Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleitek örültek, az unoka...

Szüleitek örültek, az unoka érkezésnek, vagy tervezésének házasságon kívül ?

Figyelt kérdés
Szerintem ez kicsit már zárolás, a szüleim úgy vannak, hogy ők csak akkor örülnek az unoka érkezésnek ha normális körülmények között férjhez megyünk. Szerintem a gyerek egy áldás. Annak örülni kellene. Főleg így hogy (szerintem nem veszik komolyan,) hogy lehetséges, hogy nem is lehet gyerekem. Mi a párommal örülnénk ha össze jönne. Ok meg úgy vannak, hogy nem k@at neveltek. Szerintem nincsenek tisztába a szó jelentésével...

#baba #szülő #unoka #Házasságon kivul
2023. ápr. 24. 21:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
96%
Nem igazán érdekel(t), hogy hogy állnak hozzá.
2023. ápr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
16%

"ha normális körülmények között férjhez megyünk"

Mi ennek az akadálya?

2023. ápr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
88%
Pl. hoyg a kérdezö nem akar férjhez menni esetleg....
2023. ápr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
10%

"Szerintem a gyerek egy áldás. Annak örülni kellene."

De a gyerek mennyire fog örülni neki, ha nem stabil kapcsolatba érkezhet, hanem a bizonytalanba? Mennyire fogja lelkileg megviselni, hogy az apja meg az anyja nem kötötte össze az életét semmilyen szinten sem, még egy polgári házasságkötéssel sem, vagyis bármikor bármelyik faképnél hagyhatja őt?

2023. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
95%
Nem mintha a házasság felbonthatatlan lenne :D Semmi jelentősége ilyen szempontból, hogy házasok vagytok-e, egyedül jogilag és anyagilag van jelentősége.
2023. ápr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
85%
Házasság csak formaiság, nem több.
2023. ápr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
89%
4-es: egy házasság mennyivel stabilabb, mint egy 10 éves együttélé? A legtöbb házasság nem tart ennyi ideig!
2023. ápr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
7%
Nem csak az a kérdés, hogy mennyi ideig tart, hanem hogy amíg tart, mennyire bízhat benne a gyerek. Amelyik gyereknek a szülei házasságban élnek, az nem stresszeli magát azon tudat alatt sem, hogy bármelyik bármikor leléphet, hiszen pont az, hogy házasságban élnek, azt mutatja, hogy együtt akarnak maradni. Stressz akkor kezdődik ezügyben, ha felmerül a válás kérdése. Ha viszont még addig se jutottak, hogy kimondják egymásnak az igent, az azt mutatja - főleg a gyereknek, akiről most beszélek -, hogy valami nagyon nincs rendben velük.
2023. ápr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
93%

#4. Ja, mert, ha összeházasodtak, akkor már senki nem hagy el senkit... Ahha, perszeeeee... Jó is lenne. De nem a papír teszi erőssé a kapcsolatot.

Bár én házas vagyok, de nem azért mentem hozzá a Férjemhez, hogy biztos ne hagyjon el... Se gyerek, se papír nem tesz teljessé semmilyen kapcsolatot, ami már nem volt az előtte is.

2023. ápr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
91%

Egyetlen gyerek sem stresszeli magát amiatt, hogy a szülei házasok vagy "csak" együttélnek!

Másrészt meg nézz körül a környezetedben, hány esetben lép le valamelyik szülö (legötbbször az apa) a családból, mert megunta a családot.

A házasságban élés semmivel sem mutatja jobban, hogy együtt akarnak maradni, a legtöbb esetben vagy a környezet (pl itt a szülök) nyomása miatt házasodnak össze, vagy azért, mert a nö "menyasszony" akar lenni álomruhában, vagy anyagi/jogi okok miatt.

Másrészt nekem meg minden értelmes embernek többet számít a másik viselkedés, mint egy idegen elött mondozz "igen", amit a többség eleve nem gondol komolyan, csak így szokás.

2023. ápr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!