Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleitek örültek, az unoka...

Szüleitek örültek, az unoka érkezésnek, vagy tervezésének házasságon kívül ?

Figyelt kérdés
Szerintem ez kicsit már zárolás, a szüleim úgy vannak, hogy ők csak akkor örülnek az unoka érkezésnek ha normális körülmények között férjhez megyünk. Szerintem a gyerek egy áldás. Annak örülni kellene. Főleg így hogy (szerintem nem veszik komolyan,) hogy lehetséges, hogy nem is lehet gyerekem. Mi a párommal örülnénk ha össze jönne. Ok meg úgy vannak, hogy nem k@at neveltek. Szerintem nincsenek tisztába a szó jelentésével...

#baba #szülő #unoka #Házasságon kivul
2023. ápr. 24. 21:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
12%
Én ezt az egész "modern gondolkodást" nem értem. Több ezer évig elfogadott, sőt elvárt volt, hogy házasságba vállalunk gyereket és jó volt. Most már nem házasodunk, nem nő és férfi lehet szülő, sőt már az se kötelező, hogy valaki nő legyen vagy férfi, mert lehet víziló is, ha akar. Nagyon rossz irányba megyünk szerintem
2023. ápr. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
89%
Örültek volna ugyanúgy, elfogadják hogy felnőtt vagyok saját döntésekkel. Tök mindegy, nem ezen múlik egy kapcsolat. #15 érvei miatt házasodtunk, de amúgy érzelmileg nem ad pluszt a kapcsolatunkba. Gyűrűt pl nem is hordunk, én nevet sem változtattam. Semmi köze idegeneknek ahhoz, hogy házas vagyok-e. Ha valaki nyomul, akkor van szám hogy le tudjam koccolni. Mint ahogy tettem ezt már 8 éve folyamatosan addig is, hiszen a hűség jó esetben nem a házassággal kezdődik.
2023. ápr. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
12%

"egy idegen nem tudja, hogy az illetö házas vagy sem, gondolom, nem hordja magával az aktuális anyakönyvi kivonatot"

Ha gyűrűt hord, nem kell az anyakönyvi kivonat, épp erről beszélek, hogy a gyűrű is jelzi.

2023. ápr. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
58%

Házasság egy papír, semmi több, de legalább a válás rhadt nagy macera, hogyha esetleg arra kerül a sor.

Plusz aki nyomásra házasodik, utóbb sokkal előbb elválik, mert ez nem belső motiváció, hanem külső kényszer.


Egyébként a családomnak SEMMI KÖZE az életemhez, a barátommal közös életünkhöz, így ahhoz sem, akarunk-e házasodni - gyereket vagy sem.

2023. ápr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
68%

Több ezer évig elfogadott, sőt elvárt volt, hogy házasságba vállalunk gyereket és jó volt - ha kicsit is tájékozott volnál, nem írnál ekkora marhaságot.


Nem kezdem magyarázni, mi volt "többezer éven át", mert félek, úgysem értenéd a lényeget.

2023. ápr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
15%

"a családomnak SEMMI KÖZE az életemhez"

Akkor miért nevezed a családoDnak?

2023. ápr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
66%
24es tudod a pénz is ugyanúgy csak papír, mégis sokat ér. Ugyanez a házasság is, annyit ér az a papír, amennyit ti tesztek érte
2023. ápr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
74%
09.19, a házasság egyáltalán nem csak egy papír, az egy jogi szerződés és csak azért szokás ledegradálni ezt a "papírt", mert sokan még maguknak sem merik bevallani, hogy félnek a jogi következményektől és a jogi elköteleződéstől, de aki ezektől fél, az eleve ne vállaljon gyereket. Semmi probléma nincs ezzel szerintem, ha két fél szabad akaratból úgy dönt, nekik jobban megfelel az élettársi kapcsolatban, azzal sincs gond, ha jogi értelemben nem akarnak elköteleződni, de akkor legyenek tisztában az összes ezzel járó következménnyel és ne utólag sopánkodjanak és rohangáljanak az ügyvédekhez. Nagyon kevesen vannak tisztában azzal, hogy jogilag mennyi különbség van a házastársi és élettársi kapcsolat között, igaz sokan azt se tudják, mit jelent jogilag egy házasság. A legtöbben leragadtak a lakodalom, a menyasszonyi ruha, meg a gyűrű körül, pedig ezek csak külsőségek, messze nem ez a lényeg.
2023. ápr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
100%
#19: 12-es vagyok. Azt en sem mondom, hogy mindegyik ugyanolyan jo. Szemely szerint jot szoktam mosolyogni azon, mikor tudom egy parrol, hogy max 4 honapja vannak egyutt, becsuszott a gyerek es osszehazasodnak, de nem koszorulom rajtuk a nyelvemet. Az mas kerdes, hogy manapsag ez mennyire elterjedt lett, aztan sirnak a babavaros/csokos csoportban, hogy el kene valni de ott a sok penz, es a tobbi. A sajat maguk eletet basszak el, nem az enyemet.
2023. ápr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem mindenkinek a magánügye, hogy házasodik-e vagy sem, vállal-e gyereket vagy sem. A gyerekvállalásnak nem feltétele a házasság, ahogy a házasságnak sem feltétele a gyerekvállalás. Mindkettő "működik" külön-külön is. Közvetlen kolléganőm pl 20 éve él házasság nélkül boldog párkapcsolatban a párjával és a 2 közös gyerekükkel, míg egy másik 3 év után házasodott, utána jött a gyerek, majd 2,5 év múlva váltak is. Nem a házasságtól lesz erős, boldog és tartós két fél között a kapcsolat.

Attól pedig, hogy a családom, még semmi beleszólásuk nincs a magánéletembe.🤷🏻‍♀️

2023. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!