én azt írtam, amit, az az volt, hogy a nagyszülőknek "NULLA" közük van.

2023. ápr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
75%
Mivel, hogy pontosan nulla közük van hozzá, tökéletes volt a megfogalmazás! Hogy jön ahhoz bárki, hogy egy önálló, szabad akarattal rendelkező ember magánéletébe belepofázzon?? Nem, az sem jogosítja fel erre, hogy ő az anyja/apja. Normális szülő (tehát nem a toxikus, aki mindenbe is beleszólna) nem szól bele a felnőtt, önálló életet élő gyereke magánéletébe, mivel semmi köze hozzá.
2023. ápr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
0%

"NEM, egyáltalán semmi közük hozzá. Ismerős a magánélet, mint olyan?"

Az nem a magánélet része, hogy két ember házasságot köt-e vagy nem, hiszen a házasságkötés nem kettesben, zárt ajtók mögött köttetik, hanem a társadalom színe előtt: az anyakönyvvezető és/vagy a pap, lelkész, stb. meg tanúk előtt. És többek között olyan szempontból sem csak kettőjük ügye, hogy ha a házas nő gyereket szül, akkor a társadalom első körben úgy fogja tekinteni, hogy a gyerek apja a férj (egész addig, amíg máshogyan nem nyilatkoznak), plusz nem veheti más feleségül a nőt, csak akkor, ha előbb elválik, stb.


Hogy hogyan élik meg a házasságukat, pl. hogy hogyan, milyen gyakran, stb. élnek nemi életet, az a magánélet témaköre.

2023. ápr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
13%
Látom nehezen megy a szövegértés. Az, hogy örülök-e neki, nem belepofázás. Pl tudok úgy örülni/nem örülni neki, hogy nem mondom meg, tehát az érintett nem is tudja, hogy esetleg nem örülök neki. Az hogy örülök/nem örülök valaminek egy érzés, amit nem lehet megtiltani, mondván semmi közöm hozzá.
2023. ápr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!