Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleitek örültek, az unoka...

Szüleitek örültek, az unoka érkezésnek, vagy tervezésének házasságon kívül ?

Figyelt kérdés
Szerintem ez kicsit már zárolás, a szüleim úgy vannak, hogy ők csak akkor örülnek az unoka érkezésnek ha normális körülmények között férjhez megyünk. Szerintem a gyerek egy áldás. Annak örülni kellene. Főleg így hogy (szerintem nem veszik komolyan,) hogy lehetséges, hogy nem is lehet gyerekem. Mi a párommal örülnénk ha össze jönne. Ok meg úgy vannak, hogy nem k@at neveltek. Szerintem nincsenek tisztába a szó jelentésével...

#baba #szülő #unoka #Házasságon kivul
2023. ápr. 24. 21:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
22%

"Felnőtt emberek el tudják szerintem maguk is dönteni, hogy SZÁMUKRA mi a legjobb"

De nem csak róluk szól az egész, hanem a gyerekről is, a nagyszülőkről is, a testvérekről is, a rokonokról is, stb.

2023. ápr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
88%
De értsd már meg, hogy a házasságnak semmilyen jelentősége nincs a jogi dolgokon kívül. Kutyát nem érdekli, hogy házasok vagy sem.
2023. ápr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
85%

#41: ÉRTELMES felnőtt emberek esetében ez úgy néz ki, hogy ami nekik jó, az a gyerek(ek)nek is jó lesz, mert tudatosan úgy alakítják az életüket, hogy az mindannyiuk - a szűk család - számára a lehető legmegfelelőbb legyen. Nagyszülőknek, és főleg a távolabbi rokonoknak NULLA köze van ahhoz, hogy én a SAJÁT családommal hogyan élek. Amit te írsz, az a tipikus megfelelési kényszer: mindent úgy csinálni, ahogy másoknak megfelel. Na, ez sokkal ártalmasabb, mint ha valaki tudatosan felépíti a saját és a családja (pár + gyerek/ek/) életét, a nekik megfelelő módon. Nem másokért élek, hanem magamért ÉS a közvetlen családomért: páromért és a gyerekeimért. Már felnőtt gyerekeim vannak, a háromból kettő már külön él, én sem szólok bele, hogy ŐK hogyan tervezik a jövőjüket. A fiamat nem beszéltem le a házasságról csak azért, mert mi az apjával nem lagziztunk. Tavaly nősült, szuper volt, örülök nekik, előbb-utóbb majd gondolom jön az unoka is, akit várok nagyon, de ŐK döntik el, mikor lesz itt az ideje. A nagyobbik lányom meg most költözött össze a barátjával, egyelőre szó nincs esküvőről, de még lánykérésről sem. Mivel most végzett az egyetemen, az a legfontosabb, hogy találjon munkát és tudjon dolgozni, megalapozni a közös életüket vagy ha úgy alakulna, akkor a saját külön életét. Ha esküvőt akarnak majd, annak is örülök, de ha így maradnak és így boldogok, akkor meg annak fogok örülni.

Nekem, mint szülőnek az a legfontosabb, hogy a gyerekeim boldogok legyenek. Nem az, hogy nekem vagy a huszonnyolcezredik Mari nénjének megfeleljenek.

2023. ápr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
100%
#42: És még a jogi dolgokat is meg lehet oldani igazából. Millió lehetőség van bármire, ha nagyon akarják.
2023. ápr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
87%

#41 Te nagyon el vagy tájolva. Mi a franc köze van a szülőknek, testvéreknek, rokonoknak ahhoz, hogy házasságban élek vagy "csak" párkapcsolatban?! Ez az én magánéletem, nem az övéké, ne vicceljünk már.

A gyereknek semmiféle hátránya nem születik abból, ha a szülei nem házasok. Az a lényeg, hogy egy harmonikus, kiegyensúlyozott, boldog közegben nőjön fel és nem az, hogy mi a szüleinek a kapcsolati státusza! A saját életét pedig mindenki úgy éli, ahogy neki és ha van már párja és/vagy gyereke, akkor nekik jó legyen, nem pedig a rokonoknak meg testvéreknek akar megfelelni. Én sem szólok bele, hogy melyik rokonomnak mi a kapcsolati státusza, szóval lesznek kedvesek ezt a szívességet fordítva is megtenni. Bár nekem normális családom van, eszükbe nem jutna valaha is beleokoskodni a magánéletembe.

2023. ápr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
88%

Már elnézést, de miféle agymenés az, hogy egy párkapcsolat vagy épp házasság nem csak az adott két emberről szól, hanem az egész famíliáról, testvérről, unokatesóról meg a komplett rokonságról?? Jó, hogy már nem a postásnak is meg kell feleljen a saját magánéletem!

Mi köze van rajtam és a páromon kívül bárkinek is ahhoz, hogy házasodunk-e vagy sem?! Ahhoz, hogy mi a kapcsolati státuszunk? Vagy úgy egyáltalán a magánéletünkhöz? Elárulom: semmi. A saját életemet véletlenül sem a rokonság véleménye és tetszése/nemtetszése szerint fogom élni.

2023. ápr. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
0%

"Kutyát nem érdekli, hogy házasok vagy sem."

Ha a kutyát nem érdekelné, akkor pl. nem tennének megjegyzéseket a rokonok...

2023. ápr. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
0%

"Nagyszülőknek, és főleg a távolabbi rokonoknak NULLA köze van ahhoz, hogy én a SAJÁT családommal hogyan élek. Amit te írsz, az a tipikus megfelelési kényszer"

Amit te írsz, az a tipikus szűklátókörűség: még a nagyszülőkig se látsz, még annyit se érzékelsz a világból, hogy nekik mennyire fontos szerepük van a család életében, holott a tőlük távolabbi rokonoknak is nagyon nagy szerepük lehet.

2023. ápr. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
0%

"A gyereknek semmiféle hátránya nem születik abból, ha a szülei nem házasok."

Ja, végülis abból se, ha csak egy szülő neveli őket, úgy is lehet boldogan élni. Meg úgy is, ha mindkét szülő elhagy valakit, vagy mindkettő meghal még pici korukban, hiszen vannak, akiknek így alakult az élete, ma mégis boldog, kiegyensúlyozott emberek saját családdal, stb...

2023. ápr. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
87%

"még a nagyszülőkig se látsz, még annyit se érzékelsz a világból, hogy nekik mennyire fontos szerepük van a család életében"


Az, hogy valaki házas-e, az égvilágon semmit nem változtat a nagyszülőség tényén vagy szerepén, senki nem lesz kevésbé nagyszülő, ha nem házasságba érkezik az unokája :D

2023. ápr. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!